Queens Of The Stone Age

Γράφω κάτι reviews για grindcore τώρα τι να σε κάνω :stuck_out_tongue:

Οι πηγές μου λένε από μέρα σε μέρα :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα, πιο κιθαριστικό και hard rock από το προηγούμενο, όχι τόσο ευθύ όσο τα '00s άλμπουμς τους, έχει Kyuss-like ριφφάκια αλλά και πιο αρτιστικ σημεία που θυμίζουν το, λατρεμένο για μένα Villains αλλά περισσότερο το Clockwork, γενικά δεν έχει τις πολύ μεγάλες στιγμές αλλά δεν βρίσκω και καμία να υστερεί, καμία σύνθεση δεν είναι αδιάφορη.

Σου κάνει :stuck_out_tongue: ?

Υ.Γ. Καλά ρε, από τόσα reviews, το CS θυμάσαι εσύ;

4 Likes

Επειδή ήταν το ματσάρισμα μας ρε, γι’αυτό το ανέφερα.

Ον τοπικ, βγήκαν οι καλές ημερομηνίες σε κλειστά, και όχι φεστιβάλ, για όποιον σκέφτεται φθινοπωράκι ταξίδι

3 Likes

Προσωπικά περιμένω να το ακούσω όλο μαζί όταν κυκλοφορήσει, έτσι ώστε να έχω συνολική εικόνα. Το Villains και εγώ το λάτρεψα, αν και του αφιέρωσα σοβαρές ακροάσεις αρκετά χρόνια μετά από την κυκλοφορία του. Οψόμεθα.

:joy: :joy:

1 Like

Εν τω μεταξύ, επανέρχομαι, για να πω πως όσο ακούω το δίσκο τόσο νιώθω πολύ έντονα τα detroit/garage rock/dessert sessions riffs, και αν σας αρέσουν κομμάτια όπως το “New Fang” (κυρίως) ή το “No One Loves Me” (χωρίς την παράνοιά του σε μπάσο κλπ) από τους Them Crooked Vultures τότε θα εκτιμήσετε περισσότερο το νέο άλμπουμ.

Ροκάρει να’ουμ

3 Likes

Μεγάλη δισκάρα, αλλά ας δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα για να το εμπεδώσουμε… Οι QOTSA έχουν το φανταστικό feat, όπου κάθε τραγούδι ταιριάζει σχεδόν σε κάθε album χωρίς να σημαίνει πως τα album είναι ίδια.

Πολύ μεγάλη μπαντάρα, εν καιρώ θα δώσω κι εγώ το review μου αν μετράει κάπου

8 Likes

5 Likes

απο ποτε ο Homme μοιαζει με τον Cricket από το IASIP;

4 Likes

:rofl::rofl: ισχυει…

Οπως επίσης να πω και οτι ειναι αλμπουμαρα*

1 Like

Θα κλεισω για Λονδινο λογικα - και The Chats σαπορτ !

4 Likes

θα τους δω το άλλο Σάββατο στη Λισαβόνα!

1 Like

Αυτή τη στιγμή οι QotSA είναι από τις καλύτερες μπάντες στον πλανήτη. Πριν λίγο τους είδα στο NOS alive στη Λισαβόνα. Απίστευτη εμπειρία. Όλα άψογα. Ήχος, παιξιματα, δέσιμο, επικοινωνία με το κοινό. Εύκολα στο τοπ 10 των λαηβ που έχω δει

8 Likes

Αυτή η στιγμή κρατάει 20 χρόνια

1 Like

εννοούσα “λάηβ”. ήταν η πρώτη φορά που τους είδα οπότε δε θα μπορούσα να έχω κάνει τη διαπίστωση νωρίτερα :stuck_out_tongue:

στουντιακά, τι να συζητήσουμε για το φαινόμενο Joshua… με ό,τι καταπιάνεται βγάζει φοβερό αποτέλεσμα (QotSA, TCV, Iggy)

2 Likes

Κατι σημαντικο ξεχασες…

3 Likes

τα δεδομένα δεν τα λέμε :rofl:

αν και είμαι πολύ περισσότερο φαν της δουλειάς του στη μετά Kyuss εποχή

1 Like

TCV παντως ποτε δε με ενθουσιασαν.

2 Likes

πολύ κοντά σε QotSA, ίσως πιο ανάλαφροι. καλοκαιρινό το αλμπουμάκι τους, καιρό έχω να το ακούσω. ας το θυμηθώ σήμερα στον καύσωνα.

εμένα δε με ενθουσίασαν ποτέ οι EoDM… αντιθέτως έκανε φανταστική δουλειά με τον Iggy σε ένα εξαιρετικό άλμπουμ!

1 Like

πρέπει να έχω ακούσει απαράδεκτα πολύ αυτό το δίσκο από την κυκλοφορία του μέχρι σήμερα. Αν δεν ειχα δώσει δανεικό και αγύριστο όπως αποδείχθηκε και το CD, θα ένιωθα καλύτερα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πέρασε αυτό ο αλγόριθμος του youtube από τη σελίδα μου και α) το ακούω από χθες σε λούπα β) κάνω όνειρα ότι στο Hellfest θα ανέβει ο Dave να σπάσει τα ντράμς όπως εδώ.

Από τον νέο δίσκο, υπάρχει ταύτιση με το paper machete και είναι αυτό που ξεχωρίζω νομίζω. Τους είδε πρόσφατα φίλος στο Λουξεμβούργο και το κατευχαριστήθηκε, ο Josh είχε κατέβει και έκοβε βόλτες στο κοινό.