Ψεκασμένοι, συνομωσιολόγοι, αρνητές, Qanon

Είσαι σίγουρος ότι δε σε πείραξε η πρώτη? :stuck_out_tongue:

Σαν τη μαμά μου (έχει ΣΚΠ), της έβγαλε astrazeneca αλλά τελικά της το άλλαξα.
Κάθε τέταρτο με μισάωρο έμπαινα στο σύστημα μπας και αδειάσει κάποιο ραντεβού, ευτυχώς εισακούστηκα, και της έκλεισα μέσα Μαΐου.

Και καθε λεπτο μπορεις να τσεκαρεις, γινονται αλλαγες και ανοιγουν ραντεβου.

1 Like

Ρε μεγαλε, δευτερη κατηγορια κινδυνου εννοω.

Ειμαι πειραγμενος , δεν χρειαζομαι εμβολιο.

5 Likes

join the family

3 Likes

Χρειαζεται δηλωση μετανοιας!

3 Likes

Όλοι πειραγμένοι είμαστε και πριν το εμβόλιο.

2 Likes

Ποιο φαμιλυ, το γνωστο;

1 Like

Το θέμα είναι ποιοι είναι οι ψεκασμένοι και ποιους θεωρεί ο καθένας ως τέτοιους. Γιατί βγήκε χτες ο Βουλαρίνος και χαρακτήριζε ψεκασμένους όσους διαμαρτύρονται για το ακαταδίωχτο.

1 Like

Σπουδαια προσωπικοτητα ο Βουλαρινος…

5 Likes

Και γιατί θα πρέπει να ενδιαφερόμαστε για το τι λέει ο Βουλαρίνος;…

1 Like

4 Likes

Γελασα δυνατα ε

Ωραιο τοπικ αυτο. Δυστυχως ενας φιλος μου εδω περα εχει μπει πλεον στην κατηγορια ψεκασμενοι ολοκληρωτικα.

Πιστευει σε μαγικη ενεργεια κρυσταλλων, σε ζωδια φουλ (τρελη αναλυση οχι αστεια), σε ενεργεια πλανητων και συμπαντος που επηρεαζει τις ζωες μας αμεσα, και τωρα τελευταια ανεβασει στα σοσιαλ μηντια προτροπες να μην κανει το εμβολιο κανενας γιατι ειναι μεσο ελεγχου και το ανθρωπινο σωμα δεν χρειαζεται εμβολια… α και σημερα εμαθα οτι εχει κανει face tattoos πανω στο μετωπο κατι συμβολα παγανιστικα και αρκετα αλλα συμβολικα σε ολο το σαγονι…

Πετάνε και σε σας μαύρα ελικόπτερα που μαζεύουν τους μασόνους με εντολή τραμπ?:smiley::smiley::smiley:Το ακούσαμε και αυτό.

Ένα βιντέακι που με έκανε να χαμογελάσω.

:slight_smile:

2 Likes

Δεν το ειχα δει ποτε, βλεπω το συμβαν ειναι απο το 2002.

Πραγματικα τεραστια ικανοποιηση. Καποιες φορες η βια ειναι η μονη απαντηση.

1 Like

Δεν έχω καταφύγει ποτέ στην βία, δεν έχω παίξει ξύλο ποτέ και πιστεύω πως είτε βραχυπρόθεσμα είτε μακροπρόθεσμα δεν αποτελεί λύση (εκτός αν τεθεί σε εντελώς άλλη βάση το ζήτημα, π.χ πόλεμος, επανάσταση, αλλά εκεί συζητούμε με άλλους όρους). Από την άλλη, δεν μπορώ να μην χαμογελάσω στο βίντεο, είναι μια γνήσια μα και δικαιολογημένη αντίδραση. Δεν μπορεί να έχεις συνεισφέρει σε κάτι τόσο σημαντικό για την ανθρωπότητα και να έρχεται μετά μια αμοιβάδα με την Βίβλο και να σε στήνει στον τοίχο. Στην τελική ο Aldrin πόσες φορές αρνήθηκε να ασχοληθεί με τον ψεκ, όταν μετά από 15 προσπάθειες όμως συνεχίζεις να την μπαίνεις σε κάποιον, ε θα φας το μπουκέτο δικαιωματικά.

3 Likes

Ουτε εγω.

Διαφωνω, και οχι μονο για επανασταση ή αντισταση μεσω πολεμου οπως λες, περιπτωσεις στις οποιες η βια εχει ιστορικα αποδειχθει η καλυτερη λυση.

Ακομα και σε προσωπικο επιπεδο, καποιες φορες πιστευω ακραδαντα οτι μερικοι ανθρωποι χρειαζονται ενα γερο χερι ξυλο για να τους κοπει η μαγκια και η καφριλα. Ακομα κι αν η πιθανοτητα να αλλαξουν ριζικα ειναι μικρη, ισως την επομενη φορα να περιορισουν την καφριλα τους και τον τραμπουκισμο τους μπροστα στον φοβο του να φανε ενα χερι ξυλο.

1 Like

Ναι, αλλά μήπως αυτοί οι άνθρωποι στραφούν σε πιο αδύναμους στόχους; Αν εσύ μου ρίξεις ένα χέρι ξύλο, μπορεί να το σκεφτώ περισσότερο πριν σε τραμπουκίσω ξανά αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα σταματήσει αυτή η συμπεριφορά εντελώς. Μπορεί να βρω ένα άλλο θύμα.

Είναι θέμα που δεν έχω καταλήξει με σαφήνεια κάπου ωστόσο, γιατί δεν ξέρω πως θα μπορούσαν να περιοριστούν τέτοιες συμπεριφορές εφόσον δεν επιλέγω τον δρόμο της βίας. Οκ, εξαιρώ προφανώς το ότι είναι θέμα παιδείας και ανατροφής σε μεγάλο βαθμό και όλα αρχίζουν από την παιδική ηλικία. Τι γίνεται μετά όμως, αφού έχει πλαστεί η προσωπικότητα ενός μαλάκα, πως αντιμετωπίζεται ο εν λόγω μαλάκας, είναι κάτι που δεν είμαι απολύτως σίγουρος. Γιατί ναι μεν η βία δεν βοηθάει, αλλά και η συζήτηση δεν ξέρω αν θα πιάσει τόπο, π.χ. στο βίντεο με τον Aldrin τι να κάτσεις να πεις με τον ψεκασμένο και πως να τον πείσεις, το θεωρώ σχεδόν αδύνατο.

3 Likes