Queen + PR - The Cosmos Rocks

Μάλλον πάει για αρχές 2008 αλλά δεν πειράζει, ας αρχίσουμε από τώρα.
Ξεκίνησαν να το δουλεύουν πριν 1,5 χρόνο περίπου.
Έχουν ήδη ηχογραφήσει 9 κομμάτια και τον Οκτώβριο ξαναμπαίνουν στο στούντιο.
Ο May είχε πει πως υπάρχουν κάποια επικά κομμάτια και γενικά δε μοιάζει με ότι έχουν κάνει είτε οι Queen είτε ο Rodgers στο παρελθόν.
Ο Rodgers επίσης είπε ότι όταν ακούν τις αρμονίες του May λένε μεταξύ τους: “'Holy smokes, listen to that! So that’s the genius of the harmonies.”, ενώ ο ίδιος έχει βάλει μια Blues αισθητική στο υλικό.
Ο δίσκος που περιμένω πιο πολύ από κάθε άλλο.
Μετά την κυκλοφορία θα κάνουν και περιοδεία την οποία αυτή τη φορά δε χάνω με τίποτα.

δηλαδη κατι τετοιο;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

οκ. περαν της πλακας, δε ξερω κατα ποσο θα ηθελα να βγαζαν κατι υπο το ονομα queen. ο mercury για μενα ειναι η καλυτερη φωνη εβερ, απιστευτος μουσικος κτλ και επειδη οι ιδιοι οι queen το ξερουν καλα ισως γιαυτο προς σεβασμο θα τραβηξουν μια διαφορετικη πορεια. αυτος ειναι και ο λογος που δεν εχω τοσο προβλημα με το δισκο. ελπιζω οτι βγει να ειναι τουλαχιστον παρα πολυ καλο επειδη το ονομα ζυγιζει αρκετους μεγατονους…

από τη στιγμή που βγαίνει με το όνομα “QUEEN + Paul Rodgers”,είναι ok.η θέση του τραγουδιστή στους queen είναι αιώνια καπαρωμένη.
για να δούμε,για να δούμε…κι εγώ το περιμένω…

Από τη στιγμή που δεν πρόκειται για αρπαχτή (δλδ μόνο συναυλίες) και έχουμε καινούριο υλικό, τότε αυτό είναι το δίχως άλλο καλοδεχούμενο!!

Δεν υπάρχει καν ζήτημα σύγκρισης F.M.-P.R. Γενικά, δεν υπάρχει ζήτημα σύγκρισης του F.M. με κανέναν.

Μεγάλη έως τεράστια φωνή ο F.M. αλλά εντάξει όχι και σύγκριση με κανέναν…

Πιστεύω ότι ο F.M. έχει με διαφορά την καλύτερη φωνή απ’ όσους όσου μεγαλούργησαν στα 70s… Ακόμα και από Dio και σε άποψη εύρους και σε άποψη τεχνικής και σε άποψη χροιάς (αν και το τελευταίο είναι υποκειμενικό)

Aπο ποτε ειναι τεχνικος τραγουδιστης ο Dio και δεν το πηρα χαμπαρι ? Απο τους πιο μονοχνωτους τραγουδιστες ολων των εποχων ο οποιος ηταν (μην μου πειτε ειναι ακομα γιατι θα γελασει και ο καθε πικραμενος) ενας πολυ μεγαλος τραγουδιστης για το ειδος του και μονο.

Ο Freddie ηταν απο τους μεγαλυτερους τραγουδιστες που εβγαλε ποτε το ροκ .

+1111111111111111

Αναμενουμε εναγωνιως παραυτα.

Today we were in the studio … we boys have worked pretty hard on this new album - three month-long sessions so far … and today was our last day before the Christmas Break.

I think we have some hot stuff.

I really do.

Some hard rockin’ pieces, some tasty ballads, some anthems, and lots of “real people playing together in the studio” … it’s quite a rarity these days … !

So … onwards !

Ναύλωσε μας ρε Brian!!! :band:

βγάλτε το τώρα έτσι όπως είναι8)

Den eixa parei xampari ayto to neo tragoudi kai oi ipoloipoi san ki mena pou den to pirane xampari mporoun na to broune edo…http://www.queenonline.com/sayitsnottrue

Δεν μ αρεσε καθολου αν και ισως ειμαι προκατηλειμμενος

Δεν είναι νέο,είναι επανεκτέλεση (new version).Από προσωπικό του Taylor νομίζω:-k

Ψιλοαδιάφορο πάντως το κομμάτι

Το κομμάτι δεν έχει σχέση με το δίσκο.
Το έγραψε ο Taylor για την καμπάνια “4664” του Νέλσον Μαντέλα και τη συναυλία στο Γιοχάνεσμπουργκ το 2003. Από τότε η συναυλία γίνεται κάθε χρόνο αλλά επειδή φέτος οι Queen δεν μπορούσαν να πάνε, ηχογράφησαν το κομμάτι με νέα ενορχήστρωση μόνο και μόνο για να προωθήσουν μέσω αυτού τα μηνύματα κατά του AIDS κτλ.
Η κίνηση είναι καθαρά φιλανθρωπική και δεν έχει να κάνει (κατά 99%) με τις ηχογραφήσεις του κανονικού δίσκου.

Ετοιμάζεται το έπος!!! 8) 8)

Se eyxaristoume gia tin metafrasi…anarotiomoun ti egrafe sti selida tou link :stuck_out_tongue: :har:

O MR ΘΡΥΛΟΣ - αναλωνομαι στο να κάνω τον coverdale με το μικρόφωνο - είμαι ντυμένος σαν τον μερκιούρι και προσπαθώ να κοπιάρω τισ κινήσεις αλλά δεν μου βγαίνουν οι ανάσες και δεν έχω το ίδιο range…
http://www.youtube.com/v/mT-TR29MROM&rel=1
και ΑΥΤΟΣ που ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ !!!
http://www.youtube.com/v/a6h49_5VjRA&rel=1
να σημειωθεί οτι ο τύπος παίζει και τις κιθάρες και το πιάνο και όλα εκτός απο τα drums.

μάλλον ταφόπλακα θα είναι…στην μετά φρεντι περίοδο – αν υπάρχει τέτοιο πράγμα…

Viva V and V !

όταν φώναζε rock steady ο rodgers,ο coverdale δεν υπήρχε

Look out for an Official Queen + Paul Rodgers 2008 Tour announcement very shortly.

Full tour dates and venue information is set to be issued next week.

Queen + Paul Rodgers can confirm that they will be out on the road performing across the globe later in the year in support of their new, as yet untitled, album.

8O 8O 8O

:papas: :papas: :papas: