Queen + Paul Rodgers over?

http://www.brianmay.com/whatsnew.html

ισως πολλοι απο εσας να το εχετε δει ηδη αυτο… απλως μου εκανε φοβερη εντυπωση! 8O
εγω νομιζα οτι θα εκαναν και αλλο tour και ο ιδιος ο rodgers το διαψευδει μονος του… απο την αλλη, ο ιδιος ο may ειχε ανακοινωσει ουτε ενα μηνα πριν οτι συνεχιζουν κανονικα…
παντως τα συναισθηματα ειναι αναμικτα… απο την μια νιωθω ωραια αν το τελειωσουν (αποδοση δικαιοσυνης στο πνευμα του αθανατου κλπ κλπ και αλλες τετοιες μαλακιες που σκεφτονται πιθανον ολοι οι αλλοι fans των queen) αλλα και απο την αλλη ηθελα παρα πολυ να τους δω…
επειδη οπως και να το κανουμε, ειναι 2 απο τους θεους, αλλα και ειναι ο paul rodgers, αναμφιβολα ενας απο τους μεγαλυτερους τραγουδιστες της rock!

τι να πω, αν ξερετε περισσοτερα, ας με πληροφορησει καποιος…! :slight_smile:

ααα σορρυ, ειδα οτι το ειχατε πει καιρο πριν! :stuck_out_tongue:

kala kanan afou den einai o rodgers gia tous queen.pantws nomizw o may kai o taylor kt etoimazoun de tha t paratisoun.kt akougetai gia 2010 oti tha kanoun kt.

Eπειδη εμεις οι δυσμοιροι οι οπαδοι τους βαρεθηκαμε τα πειραματα, ας κανουν τη χαρη στον εαυτο τους και ας τα παρατησουν επιτελους.τουλαχιστον ας αφησουν το ονομα κουιν κατα μερος!!προς θεου, με τον ροτζερς λαιβ τους γουσταρα τρελα, αλλα το αλμπουμ ηταν αφορητα μετριο για ενα συγκροτημα αυτου του μεγεθους.Η ΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΟΝ DEACON ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ.με επιστροφη ντικον κατι γινεται, αλλο πραγμα δυο απο τους τεσσερις και αλλο τρεις απο τους τεσσερις(με τον τεταρτο να μας εχει αφησει εδω και χρονια)!!!

ας παιξουν σαν τριο, πολυ θα το γουσταρα, να κανουν τραγουδια κυριως που τραγουδαν μει και ταιλορ…the loser at the end,tenement funster,i am in love with my car, she makes me,39, τι να λεμε τωρα!!!ας παιξουν μια τετοια συναυλια, εκει να δεις εκσπερματωση!

το είδατε αυτό?8O8O8O

εάν συνεργαστούν για κάτι παραπάνω από ένα τραγούδι με αυτόν τον πιτσιρικά θα πετάξω τα cd μου απ? το παράθυρο. :frowning: και υπάρχουν αρκετές φήμες! ο may sto rolling stone είπε πως υπάρχουν συζητήσεις. βέβαια δεν έδωσε διευκρινίσεις. ελπίζω να τον θέλουν για το musical και για τίποτε άλλο!:-s

άκου εκεί να έχουν emo τραγουδιστή οι queen. #-o

Δεν θα παμε Vienna δηλαδη…?:stuck_out_tongue:

θα πάμε! αλλά θα έχουμε και ενα σακί ντομάτες μαζί για τον πιτσιρικά!:D:D

ενταξει αν τολμουσαν να κανουν κατι τετοιο θα ηταν η απολυτη καταντια.
αλλα δεν νομιζω να το εκαναν ποτε.εχω εμπιστοσυνη στον μπραιαν

να μην του εχεις καθολου.εκανα μια βολτα τις προαλλες σε καποια φορουμ, στα οποια λεγεται εντονα οτι οι κουιν περιοδευουν το 2010, χωρις τον πολ ροτζερς.ο συγκεκριμενος πιτσιρικας δηλωσε(υπαρχει βιντεο στο γιουτουμπ) πως εχει γινει προταση στον ιδιο να γινει τραγουδιστης τους.μεχρι τωρα λεει υπηρξαν μονο συζητησεις, αλλα το πραγμα προχωραει!!!να το βιντεο που σας λεω για του λογου το αληθες.

και γω τωρα απο σας το εμαθα. δεν μου χουν μεινει μαλλια πλεον.και δεν λεω, το παλικαρι εχει φοβερη φωνη, αλλα αισχος.αισχος πια.ο ντικον ρε παιδια δεν εχει τιποτα να πει με ολα αυτα???

ΑΙΣΧΟΣ ΠΙΑ!!!

O Deacon εχει αποσυρθει απο τη μουσικη εδω και χρονια. :wink:

Toν Rodgers τον συμπαθουσα πολυ μαζι τους, αυτος τωρα μου φαινεται λιγο αστα να πανε…#-o
Θα ειχα κι εγω εμπιστοσυνη στον May, αν δεν εβλεπα ολα τα Queen+Five / Robbie Williams κτλ κτλ, αλλωστε ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι δεν κανουν αυτος κι ο Taylor τα φωνητικα, φωναρες εχουν κι οι δυο…

καλα κι εγω δεν γουσταρω καθολου να πανε με τετοιον τραγουδιστη,αλλα με κοψιμο της φραντζας,πιο καλο ντυσιμο,καλη σδκηνικη παρουσια,δεν ειναι τοσο ασχημος.αλωστε εχει καλη φωνη.επισης αυτος δεν ειναι ενα εμπορικο ονομα,οποτε δε θα ειναι μια αρπαχτη.αλλα εννοειται οτι δεν το θελω για πρωτη επιλογη.και πως θα τους λενε?queen+the emo boy?:stuck_out_tongue:

O Rodgers ειναι μεγαλη ροκ προσωπικοτητα και η συνεργασια του με τους δυο Queen ηταν με απολυτο σεβασμο στο παρελθον της μπαντας. Ο Rodgers ΔΕΝ προσπαθησε να μιμηθει τον Mercury σε καμμια περιπτωση και με τον δικο του ιδιαιτερο τροπο ερμηνευε τα τραγουδια της μπαντας. Μερικα μαλιστα τα τραγουδουσε καλυτερα απο τον Mercury γιατι η φωνη του ταιριαζε καλυτερα στα εκαστοτε κομματια (πχ Fat Bottomed Girls, Crazy Little Thing Called Love, Tie Your Mother Down…). Υπηρχαν και κομματια βεβαια τα οποια δεν του ταιριαζαν (Show Must Go On, Radio Gaga…).

Τωρα το παιδαρελι με την φραντζα (δεν εχω τπτ εναντιον των φραντζων) δεν ξερω τι διαφορετικο, τι επιπλεον μπορει να προσφερει στον μυθο των Queen… [-X

Συγνώμη δηλαδής, αν ο άνθρωπος τραγουδάει καλά ? όπως λέτε εσείς, γιατί εγώ διαφωνώ ? το τσουλούφι τί σας μέλει;

Παρεμπιπτόντως, είναι θλιβερό το γεγονός ότι ο όρος emo χρησιμοποιείται σε ένα μουσικό forum για να προσδιορίσει την εξωτερική εμφάνιση και όχι τη μουσική. Το emo είναι μουσικό είδος, μια ακόμη χρήσιμη ταμπελίτσα, για να καταλάβουμε τί θα ακούσουμε. Δεν είμαστε ούτε παρουσιαστές της τηλεόρασης, ούτε συνταξιούχοι, ούτε κομμωτές/μακιγιέρ, για να τον χρησιμοποιούμε με τον λάθος ? κατ εμέ ?
τρόπο. Είναι σαν να λες, αυτοί οι blackmetalάδες οι Lordi.

ελεος…τριζουν τα κοκκαλα του freddie…

http://latimesblogs.latimes.com/music_blog/2009/05/queen-ready-to-give-adam-lambert-a-gig-.html

τα πράγματα δεν δείχνουν καλά… είναι σαν ένα κακό όνειρο![-X

ελπίζω απλά ο may να ξυπνήσει.:-s

ΥΓ. ο Adam Lambert μπορεί να είναι πολύ καλός, emo ή όχι, αλλά δεν κάνει για τραγουδιστής των Queen.
Προσωπικά πιστεύω ότι η συνεργασία τους με τον Rodgers ήταν εξαιρετική επειδή προσέγγισαν τα τραγούδια διαφορετικά, και πήγαν προς μια διαφορετική κατεύθυνση. Με το να πάρουν μια replica του Mercury (χωρίς εμπειρία και διαμορφωμένη μουσική εικόνα) το μόνο που θα καταφέρουν είναι ένα tribute band των Queen…:(:(:frowning:

Το πιο ενοχλητικό σε όλα αυτά είναι ότι γίνονται υπό το όνομα ‘Queen’. Αν ήταν κάποιου άλλου είδους συνεργασία, χωρίς χρήση αυτού του ονόματος, δε θα με πείραζε τόσο.
Απλά ελπίζω οι May/Taylor να συνέλθουν σύντομα.

Θα εβλεπα απιστευτα ευχαριστα μια συνεργασια Queen-George Michael. Θυμαμαι ακομη την ερμηνεια του στη συναυλια για τον Φρεντυ. Θα ελεγα οτι ηταν ο καλυτερος.

pragmati mia xara to eixe tragoudisei an kai apo tin sigkekrimeni sinaulia ego prosopika ksexorisa elton john me axl rose. opos kai na xei prosopika pisteuw oti an theloun na to sinexisoun (kai an to goustaroun giati oxi) kalitera na allazan to onoma opos ekanan px kai oi doors