Queens Of The Stone Age

Tώρα μιλάς σοφά. :slight_smile:

και εγω σε παω (φωνη χριστοδουλου) :stuck_out_tongue:

μπες και μια ατο www.the-zomb.com

να κατεβεασεις παπαδες απο bootlegs τους

μιας και εισαι του deaf , προτεινω τη συναυλια τους στο αμστερνταμ στις 24 ιουνιου 2002

grohl στα τυμπανα
τρελλο στελιστ
και το βασικοτερο ειναι απο την κονσολα = ηχος απιστευτος

oσο αιρετικη και αν ακουστει η αποψη μου (και ειναι απλα η αποψη μου)

αν επρεπε να παρω μαζι μου 3 studio albums τους μαζι μου καπου μακρυα

περα απο τα 2 πρωτα που επιλεγονται διχως σκεψη

σαν 3ο δεν θα επαιρνα αυτο που ολοι λενε δισκαρα δισκαρα δισκαρα μπλα μπλα μπλα δλδ το deaf

αλλα το lullabies to paralyze

γιατι και μονο για αυτα τα 2 κομματια δεν μπορω να το αφησω πισω

someone’s in the wolf
i never came

που ειναι καλυτερα απο οτιδηποτε εχει μεσα το deaf.και ας μην παιζει ντραμς ο grohl(ελεος) και ας ειναι οντως λιγοτερο σφιχτοδεμενο.αν κ ειμαι ηδη στο 10ο κομματι κ δεν εχω βαρεθει ουτε ενα δευτερολεπτο.

ειναι το αλμπουμ που ο τζος ωριμαζει.και κυτταει καταματα τους θεους και τους δαιμονες του.ισως επειδη εφυγε το τρελοκομειο ο ολιβερι και αναγκαστικα οι ταχυτητες πεφτουν.

μετα την παρανοια των ‘χημειων’ ειναι ωρα για το comedown.

lullabies to paralyze your demons.you can sleep for now.but not for long…make the most of it.

Συμφωνώ με τον από πάνω. Και μένα το Lullabies To Paralyze μου κάνει πλέον περισσότερο κλικ, είναι περισσότερο συναισθηματικό και εσωτερικό, αυτό είναι το στοιχείο που το διαφοροποιεί από τα προηγούμενα “λαικά” έπη.

my thoughts exactly

ΓΟΥΑΟΥ δεν ειμαι ο μονος εδω μεσα που σκοτωνει την ‘ιερη αγελαδα’ :slight_smile:

μπες να ποσταρεις κ στο δημοψηφισμα για τα 10 καλυτερα τραγουδια τους

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=13428

ειμαι περιεργος να δω τι θα επιλεξεις

καλα…μην τρελλαθουμε κιολας…Το προτελευταιο ειναι πολυ καλο και ΟΝΤΩΣ διαφορετικο αλλα τα “Λαϊκα” ηταν και ειναι το σημα κατατεθεν της μπαντας.
Οχι επειδη εβγαλαν ενα πιο “εσωτερικο/τι κανω εγω τωρα εδω και απο που παω” να μειωνουμε τα λοιπα!

IN THE FADE ΡΕ ΜΟΥΤΡΑ!:stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=NENVRTIjZKY

[SIZE=“4”]τι μπανταρα θεε μου[/SIZE]

ειναι μεγαλη επιστημη αυτη η “απλοτητα”.

επισης ,μαλακια που πεθανε η Natasha…

σε εχασα,τι εννοεις ? :-k

αμα το βρεις πουθενα το dvd αυτο απο 2005 κατεβασε το , μεγαλη συναυλια

δες κ αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=_dTBOd4PEHs&feature=related

μαγεια.

εννοω, οτι τελικα το να φτασεις να παιζεις τοσο απλη μουσικη, με τοσο ωραιο τροπο, ετσι δυναμικα και αρρωστα…ε,ειναι επιστημη!

το εψαξα ηδη το eurockeennes αλλα μπαααα…

Μαλλον θελει να πει οτι αυτη η μουσικη δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις απο θεμα γνωσεων πανω στη μουσικη. Παρ’ολα αυτα ομως θελει αρχιδια για να γραψεις καλα τραγουδια! Παιδες εγω παιζω σε στοουνερ μπαντα στο Ηρακλειο. Μπορω να πω απο αρκετα covers που εχουμε κανει κ σαν ατομο ομως που δεν εχω ψαξει κ πολυ αυτο το ειδος γιατι αρχισα να ακουω προσφατα, οτι ειναι αρκετα απαιτητικη μουσικη. Σΐγουρα δεν εχει τρελες απαιτησεις, αλλα ειναι αρκετα πιο δυσκολη απ’οτι ακουγεται!

Σχεδον διαφωνω…

Πιστευω πως ειναι απλα θεμα εμπνευσης.
ΕΙΔΙΚΑ αυτη η μπαντα, πειραματιζεται περισσοτερο με “ηχους”, παρα με τη συνθεση.
Οπως και να εχει, πρεπει να “το’χεις” για να κολλησεις καποια πραγματα μαζι, ποσο μαλλον να τα κανεις να ακουγονται τοσο γαματα.

Οι ιδιες ιδεες ,στα ιδια κομματια, στη συνθετικη ικανοτητα καποιου αλλου (ισως και πιο “μουσικου”) μαλλον θα τα εκανε να φαινονται βαρετα!

εχεις pm :wink:

http://www.rocking.gr/article7351.php

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Σε άλλα νεα, στην ίδια συναυλία, ο Joss Homme, κύριος συντελεστής των Τhem Crooked Vultures αλλά και των Queens Of The Stone Age, αφιέρωσε το κομμάτι “New Fang” στον πρωήν μπασίστα των δεύτερων, Nick Oliveri. “This song is about new beginnings” δήλωσε επί σκηνής, και οι φήμες πλέον οργιάζουν για την επιστροφή του Oliveri στους Queens Of The Stone Age στην επερχόμενη ευρωπαϊκή τους περιοδεία το καλοκαίρι.

καυλα.

Αν χωθεί και ο Λάνεγκαν πάμε για τον διάδοχο των Rated R και SFTD. Αν και μάλλον θ’ αργήσει αυτό γιατί εκρεμμεί το άλμπουμ των Vultures.

Ποιος τους γαμάει τους Vultures, καράφλας πίσω και πάμε για νέο ΕΠΟΣ λέμε!

I’ll second that…

Αντε να νιωσουμε λιγο καλοκαιρι παλι!

Στην επανακυκλοφορία του Rated R ΑΠΑΙΤΩ ΚΑΙ τις 2 εκδόσεις του Born To Hula.
Αν και αυτήν που είναι στο σπλιτ με τους Kyuss λίγο χλωμό να μπαίνει μιας και η Interscope έχει ήδη αυτό εδώ :

ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΝΤΑ!!!