Queen Tribute!

Με αφορμή τα 15 χρόνια από τον θάνατο του εκπληκτικού και ανεπανάληπτου frontman των Queen Freddie Mercury (5 September 1946 ? 24 November 1991) οι SKELTERS παρουσιάζουν στις 23 Νοεμβρίου στο Ξυλουργείο του Μύλου ένα live αφιέρωμα στους Queen και τον Freddie Mercury.

Μερικά τραγούδια που θα ακουστούν είναι: Another One Bites the Dust, I Want To Break Free, Innuendo, Crazy Little Thing Called Love, You Don’t Fool Me, Love of My Life, It?s a Kind of Magic, Living On My Own, The Show Must Go On.

Αγγελος Χαραβιτσίδης:Φωνή, Κιθάρα.
Δανιήλ Χαραβιτσίδης:Ντραμς, Κρουστά, Φωνητικά.
Σταύρος Αμανατίδης:Κιθάρα, Φωνητικά.
Θοδωρης Νικολάου:Μπάσο.
Φιλική συμμετοχή στα πλήκτρα:Ανδρέας Παραπονιάρης.

:smiley: :wink:

Πληροφορίες: www.kazandb.com
www.skelters.gr

-Να κανω μια χαζη ερωτηση?
-Ναι.
-Ποιος θα τραγουδησει?

Εγώ μπορώ να κάνω τα μπρούταλ με επιτυχία!

meta xaras na paw na ta dw ta paidia, alla ean den tragoudisei o tupos san to mercury, poios tha mou dwsei ta lefta mou pisw??? :stuck_out_tongue:

Λοιπόν παιδια ειμαι ο τραγουδιστης των Skelters. Εαν δεν μπορουσα να τραγουδησω Freddie Mercury δεν θα καναμε καν το tribute!!!

Τα τραγουδια θα παιχτουνε οπως στους δισκους ,οι τονοι θα ειναι οι ιδιοι κανενα τραγουδι δεν θα ειναι κατεβασμενο και βεβαια δεν θα τραγουδαω με ψεύτικη φωνη (φαλσετο).

Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτώχια σας περιμενουμε στο αφιέρωμα, να διαπιστωσετε αυτα που λεω και βεβαιως να γουσταρουμε ολοι και να τιμησουμε αυτον τον μεγαλο καλλιτεχνη και αυτο το μεγαλο συγκροτημα!!! :wink:

πραγματικα γεναιο πιστευω για ποιοδηποτε τραγουδιστη ,να πει αυτα τα κομματια .
Γιατι οσο και καλος να ειναι παντα θα ειναι ‘στον τακο’ της συγκρισης με το πρωτοτυπο . Οσο για τους τονους , και να χαμηλωνες λιγο ,δεν θα υπηρχε προβλημα (αποψη μου φυσικα ) ,το κομματι να αποδοθει σωστα εχει σημασια .
Καλη σας επιτυχια λοιπον

Τι κρίμα να είμαι Αθήνα…Θα ήθελα πάρα πολύ να σας δω…
Ελπίζω κάποια στιγμή να κάνουμε και μαζί live επάνω. Πρέπει να κανονιστεί μία tribute βραδιά για Queen, Lizzy, ACDC κ.α. και να παίξουμε όλοι μαζί. Κάντε κάτι εσείς γιατί εδώ στην Αθήνα κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου…

Α ρε Σαλόνικα…εκεί έπρεπε να ζω…

Φιλε μου και εδω στην Θεσσαλονικη τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα.

Η ιδεα σου ομως ειναι πολυ καλη για Tribute Live.

Αγγελε πιστεψε με… Εισαι καταπληκτικη φωνη ΑΛΛΑ … Mercury & Geoff Tate ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΓΗ… Μπορεις βεβαια να βγαλεις κατι δικο σου τραγουδοντας με το δικο σου στυλ τις κομματαρες αυτης της Υπερ- Μπαντας… Εγω θα ειμαι εκει φιλε να σας απολαυσω, χωρις να με νοιαζουν τονικοτητες κ λοιπες ΜΛΚ’s!! It’s only Rock N Roll mate!!!

και για σας εχω ακουσει πολυ καλα λογια ,να ρωτησω κατι ?
γιατι δεν παιζετε ενα σετ διασκευων και εχετε επικεντρωθει τοσο στους thin lizzy?
θελω να πω ,εχει πιο πολυ απηχηση αυτο ,απο το να ειχατε ενα ‘σετ’ με πολλα
group ,συμπεριλαμβανομενων φυσικα και lizzy .Εχουν μαζευτει πολλοι στις διασκευες γιαυτο ,για διαφοροποιηση ? Ερωτηση τελειως θεωρητικη , γιατι μου
κανατε εντυπωση που ασχολειστε μονο με thin lizzy

E! Δεν ειπα οτι ειμαι και ο Freddie!!
Ενας ηταν ο Freddie!!!
Ελπιζω οσοι παρακουλουθησατε το Tribute στους Queen να γουσταρατε!!

Μπράβο για την όλη προσπάθεια. Και στους Skelters και στους Remember.
Φίλε Remember-Lizzy…έριξες πολύ καλή ιδέα :wink:

φιλε aor ειμαι ενας απο τους 2 κιθαριστες της thin lizzy tribute band και επετρεψε μου να απαντησω στο ερωτημα σου, αγαπαμε συμπτωματικα και οι 6 μας τους lizzy παρα παρα πολυ ,ειμαστε αρκετα χρονια φιλοι και κανουμε και παρεα ,πριν τους remember lizzy παιζαμε διαφορες διασκευες και καποια στιγμη βαρεθηκαμε…η κοινη αγαπη μας για τους lizzy δημιουργησε την νεα μπαντα ετσι απλα.και να σου πω και κατι αλλο εστω και εναν να γνωρισω στα Live μας που γουσταρει lizzy χαιρομαι παρα πολυ και αποτελει κινητρο να συνεχισουμε!!!

O.K. κατανοητο, απλα μου εκανε εντυπωση , οι thin lizzy αρεσουν σε πολλους ,
και ειναι και επιροη και πολλων μουσικων , απλα αυτο το αποκλειστικα thin lizzy
δεν ξερω αν λειτουργει υπερ η κατα μιας μπαντας γιαυτο ρωτησα .Ουτως η αλλως
οταν το group παιζει καλα ,αυτο περναει και κατω ,και ας μην ειναι ολα τα κομματια ‘hits’ . Ελπιζω να σας πετυχω σε ενα απο τα προσεχη σας live ,εχω ακουσει καλα λογια αλλα και καποια ‘δειγματα’ που ακουσα επισης ,μου αρεσαν .
Καλη συνεχεια