Queen

Αυτό ακριβώς!!

Εγω σε συναυλια με Paul Rodgers ΔΕ θα πηγαινα. Δε μπορω να ακουω τα τραγουδια τους με τον Paul, το Cosmos Rocks το ακουσα μια φορα και το παρατησα, και γενικα απλα ΔΕΝ.

Αντιθετα σε συναυλια με την Gaga στη φωνη, θα εδινα ΟΣΑ λεφτα και να ειχε. Η τυπισσα ειναι φωναρα, ειναι performer, εχει εκπληκτικη σκηνικη παρουσια και εχει ΚΑΥΛΑ με τους Queen, οποτε εμενα μου αρκει. Τωρα το αν ειναι “ιεροσυλια” και “απαραδεκτο” και ξερω γω τι αλλο, το αφηνω για αυτους που βαζουν τις διαφορες μουσικες σε κατηγοριες και τις ταξινομουν και τις ιεραρχουν.

Το καλυτερο θα ηταν βεβαια να επαιρναν ως τραγουδιστη τον ΘΕΟ της προηγουμενης σελιδας που τραγουδαει το Somebody To Love.

Δεν ξερω τι λετε εσεις, εμενα αυτη η κινηση μου φαινεται τεραστια ξεφτιλα… Οχι και τη Lady Gaga ρε παιδια, ελεος δηλαδη τετοια βεβηλωση του ονοματος και της κληρονομιας της μπαντας?

Γιατί όχι η GaGa? Τι λιγότερο έχει από τόσους και τόσους δηλαδή;

Την ακούνε όλοι.

ποιοι είναι οι τόσοι και τόσοι;

'Οσοι θα μπορούσαν να ακουστούν για την θέση του τραγουδιστή στην μπάντα. Γιατί νομίζω το θέμα είναι εδώ ότι για ΟΠΟΙΟΝ και να ακουγόταν αυτή η φήμη πάλι όλοι θα λέγαν ιεροσυλία, ντροπή, ξεφτίλες κλπ κλπ αλλά για την GaGa είναι 100 φορές πιο πάνω

Χμ, μια χαρα φωνη εχει η Γκαγκα παρολα αυτα και ειναι και ΜΟΥΣΙΚΟΣ.
Η προσωπικη μου αποψη βεβαια για το ποιος θα ηταν αξιος για τραγουδιστης ειναι κανενας και καμια.

Λοιπον,για να ξεκαθαρισω το θεμα απο τη δικη μου πλευρα,πραγματι μπορει η ΓκαΓκα να ξεχωριζει απο τις υπολοιπες ποπ φλομπες,αλλα δεν ειναι δυνατον σε καμια περιπτωση να βρεθει σε αυτο το συγκροτημα.Δεν εχει το background,δεν εχει το ταλεντο,δεν αξιζει εν πασει περιπτωσει να βρισκεται στους Queen.Aν o Βrian(τον οποιο λατρευω ως μουσικο και ως ανθρωπο)εχει καυλωσει να βγει σε περιοδεια,κατι που κι εγω θα το ηθελα,μπορει να το κανει καλιστα με καποιον αγνωστο τραγουδιστη που θα του δωσει την ευκαιρια να ανδειχτει ή να το κανει με εναν ηδη καταξιωμενο μουσικο της ποπ-ροκ σκηνης που θα εχει και τη φωνη και τη σκηνικη παρουσια να το στηριξει ολο αυτο.Πραγματι κανεις δεν μπορει να σταθει στη θεση του Φρεντυ,αλλα αν θελουν να επιλεξουν καποιον να το κανουν με τα σωστα κριτηρια.Και αν θελετε σωνει και καλα να αναφερω καποιον που θα ηθελα,θα μπορουσε να ηταν ο Robbie Williams(που ειναι και απο τον ποπ χωρο)που και φωναρα εχει και ειναι τρομερος περφορμερ.
Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να χαρακτηριστουμε κλειστομυαλοι οσοι δεν την θελουν στο συγκροτημα.Εγω προσωπικα δε θα παταγα σε μια συναυλια σε περιπτωση που ερχονταν οι Queen παροτι θα δινα το συκωτι μου για να δω May-Taylor,πολυ απλα διοτι δε θα μπορουσα να το ευχαριστηθω οσο θα’θελα.

Τείνω να συμφωνήσω στα παραπάνω αλλά διαφωνήσω σε ένα σημείο.

Γράφεις ότι δεν έχει background. Εννοείς μεγάλη ιστορία 10-20 ετών πχ;

Για το ταλέντο θα διαφωνήσω όμως κάθετα. Η τύπισσα έχει και με το παραπάνω κατά την γνώμη μου!

Ρε κάθεστε και ασχολείστε με τους queen του σήμερα αλλά ξεχνάτε τον μεγάλο που βρίσκεται κάπου αλλού και όχι εδώ μαζί μας…
Queen χωρίς τον μεγάλο λίγο δύσκολο. Οπότε ξεκολλάτε δεν πέρνει η Gaga τη θέση κανενός (που για μένα είναι τεράστιος μουσικός η τύπισσα). Απλά ο May πειραματίζεται με το όνομα queen με διάφορους μουσικούς. Μη το βλέπεται σαν να πέρνει κάποιος τη θέση του Freddie γιατί δεν υπάρχει αυτό απλά…

Οτι ειπε ο αποπανω, + ΜΑΚΡΙΑ απο Robbie Williams, χιλιες φορες ο Mika ή ο τυπος της προηγουμενης σελιδας ή τελος παντων καποιος που να μοιαζει η φωνη του στον Freddie Mercury.

Η Gaga και το background εχει, και το ταλεντο.

[B][U]νομίζω μετά από αυτό το video τα λόγια περιττεύουν για το ποιός θα πρέπει να τραγουδάει σε ενδεχόμενο reunion…[/U][/B]

Το είπα και το ξαναλέω…ο τύπος είναι φοβερός!Τί lady gaga και μαλακίες μωρέ;Πάμε καλά; :?
Αυτός είναι ό,τι πρέπει.Το μόνο που με χαλάει είναι πως είναι πάντα και παντού ανέκφραστος, σα να μη νιώθει καθόλου.Αλλά νταξ,λεπτομέρειες.

Για να τραγουδαει στο musical we will rock you ειναι ιδανικος. Οι queen ομως πεθαναν το 1991. Μαλακα brian συγκεντρωσου. Σε αγαπαμε αλλα μην ντροπιαζεις το group. Συνεργασου με οποιον θελεις ομως οχι κατω απο αυτο το ονομα. ΕΛΕΟΣ

Φίλε μην το πάρεις προσωπικά, απλώς βρήκα το ποστ σου σ’αυτή τη σελίδα για να ταιριάξω το quote

Ο Φρέντι ήταν γκέι αλλά είχε αρχίδια πολλά περισσότερα από πολλούς δήθεν άντρες που κυκλοφορούσαν, ενώ αυτός ο τύπος που τραγουδάει ο Μαρτέλ τελος πάντων είναι πο θηλυπρεπής κι από τη λέιντι γκάγκα ρε παιδιά :-k

Χώρια που πρέπει να κάνει επειγόντως μαθήματα από το λάιβ στο wembley και άλλες εμφανίσεις των queen

bisexual ηταν αλλα οκ λεπτομεριες…

προσωπικα για μενα εχει περισοτερο ενδιαφερον με την Γκαγκα παρα με καποιον που ειναι ιδιος φωνητικα με τον Mercury,οσο εντυπωσιακο και αν ειναι…Εξαλλου δεν ειναι ο Mercury αλλα απλα ενας μιμος :slight_smile:

+2112

O μόνος λόγος που βρίσκω για να προσχωρήσει η lady gaga είναι το τραγούδι radio lady gaga. #-o Mαζέψτε με.

Υ.Γ: Brian κάνε ότι γουστάρεις. Απλά βρες ένα άλλο όνομα για το συγκρότημα αυτό

ούτε ο θεός ο ίδιος δεν κάνει για να τραγουδήσει στους QUEEN και το ξέρει κι αυτός. κάποια πράγματα σε αυτή τη ζωή είναι ιερά και πρέπει να μένουνε ακριβώς όπως έχουν. και δεν το λέω για την γκάγκα, και για τον ρότζερς (και τον οποιοδήποτε ρότζερς) το ίδιο πίστευα.

κατά τ’ άλλα, το υστερόγραφο του αποπάνω.