Queens Of The Stone Age

Τους ειδα το 2005 τα σπάσανε παρολο που δεν ειχε κοσμο στο Φάληρο
16-05-2005
Στο μέλλον μακάρι να τους ξαναδούμε σίγουρα οτι καλύτερο εχει βγει στο χώρο της ροκ μετα το 2000

3 Likes

βγήκε το νέο κομμάτι

5 Likes

Typical QOTSA, πολύ γκρουβ, ωραίες μελωδίες, κάποια στιγμή μου θυμίζει White Stripes, πάμε για αλμπουμαρα ξανά :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

1 Like

Το προηγούμενο άλμπουμ, το Villains , δεν μου είχε αρέσει ιδιαίτερα.

Αν και το καινούριο κομμάτι ,έχει αύρα Villains - και γενικότερα QOTSA, μου αρέσει αρκετά.

Το ξέρουμε ότι είσαι κακόγουστος από αυτά που ψηφίζεις στο παιχνίδι, δε χρειάζεται να μας το υπενθυμίζεις :smiling_imp:

2 Likes

Που να τσεκάρεις και τι βάζω στη φόρμα δηλαδή!

Σορρυ dude , μέτριο το Villains. :kissing_heart:

1 Like

Δισκάρα το Villains, sorry.

3 Likes

Θα ψάξω να δω τι έγραφες οταν βγηκε , ε !

1 Like

Δε θυμάμαι αν είχα σχολιάσει τότε, πάντως συγκεκριμένα φέτος που το έπιασα να το ακούσω σωστά αποφάσισα ότι είναι δισκάρα από τις λίγες. Πολυεπίπεδος παραγωγικά και φοβερά δουλεμένες συνθέσεις, με κάποια μικρά easter eggs (έτσι τα λέμε στο χωριό μου, ναι) για τους ψαγμένους, πανέξυπνα τοποθετημένα σε στρατηγικές θέσεις μέσα στον δίσκο.

2 Likes

Για δώσε κανένα χιντ, μπας και καταλάβω ποια εννοείς.

Με διέλυσες

Σίγουρα στο Un-Reborn Again έχει κανά δυο ύπουλες μελωδίες στη φωνή που φέρνουν στο Medication (από Lullabies) και στο Feel Good Hit of the Summer (cccccc-cocaine, από Rated R), καθώς και το μπάσιμο μαζί με το lead στο τέλος του Evil has landed είναι παρόμοιο με ένα τραγούδι από παλιότερο δίσκο, το οποίο αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει…

1 Like

Σημερα εχουν βγει ωραια πραγματα…

1 Like
1 Like
1 Like

Που είστε οι υπόλοιποι ωρέ. Κανένας από το crew, έχει ακούσει τον δίσκο να δώσει εντυπώσεις??

Δισκάρα.

2 Likes

Ωραίος, αλλά υποθέτω αν γράφεις 10000 λέξεις για το Chocolate Starfish, θα μπορούσες να πεις παραπάνω από μία για τους QOTSA :stuck_out_tongue:

Πότε να αναμένουμε το review στο site??

1 Like