Queen

Μπράβο ρε Misfit 138 μπράβο θυμήθηκες τους Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Υ-Σ Magnum!!! =D>

VICIOUS COMPANIONS ρεεεεεεεεεεεε!!! O:)

E δε ξεχνιούνται τέτοιες μπάντες~!*!~
Θύμησέ μου, να σε κεράσω καμιά μπύρα! :stuck_out_tongue:

When the night is on the run
and your dreams are almost gone
seas of fire snatch your soul
beast of morning then unfoοοοld!!~
Ιn a whirlpool sadness creeps
shadows walk with silent feet
is there something in the air
turns your hope into dispaiιιιιιr
Oh kingdom of madness you’ve got me undone
oh kingdom of madness you’ve really begun
oh kingdom of madness you’ve got me on the run

Συγνώμη που ξέφυγα απ’το κύριο θέμα ;p
Όσοι γουστάρετε Queen, και δεν έχετε ακούσει τους Magnum κάντε τον κόπο!
Δε νομίζω πως θα χάσετε τίποτα.
Το Chase the Dragon (<— Click) απλά δε πρέπει να λείπει από τη συλλογή κανενός ροκά, και πιστέψτε με, αυτό δε το λέω και πολύ συχνά!

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Πω πω τι έκανες βρε κακούργε???
Είχα το storyteler από έναν φίλο μου τώρα θα πάω να πάρω και τα άλλα… :smiley: :smiley: :smiley: :!: :!: :!: :idea: :idea: :arrow: :arrow:

ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ QUEEN…ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ INNUENDO…ΑΠΙΘΑΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΛΙΠ

ΜΠΑΝΤΑΡΑ!!!
Και μπορεί ο Mercury να ήταν αυτός, αυτή και τα μυστήρια αλλά ήταν Ο Mercury…

Ήταν,είναι και θα είναι το αιώνιο κόλλημά μου.Βρείτε μου μια άλλη μπάντα που παίζει έτσι.Μία μόνο.Είναι αξεπέραστοι ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα.Απ’το πρώτο τους album ήταν έτη φωτός μακριά από όλους και όλα.ΘΕΟΙ.Τέρμα

Συμφονω

Kι εμενα αυτο ειναι το καλυτερο μου τραγουδι απο QUEEN

Μπορει να θεωρουνται ως το 3ο μεγαλυτερο συγκροτημα στην ιστορια της ΡΟΚ μουσικης αλλα ειναι… ΘΕΟΙ!!!

Ειναι ο καλυτερος συνδιασμος μουσικων… Ο Freddie ειχε pop και κλασσικα ακουσματα, ο Roger blues, John φανκ και ο Brian hard rock… Για την ιστορια τα πιο πολλα κομματια τα εγραψαν ο Freddie και ο Brian ανω ο John και ο Roger γραφαν λιγα αλλα σιγουρες επιτυχιες… Θεωρω τον Brian πιο μεγαλο μυαλο (μουσικα) απ τον Freddie αλλα ο ενας συμπληρωνε τον αλλο (μιλαω και για τους 4ς) και ειχαμε ενα καταπληκτικο αποτελεσμα. Αμα ακουσουμε τις solo δουλειες των 3ων μελων (ο John δεν εκανε τιποτε εκτος Queen) καταλαβαινουμε το κενο που υπαρχει…

Σημαντικο ειναι οτι ολοι τους (με εξαιρεση τον Roger) ηταν πολυ χαμηλου προφιλ.

Μιλαμε για ενα κορυφαιο συγκροτημα!! Long live the Queen!!

ΥΓ. Και μην ξεχναμε The show must go on, πηγα στην Ρωμη για να τους δω περσι (με τον Paul Rodgers) και ηταν μια απιστευτη συναυλια!!

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΡΟΦΙΛ…ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

Ετσι πιστευουν οι πιο πολυ αλλα δεν ισχυει (οχι 100% τουλαχιστον).

Ο John ηταν ο πιο ησυχος…

Ο Brian (που θεωρηται το καλο παιδι της Ροκ) ηταν επεισης χαλων τονων με την γυναικα του, τα παιδια του, το Phd του και φυσικα την μουσικη του. Δεν εχανε ποτε την ευκαιρια να παιξει,να παραγει ή να ηχογραφησει μουσικη.

Ο Roger (ο ροκ σταρ της παρεας) ηταν αυτον με την πιο εκκεντρικη συμπεριφορα! Ηταν αυτος που ηθελε να ζησει το ονειρο, να ειναι ενας πραγματικος σταρ (κατι που κανει μεχρι σημερα).

Ο Freddie (που θεωρητηκα θα επρεπε να ειναι ο πιο τρελαρας), ηταν αυτος που ηθελε να μενει την πιο πολυ ωρα μονος του… Το γνωστο σπιτι στο Montreux (το ξυλινο σπιτακι στο εξωφυλλο του Made in heaven) ηταν το καταφυγιο του απ την πραγματικοτητα, ο μικρος παραδεισος του. Οσο για τα περιβοητα παρτυ που διοργανωνε? Παντα προσεχε να μην γινει τιποτα τρελλο και ειδικα αμα βρισκονταν παιδια στον χωρο προσεχε μην βρισει ή συμπεριφερθει καποιος ασχημα μπροστα στα παιδια… Βασικα ο ανθρωπος που βλεπετε στην σκηνη ηταν ενας αλλος freddie… O διασκεδαστης!

ΤΟ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ Ο MERCURY ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΓΝΩΣΤΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ JOHN (ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΤΥ(ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑΝ ) ΕΙΠΕ:“ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΡΤΥ!”

χαχαχαχαχα… Καλα ο John ειναι φοβερος!!!

Κοιτα τα παρτυ ηταν παρτυ!! Ο Freddie ηξερε να κανει ισως τα καλυτερα παρτυ… Απλα δεν ηταν οπως τα παρουσιαζαν τα ΜΜΕ της εποχης… Δηλαδη δεν ηταν μεγαλα οργια με ναρκωτικα κτλ(ετσι τα παρουσιαζαν τα ΜΜΕ)… Ηταν απλα πολυ καλα παρτυ!

ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΥΠΕΡΒΑΛΟΥΝ ΚΑΘΕ ΕΠΟΧΗ…ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΟΡΓΙΑ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ.ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΑ ΠΑΡΤΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΤΥ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ “ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ”.ΑΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΙΟΛΑΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ.

Turin σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο απέφευγε τα κεφαλαία. Thanks.

OK Αν τόσο σημαντικό…Απλά γράφω με κεφαλαία επειδή βαριέμαι να βάζω τόνους και μου τη σπάει να βλέπω μικρά χωρις…Αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.

Νταξει, ανετα μεσα στα 6-7 καλυτερα συγκροτηματα. Και απο τα ελαχιστα που παιζουν εντελως δικο τους στυλακι. Mercury ανετα η μεγαλυτερη φωνη που τραγουδισε ροκ. May αδικημενος οσο δεν παει, απιστευτα μελωδικος. Taylor και Deacon κρατουν απιστευτο ρυθμο. Οτι και να λεμε λιγο θα ειναι.

Έλα μωρε, μέτριοι είναι… :lol:

Κατ’εμε, μεσα στα 5 μεγαλυτερα συγκροτηματα ολων των εποχων. 4 μουσικαρες, 3 εκ των οποιων απιστευτα αδικημενοι, η καλυτερη φωνη, δισκαρες, παρα πολλα αγνωστα αλλα καταπληκτικα τραγουδια, καθε δισκος μια μουσικη πανδαισια που καλυπτει τα περισσοτερα φασματα της μουσικης και πολλα αλλα που συνηγορουν στο οτι οποιος δεν εχει ακουσει απ’αυτους πρεπει να παει χοροπηδωντας να το κανει.
Α, πειτε μου επισης οτι ο May ειναι απο τους πιο μελωδικους κιθαριστες εβερ και θα σας λατρεψω.