Queens Of The Stone Age -- Era Vulgaris

Βλασφημία! :evil:

δεν τρελαθηκα,το προτιμω απο το προηγουμενο,εχει μερικα ετσι πολυ αρωστα ριφακια.
μακαρι παντως ολα τα αμερικανικα ροκ γκρουπς να ψαχνονταν ετσι οπως οι QOTSA!!!

Ναι, οκ.
Τουλάχιστον αφού πετάς κάτι τέτοιο και αντί να αναφέρεις πχ τον Brant Bjork ή τους Unida και τους Hermano μπας και το σώσεις, μιλάς για την καινούρια πατάτα των QUOTSA, οι οποίοι μετά το Songs For The Deaf βρίσκονται σε πτώση.

Συμφωνω. Μετριο το Lullabies, αδιαφορα τα 2 κομματια που εχω ακουσει απο το καινουριο. Λειπει ο τρελο-Ολιβερι…

To lullabies ήταν δισκάρα. Αυτό δεν μου έκανε εντύπωση μέχρι στιγμής αλλά θα του δώσω ακούσματα. Αν το Lullabies έβγαινε φέτος δύσκολα θα είχε συναγωνισμό για το δίσκο της χρονιάς

το lullabies δεν ηταν απλα δισκαρα.

το lullabies ειναι και θα ειναι τεραστιος δισκος. και το era vulgaris ειναι πολυ καλο, στα χναρια του προκατοχου του. δεν ειναι καθολου αδιαφοροι δισκοι, απλα δεν σου δινουν να φας μασημενη τροφη!
θελουν αρκετα ακουσματα πως να το κανουμε… και δεν ειναι για τον καθενα, δεν αναφερεται δλδ σε ολα τα ακροατηρια…

καλα για τους kyuss δεν αναφερομαστε καν… ειναι ιεροσυλια οντως…

Ρε παιδιά δεν είπα γιούπι διαλύθηκαν οι άχρηστοι… Αλλά αν δεν είχαν διαλυθεί θα είχαμε Q.O.T.S.A.; Hermano; Slo Burn; Fu Manchu; Unida; Eagles of Death Metal; Mondo Generator; Ήμαρτον… Οι Kyuss ήταν και θα είναι οι απόλυτοι stonerάδες, αυτό έλειπε να πω μαλ_κια για τους απόλυτους μουσικούς. Tεσπά.
Από κει και πέρα πιστεύω πως σε κάθε τους δίσκο μας προσφέρουν κι ένα καινούριο άκουσμα, ένα “feeling” μέσα από την stoner. Το songs for the deaf είναι δισκάρα και από τ’αγαπημένα μου μάλιστα. Το lullabies επίσης ΤΕΛΕΙΟ… Άντε να μας ξανάρθουν!!!

Ο δίσκος με άφησε αδιάφορο την πρώτη φορά που τον άκουσα. Ίσως να με απογοήτευσε κιόλας. Έκτοτε τον έχω ακούσει πολλές φορές και είχα την τύχη να δω τους QOTSA στο Rock Werchter… Έχω να πω ότι χρειάζεται αρκετές ακροάσεις ώστε να μπορεί να εκφέρει κάποιος άποψη και επίσης πως live είναι πολύ καλύτερος.

Τελικά ο Josh δε θα βγάλει ποτέ κάτι κακό; :smiley:

Όχιιιιιιιιιιιιιι!!!

Ο θείος μου πήρε τα σινγκλάκια από το era vulgaris… 2 είναι με μόνη διαφορά ένα διαφερετικό remix που έχει το καθένα! Δεν τα χω ακούσει ακόμα βέβαια…

καμία σχέση το era vulgaris με τα προηγούμενα… προσωπικά περίμενα κάτι καλύτερο, καθώς το lullabies ήταν καλό μεν, αλλά δεν άγγιζε το songs for the deaf!!

Εντάξει τα Μake it Wit Chu και 3’s and 7’s άντε και το Ιnto the Hollow είναι διαμαντάκια που αξίζουν σίγουρα αλλά κατά τα άλλα δε λέει πολλά ο δίσκος. Αλλάξαν τον ήχο τους κάνοντας τον πιο βρώμικο και λίγο “κάφρικο” σε σημεία αλλά δεν τους βγήκε.

Mεγάλη στιγμή από τα Dessert Sessions με την PJ Harvey να συμμετέχει σε τρομερή εκτέλεση του Μake it wit chu. Το κομμάτια αργότερα χρησιμοποιήθηκε και στο Era Vulgaris. ΔΕΙΤΕ ΤΟ

ρε παιδιά… εγώ δεν συμφωνώ…
Μια χαρά album είναι, το into the hollow είναι άλλο πράγμα, όπως και το make it wit chu, το suture up your future, το river in the road(!), και ακόμα και το sick, sick ,sick και το misfit love άρχισαν να μου αρέσουν με τον καιρό… Aσε δε τα bonus tracks από τις διαφορες εκδόσεις! αν τα έχετε ακούσει, το white wedding γαμάει, το ίδιο και το running joke, το ίδιο και το christian brothers και το era vulgaris.

εγώ πραγματικά το βρίσκω πολύ καλή δουλειά και δεν βλέπω πουθενά το επιτηδευμένο ύφος που λέτε… άποψη μου