Queen

Γιατι η Lady Gaga δεν μπορει να συγκριθει με τον Freddie, γιατι δεν υπαρχουν Queen χωρις αυτον, ετσι απλα. Ο λογος να παρουν την Lady Gaga ειναι οτι πουλαει και θα μαζεψουν κοσμο που διαφορετικα δεν θα πηγαινε στις συναυλιες τους, γιατι πολυ απλα δεν τον νοιαζει… Αλλα με την Lady Gaga αλλαζει το πραγμα. Αν δεν ειναι αυτο ξεπουλημα και βεβηλωση του ονοματος της μπαντας τοτε τι ειναι?

Μα αν το επιχείρημα σου είναι γιατί δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Freddie ε σου έχω νέα. Κανένας δε μπορεί. :slight_smile:

Με το ίδιο σκεπτικό οι περισσότεροι που κράζετε για μία πιθανή επιλογή της GaGa θα έπρεπε να κράζετε κάθε μα κάθε επιλογή που θα έκανε ο May και ο Taylor.

Αν επαιρναν εναν αγνωστο τραγουδιστη θα ηταν πιο τιμιο τουλαχιστον.:wink:

ναι ίσως αλλά αν καταλαβα καλά η άποψη σου είναι ότι τίθεται θέμα εμπορικότητας. οτι και καλά αν γινει με την GaGa θα γίνει για πιο πολλά φράγγα;

Ρε Αστάλδε γάμα το, δεν καταλαβαίνεις; Οι περισσότεροι απλά δεν μπορούν να χωνέψουν το να τραγουδήσει στoυς Queen μια pop superstar, αυτό είναι όλο. Μη ζητάς επιχειρήματα, δεν υπάρχουν. Όσο για μένα, χέστηκα αν πάρουν τη Γκαγκά, ποτέ δεν ασχολήθηκα μαζί της αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα και με τις αλλαξοκωλιές στους Queen τα τελευταία χρόνια έτσι κι αλλιώς. Για μένα δεν τίθεται θέμα ξεπουλήματος, ιεροσυλίας και πάει λέγοντας, γιατί απλά οι Queen εδώ και 30 χρόνια είναι ένα συγκρότημα που είναι μέσα στο μέηνστρημ, τώρα μας έπιασε ο πόνος; Και το αστείο είναι ότι πολλοί επικαλούνται τον Mercury ενώ εκείνος ήταν που τους έμαθε όλα αυτά τα κόλπα καθ’ ότι η μεγαλύτερη πουτάνα στη μπάντα, αν μπορούσε να τους δει σήμερα θα έτριβε τα χέρια του και θα έλεγε “nice move”. Τέλος πάντων για το θέμα του ριγιούνιον εγώ έχω να πω ότι δε θα πήγαινα να τους δω παρά μόνο σε μία περίπτωση, αν έπαιρναν εκείνο τον Μαρτέλ πώς τον λένε. Τότε θα είχα την ψευδαίσθηση ότι ο Φρέντι ζει κτλ.

Ωραια ολα αυτα, οι βεβηλωσεις και οι ιεροσυλιες τι ακριβως ρολο παιζουν οταν μιλαμε γαι μουσικη?

Καμια επιλογη του Brian May δεν αλλαζει την ιστορια οπως αυτη εχει ηδη γραφτει, και λεει πως οι Queen ηταν ενα απο τα σημαντικοτερα, μεγαλυτερα, επιδραστικοτερα και καυλωτικοτερα συγκροτηματα ολου του κοσμου και χαρισαν πολλες στιγμες ευτυχιας και πολλων αλλων θετικων συναισθηματων σε εκατομμυρια ανθρωπους για 30 χρονια. Και ακομα συνεχιζουν να το κανουν γιατι η μουσικη εχει παραμεινει.

Απο κει και περα, το με ποιον θα περιοδευσει ο Brian May το 2011 και ποιο ονομα θα χρησιμοποιησει, ειναι για να χουμε να λεμε. Ποτε δεν καταλαβα αυτην την ιεροσυνη και οσιοτητα που προσδιδει ο κοσμος σε συγκροτηματα…

αυτο που ειπε ο γρακχος. μιλαμε για τον μερκιουρι, για ονομα. αν ζουσε πσοο δηλαδη
θα διεφερε η σολο καριερα του απ αυτη της γκαγκα? πρωτος πρωτος θα κανε συνεργασια. καταλαβετε επιτελεους οτι το ροκ ειναι μερος της ποπ μουσικης. αυτα τα περι ξεπουληματος κτλ οταν προκειται για πραγματα εξω και καλα απ τον χωρο μας, ειναι αστειο να τα πιστευουμε ακομα. δηλαδη ειναι ξεπουλημα επειδη η γκαγκα ειναι ποπ αλλα σε ανακοινωση ριγιουνιον σαμπαθ ζεπελιν και αλλα τετοια τραγικα τα περιμενουμε πως και πως και δεν βγαζουμε αχνα. ειναι σαν την περιπτωση των κουινσραιχ. οταν ανακοινωσαν omII οι περισσοτεροι ελεγαν “μακαρι να ναι δισκαρα” αλλα το μεγαλο κραξιμο και το “ξεπουλημα” ηρθαν οταν αρχισαν να κανουν τις καμπαρετζουδες.

αν συμβει αυτο για μενα θα προκειται για την μεγαλυτερη ξεφτιλα στην ιστορια της μουσικης…

ανυπομονω να τους φερει ο ντεμης το καλοκαιρι στο οακα…με support την δεσποινα βανδη…μη μου πει κανεις οτι δεν θα ταιριαζει…

να κλεινει η δεσποινα με the show must go on(που αλλωστε την εχω ακουσει να το τραγουδαει στην tv)και να μπαινουν οι queen με bohemian rhapsody…

ένα γαμημένο joker…

http://store.universal-music.co.uk/euro/rock/queen-queen-orb-usb-gift-box/invt/32779755/
http://store.universal-music.co.uk/restofworld/rock/queen-queen-live-at-wembley-super-deluxe-gift-box-set/invt/32779756/

σαν σήμερα…LONG LIVE FREDDIE

Διαβαζοντας σημερα αφιερωματα για τη ζωη του καια κουγοντας για ακομη μια φορα την ανυπερβλητη φωναρα μου,ανατριχιασα.Ο σπουδαιοτερος ροκ σταρ ολων των εποχων.
THERE CAN BE ONLY ONE…:bow2::bow2::bow2:

κανενας αλλος και ποτε. μονο αγαπη.

Ανυπέρβλητος. Τι να πω πια.

ότι και να πούμε είναι απειροελάχιστα λίγο…the one and only!

Ετοιμοι;;;;;

Nέα συνεργασία του θρυλικού Brian May, αυτή τη φορά με τον rapper Dappy!!

Ο κιθαρίστας των Queen, Brian May, έκανε ακόμα μία guest εμφάνιση, αυτή τη φορά στο single ?Rockstar? του rapper Dappy.

Ο May δήλωσε:
?Πλέον δεν έχω πολύ χρόνο για να κάνω guest εμφανίσεις σε δίσκους. Αλλά όταν μου έστειλαν αυτό το κομμάτι δεν μπορούσα να πω όχι. Η δουλειά του Dappy, μου θυμίζει ότι αν και τα μουσικά μας είδη απέχουν πάρα πολύ, υπάρχουν τομείς που μιλάμε την ίδια γλώσσα. Είναι ένας Rock Star!?

Το έχετε δει αυτό το εκπληκτικό live;;; Ίσως το καλύτερο τους έβα! (ακολουθήστε τα link και δείτε την όλη την συναυλία)

Πόσο τέλειοι…και από κάτω ο άλλος λεει τους έχω δει 16 φορές… γαμησε με ρε ψηλε!

:lol: Γάμησε τα, παίζει με τον πόνο μας!

Έπικ συνέντευξη με μία σούπερ γκάου ρεπόρτερ και έναν τρομερό φρέντυ με γαμάτες εκφράσεις, απαντήσεις και ασύστολο τρολλάρισμα!!

Θεος, οι εκφρασεις του ειναι οντως ολα τα λεφτα.