Queen

Εννοείται ότι δεν τίθεται σύγκριση! Το ότι οι Stratovarius είναι μία από τις αγαπημένες μου μπάντες δεν με κάνει να εθελοτυφλώ κιόλας!

Αν φτάσετε να κάνετε σύγκριση μεταξύ των [size=7]Queen[/size] και των [size=2]Stratovarious[/size], οκ ντάξει.[/quote]
οχι οχι δεν συγκρινα τις δυο μπαντες καμια σχεση,απλα δεν καταλαβα το μηνημα σου πριν,τωρα το επιασα :frowning:

arketa kalh banta me thn kalhterh fwnh olwn twn epoxwn, tipota parapano.

Εννοείται ότι δεν τίθεται σύγκριση! Το ότι οι Stratovarius είναι μία από τις αγαπημένες μου μπάντες δεν με κάνει να εθελοτυφλώ κιόλας![/quote]
Ti na e8elwtyfleis?Eleos.Opws sixainomai tous Sabbath tous Zeppelin kai alles “klassikes” kai “must” bandes etsi de goustarw tous Queen.Einai san na lew se kapoion de goustareis Stratovarius???eisai gtpk.Genikws pisteuw oti sth mousikh den uparxoun “must” kai bandes pou prepei opwsdipote na goustaroume giati poly apla o ka8enas krinei me diaforetika krithria.Ainte synexiste na milate gia tous Queen twra.

ΛΟΙΠΩΝ ΟΙ QUEEN ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ ΜΠΑΝΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ ΣΤΑ LIVE ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΑΠΙΑΣΤΟΙ!!!ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ 8)

Σπεύδω να βάλω ψηφοφορία Queen Vs Stratovarius.Παρακαλώ η συζήτηση να συνεχιστεί στο ανάλογο topic.Ευχαριστώ.

Εννοείται ότι δεν τίθεται σύγκριση! Το ότι οι Stratovarius είναι μία από τις αγαπημένες μου μπάντες δεν με κάνει να εθελοτυφλώ κιόλας![/quote]
Ti na e8elwtyfleis?Eleos.Opws sixainomai tous Sabbath tous Zeppelin kai alles “klassikes” kai “must” bandes etsi de goustarw tous Queen.Einai san na lew se kapoion de goustareis Stratovarius???eisai gtpk.Genikws pisteuw oti sth mousikh den uparxoun “must” kai bandes pou prepei opwsdipote na goustaroume giati poly apla o ka8enas krinei me diaforetika krithria.Ainte synexiste na milate gia tous Queen twra.[/quote]
Eννοούσα από άποψη πωλήσεων και απήχησης. Κι εμένα οι Stratovarius μου αρέσουν περισσότερο από τους Queen. Η αλήθεια όμως είναι ότι οι Stratovarius έχουν επηρεαστεί και από τους Queen και από άλλες μπάντες (έτσι κι αλλιώς δε’νομίζω να υπάρχει μπάντα πού να μην έχει επηρεαστεί από κάπου) Άσχετα λοιπόν αν μου αρέσει η όχι κάποια μπάντα, θέλω κάποια πράγματα να τα αναγνωρίζω. Και σε αυτό πού λές για must συμφωνώ! Ποτέ δεν “φοβήθηκα” να πώ ότι οι Stratovarius μου αρέσουν περισσότερο κι από Maiden και από Sabbath κλπ κλπ. Αυτά!

Pisteuw oti eisai katallhlos gia na piaseis douleia ston RED fm me tetoiou eidous dhmopshfismata.To epomeno parakalw na einai Pasxalis Terzis Vs Dimmu Borgir

Pisteuw oti eisai katallhlos gia na piaseis douleia ston RED fm me tetoiou eidous dhmopshfismata.To epomeno parakalw na einai Pasxalis Terzis Vs Dimmu Borgir[/quote]
:lol: :lol: :lol:

Bicycle bicycle bicycle
I want to ride my bicycle
I want to ride my bicycle
I want to ride my bike
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like

:smiley: :smiley: :smiley:

1 Like

Κατα τη γνώμη μου και μόνο που βγάλανε το Bohemian Rhapsody αξίζουν και πολύ! Και υπάρχει κάποιος που δεν έχει πορωθεί έστω μια φορά στη ζωή του με το We Will Rock You; Ή να μην του αρέσει το We Are The Champions; Συμπέρασμα: ιστορική μπαντα με μία από τις καλύτετρες φωνές της rock (άσχετα με το τι ήταν o Freddie δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς).

+1
respect stus queen

[size=7]Απ’τα καλύτερα bands ολών των εποχών…κατα τη γνωμη μου, δεν γίνεται να συγκρίνονται,ουτε να κρίνονται…ειναι οι QUEEN!!![/size]

Ωραία, δεν είμαστε στραβοί όμως (ακόμα…) 8)

nai misw ta en logw kommatia.

great king RAT !

QUEEN RULEZZZZZZZZZZZZZ
Παιδάκια sorry αλλά ο Freddie είχε φωνάρα και ήταν ο απίστευτος τυπάκος!

[size=1]sorry…το πάθος βλέπεις…![/size] :oops:

Απ’τους κορυφαίους/κορυφαίες (λολ) μουσικούς.
Πάρα πολύ καλή μπάντα.
Αυτοί και οι Magnum τότε έσπερναν και άνοιξαν νέα μονοπάτια στο ροκ~!~

Τρομερη μπαντα… Αν και πιστευω οτι η ψυχη ηταν ο Mercury οπου χωρις τον ιδιο και τις εκπληκτικες του συνθεσεις θα ταν σχεδον τιποτα…

Σίγουρα θα ήταν διαφορετικά, όμως μην υποτιμάς τους υπόλοιπους! Πολλά τραγούδια που έγραψαν οι υπόλοιποι έγιναν επίσης μεγάλες επιτυχίες. Για παράδειγμα ο Taylor έγραψε το “Radio Ga Ga” και το “A Kind Of Magic”. Ο Deacon έγραψε το “Another One Bites The Dust”, ο May έγραψε το “We Will Rock You” κ.ο.κ.
Επίσης ο Taylor πιστεύω πως αν δεν γινόταν drummer των Queen θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει πολύ μεγάλος τραγουδιστής. Είχε και έχει ακόμα απίστευτη και πολύ χαρακτηριστική φωνή.
Όπως επίσης και ο May δε νομίζω να έμενε άγνωστος αν δεν υπήρχε ο Freddie. Ο ήχος του ξεχωρίζει. Μπορείτε μάλιστα να τσεκάρετε τι μπορεί να κάνει μόνος του και στον εκπληκτικό πρώτο solo δίσκο του, το “Back To The Light”…