Queen + PR - The Cosmos Rocks

Το Wembley Arena τους περιμενει… :roll:

O2 :wink:

29 Οκτωβριου στο Βελιγραδι, 26 Σεπτεμβριου στη Ρωμη… Ψηνομαστε αγριως! :slight_smile:

http://www.tickets.co.yu/?LangID=1
http://queentour2005.wegotit.at/queenpo6.jpg

Και παίζει να παίξουν και Κωνσταντινούπολη! Καλά το ταξίδι δεν το γλιτώνουμε.
ΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΚΙ ΕΔΩ ΡΕΕΕ!!!

Queen (& Paul Rodgers) tour 2008

EUROPE LEG 1
16 September Moscow SCO Olympic Arena RUSSIA
17 September Moscow SCO Olympic Arena RUSSIA
20 September Gdansk Shipyard POLAND
21 September Berlin Velodrom GERMANY
23 September Antwerp Sportspaleis BELGIUM
24 September Paris Bercy FRANCE
26 September Rome Palalottomatica ITALY
28 September Verona Arena ITALY
29 September Zurich Hallenstadion SWITZERLAND
1 October Munich Olympiahalle GERMANY
2 October Mannheim SAP Arena GERMANY
4 October Hannover TUI Arena GERMANY
5 October Hamburg Color Line Arena GERMANY
7 October Rotterdam Ahoy NETHERLANDS

UK
10 October Nottingham Arena
11 October Glasgow SE&CC
13 October London 02
14 October Cardiff Arena
16 October Birmingham NIA
18 October Liverpool Arena

EUROPE LEG 2
22 October Barcelona Palau Sant Jordi SPAIN
24 October Murcia Estadio Municipal SPAIN
25 October Madrid Palacio de Deportes SPAIN
28 October Budapest Sportarena, HUNGARY
29 October Belgrade Arena SERBIA
31 October Prague 02 Arena CZECH REPUBLIC
1 November Vienna Stadthalle AUSTRIA

Μιας και θεωρώ τον εαυτό μου τον μεγαλύτερο Queen fan στην Ελλάδα, δικαιούμαι πιστεύω να βρίσω χυδαία όλους αυτούς που φέρνουν του κάθε τυχάρπαστους και απίθανους στην χώρα αυτή για συναυλίες και αγνοούν επιδεικτικά ένα απο τα μεγαλύτερα ροκ συγκροτήματα του πλανήτη…μπράβο κυριοι θα μας κάνετε να τρέχουμε στην Τουρκία και τη Σερβία για να τους δούμε

Συμφωνώ σε όλα πλην ενός: Δεν είσαι ο μεγαλύτερος οπαδός των Queen στην Ελλάδα :stuck_out_tongue:
Πάντως την έχω και εγώ την απορία. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ολόκληροι Queen δε θα μάζευαν τουλάχιστον 10.000 κόσμο στην Ελλάδα.
Από την άλλη βέβαια, έχω την αίσθηση πως οι ίδιοι επέλεξαν η περιοδεία να είναι κάπως περιορισμένη…

Τώρα μη το κάνουμε θέμα παιδιά, μου κλέβετε τον τίτλο με θράσος και αγριεύω :stuck_out_tongue: Παιδιώθεν η μεγαλύτερη Queen fan :lol:

Cozy πάντως δεν μου δίνει την αίσθηση περιορισμένης περιοδείας… Χώρια που φτάνουν μια ανάσα πριν από μας. Είναι κρίμα. Δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτονται οι promoters. Εύκολα θα μάζευαν τους 10.000 που λες κι ακόμα περισσότερους πιστεύω. Μιλάμε για τους Queen, έστω και στην μετά 1991 εποχή τους…

Να μαζέψουμε υπογραφές; :lol: Δεν αντέχω να χάσω πάλι May και δεν με παίρνει για εξωτερικό φέτος :frowning:

Ο May είχε δίκιο όταν έλεγε ότι ετοιμάζουν κάτι αρκετά διαφορετικό σε σχέση με ό,τι έχουν κάνει μέχρι στιγμής!
Χθες σε αγγλική εκπομπή έπαιξαν ένα νέο κομμάτι το οποίο με μία λέξη… Γ@μ@ει!!!
Riffάρα - σε “ανατολίτικο” στιλ από τον May, φοβερό ρυθμικό μέρος στο κουπλέ με τον Paul να “ζωγραφίζει” και refrain που θυμίζει λίιιιιγο “Radio Ga-Ga” (ωπ, αντίφαση :stuck_out_tongue: )
Πάρτε και το βιντεάκι:

φοβερό κομμάτι με πολύ μέτριο ρεφρέν…:frowning:

Πολύ καλό αλλά αν πω ότι μου θύμισε με την μια Queen θα είναι ψέμα…

Kalo kommataki to neo Bad Company :stuck_out_tongue: Geia sou re barba Paul 8)

Χαχαχα, εμπαθή :twisted:

Μηδέν το C-lebrity. Και επισης πολύ κακό λογοπαίγνιο για τίτλο

Τους κρίνω σαν Queen ε! Γιατί αν τους έκρινα σαν Bad Company όπως ο Daz θα ήταν όντως καλούτσικο κομματάκι (προς το μέτριο πάντα) :lol:

O fan-boy-ismos tou filtatou Cozakou einai sebastos. Ego pote den dilosa fan boy ton Queen (alloste den eimai boy alla barbas) , ipirksa fan boy ton BC alla kai ton terastion - aniperbliton dinatotiton tou megalou FM.

Akougontas to sto radio pantos diskola tha to peis Queen. Giayto eimai enantion megalon groups na proslambanoun eksisou megalous tragoudistes pou exoun afisei to stigma tous se allo band.

Το μόνο που το κάνει λίιιιγο Queen το τραγούδι είναι τα χωρωδιακά που τραγουδούν όλοι μαζί. Αλλά και πάλι…

Manolio exo brethei se xoro 100 metra dipla apo gig ton Queen stin proti tour pou eixan ton Rogers kai ego protimisa na do mia gig 150 atomon me mikro onoma giati den theoro kalo ton sindiasmo.

Ως φαν-μπόυς των Queen θα συμφωνήσω μαζί σου :wink:

Μα για μένα το θέμα δεν είναι να βγάλουν κάτι που θα μοιάζει με τα παλιά τους και απλά θα κάνει τους οπαδούς να νοσταλγήσουν. Αν ήταν θα είχαν πάρει για τραγουδιστή κάποιον impersonator του Freddie και θα τελείωνε το θέμα. Από τη στιγμή που αποφάσισαν να κάνουν δίσκο με τον Paul, ήταν δεδομένο πως θα ακούσουμε κάτι διαφορετικό και καινούργιο. Όπερ και εγένετο και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το γεγονός.
¶λλωστε, σε ποιόν δίσκο τους οι Queen ακουγόντουσαν “σαν Queen” (σε σχέση δηλαδή με τις προηγούμενες δουλειές τους) για να ακουστούν τώρα; :wink: Θα απογοητευόμουν πολύ αν άκουγα τον Rodgers να προσπαθήσει να τραγουδήσει σαν τον Freddie. Η συνεργασία με τον PR θα πάει τους Queen σε μονοπάτια (blues rock) με τα οποία ελάχιστα είχαν ασχοληθεί στο παρελθόν και αυτό για μένα αρκεί.
Η αγωνία για το δίσκο (του οποίου η προπαραγγελία έχει ήδη γίνει :D) μεγάλωσε ακόμα παραπάνω. 8)