Queensrÿche

Ναι αλλα παραμενει ενα Image. σιγα τα αυγα. εδω εβγλαν OM II το image ειναι για γελια? (που ενταξει ειναι αλλα σιγα πια)

Η ολη εμφανιση στο βιντεακι ειναι για γελια και για κλαμματα… Δεν ειχα δει κατι απο την φαση αυτη με το Cabaret και φρικαρα… Οσο για την φωτο, απλα #-o [SIZE=“3”]ΓΙΑΤΙ?[/SIZE] Κριμα, αλλα ειπαμε ποτε δεν ξερεις… Αφηστε τα καμπαρε και γραφτε μουσικη οπως παλια ρε…

Το να βλέπω την μπάντα που μου άνοιξε τα μάτια στο metal και ήταν για χρόνια σύντροφος ζωής να γελιοποιεί τον εαυτό της,να φτάνει σε αυτό το επίπεδο, ειλικρινά είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο.Από ένα σημείο και μετά σταμάτησα να τους ακολουθώ.Προτιμώ να τους θυμάμαι Θεούς όπως πραγματικά ήταν κάποτε.

υπαρχει εστω και μια ελπιδα αυτο να ειναι photoshop?

μερικοί ξεχνάτε εύκολα…
στην promised land περιοδεία πάλι έτσι ήταν ντυμένος(??) στην αρχή…
ανάμεσα στο I Am I και Damaged δεν του έσκιζαν τα ρούχα και έμενε έτσι??

Ώπα εδώ διαφωνώ.Είναι το ίδιο να βγαίνεις με υπερβολικό μακιγιάζ, με μπαστουνάκι στο χέρι και ενδυμασία που σε συνδυασμό με την συνολική εικόνα και κίνηση να σε κάνει να αναρωτιέσαι αν πρόκειται για νταβατζή ή κάτι άλλο αντίστοιχα άθλιο τελοσπάντων,και το ίδιο είναι να βγαίνεις ημίγυμνος μεταφέροντας με το σώμα και την κίνησή σου την ένταση των τραγουδιών και των μηνυμάτων που περιλαμβάνουν? Για του λόγου το αληθές υπάρχει και το αντίστοιχο βίντεο στο διαδίκτυο όπου μπορεί ο καθένας να βγάλει τα συμπεράσματά του συγκρίνοντας τις 2 εμφανίσεις.
Προσωπικά για μένα δεν υπάρχει σύγκριση γιατί αυτά που έκανε ο Geoff τότε ήταν ΤΕΧΝΗ.Ακόμα και οι ανάσες του ανάμεσα στις λέξεις.Aυτό που δοκίμασε να κάνει “σήμερα” είναι το λιγότερο kitch…
Όσο και να με στενοχωρεί και να με πληγώνει οι 'Ryche του σήμερα δεν έχουν καμία σχέση με αυτούς που αγαπήσαμε.

nope…και τότε με το βρακί έβγαινε…:smiley:
και ναι ειναι διαφορετικό…μιλάμε για ξεχωριστές καλλιτεχνικές αξίες…

QUEENSRYCHE ΘΕΟΙ!!! ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ!

Fixed:D

Τώρα μου ήρθε επιφοίτησις. Ολάκερο το τραγούδι βέβαια, αλλά κυρίως:


Ακόμα και οι στίχοι:

Ραηχ:
can’t enjoy if you can’t inhale.
Clearly a lifetimes need of some experience

Μασιβ Ατακ:
can’t endure then you can’t inhale
Clearly out of body experience

wtf tate? Ούτε εγώ δεν αντιγράφω έτσι τις εργασίες της σχολής (βασικά το κάνω, αλλά άλλο εσύ και άλλο εγώ)

ενταξει η ιδεα του cabaret δν ειναι τοσο χαλια στη συλληψη,η εκτελεση της ειναι που δν τους βγηκε(αισθητικα τουλαχιστον)
κατα τα αλλα,μακαρι το νεο αλμπουμ ποιοτικα να εχει εστω κατι απο τη μαγεια του rage ή του empire,αν και πολυ δυσκολο…
μονο οι πραγματικοι Queensryche θα μπορουσαν να το κανουν αυτο,οχι η τωρινη μπαντα,που ειναι ενα family affair του Tate και της συζυγου του,με τη συμμετοχη των wilton,jackson και rockenfield…
αρε ντεγκαρμε πρεπει να τα βλεπεις+να θλιβεσαι:(

[B]QUEENSRŸCHE Putting Finishing Touches On New Album[/B]

Seattle-based progressive metallers QUEENSRŸCHE are puttting the finishing touches on their twelfth studio album for a [B]late spring release[/B] via Loud & Proud Records, a Roadrunner Records imprint focusing on established artists.

In a 2010 interview with Attention Deficit Delirium, QUEENSRŸCHE drummer [B]Scott Rockenfield[/B] revealed that the band’s upcoming CD is taking the quintet in some [B]new directions.[/B]

“I add a lot of [B]film score elements or sound effects [/B][into my drum work], especially on the new thing we?re working on right now,” Rockenfield said. “Geoff [Tate, vocals] and I have really spent a lot of time together redesigning the QUEENSRŸCHE thing, which you’re going to love. It’s huge rock but with a great [B]dance vibe[/B] to it,[B] real modern dance[/B]. It’s kind of like ‘Rage’ [‘For Order’] through a time tunnel, bringing it into the now. There are a lot of [B]electronic elements[/B] to it. It’s a big rock thing that is going to have [B]a lot of color to it[/B] ? it’s good and really intense.”

When asked about the progress of the songwriting sessions for the follow-up to QUEENSRŸCHE’s 2009 CD, “American Soldier”, QUEENSRŸCHE singer Geoff Tate stated on Eddie Trunk’s “Friday Night Rocks” radio show on New York’s Q104.3 FM, "In a sense, it is [a concept record]. It’s a very contemporary record.

He continued, "‘Empire’ was a record of the time. Rock music was really the music of the times in 1990. Unfortunately, rock music isn’t the music of the times anymore ? it’s very underground.

"What we’re doing with this record is we’re taking the ‘Empire’ song structure, in a sense, where it’s very strong songs, very melodic, but we kind of restructured the rhythm section, and Scott’s done an amazing job on restructuring that ? him and Eddie [Jackson, bass] have just really gone to town, and they’ve made it very contemporary-sounding.

“These days, in comparison to the old days, people used to sit in their houses and listen to music right in the front room on their stereo system. People don’t do that anymore. They plug in and they’re mobile and they’re moving and they’re doing stuff and the music, they’re listening to it as they’re doing stuff. This music has that feel. It’s very contemporary in the sense that it’s very rhythmatic. The rhythm structure kind of reflects the way modern life is ? we’re all busy, we’re all doing stuff. And Scott being the incredible drummer that he is, the various time signatures, the feel of the record, it’s now ? it’s very, very now.”

QUEENSRŸCHE’s Queensrÿche [B]Cabaret tour was filmed for future DVD release[/B]. The trek, which kicked off in late July 2010, was previously described by the group as “Teatro ZinZanni meets Cirque du Soleil, with the band performing their hits and never-heard-before selections accompanied by go-go dancers, burlesque dancers, drag queens, a juggler, ballet dancer, trapeze artist, a contortionist and others. Definitely a fun-filled evening like no other full of freaks and shrieks!”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=153420

dance vibe…
…real modern dance…
…electronic elements.
[B]ο θεος βοηθός…[/B]

τι εχουμε να ακουσουμε παλι… #-o

Ωχ…

Γαμωτο απο την μια τους παραδεχομαι που δεν θελουν να μενουν στασιμοι/δεν αναλωνονται σε ιδιες ιδεες αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι αφου δεν τους βγαινει γιατι επιμενουν?

Τελος παντως, θα δουμε…

Queensryche live ξαναλεω. Αυτο και, αν εχουμε ως δεδομενο, το Priest + Whitesnake το καλοκαιρι δεν ζηταω τιποτα αλλο. Τιποτα.

Ευτυχως τους ειδα πριν 5 χρονια στην Αθηνα που επαιξαν τα 2 Mindcrime και μου εχει φυγει το απωθημενο :stuck_out_tongue:

Μην μιλας σε παρακαλω, ποναει…Εγω τοτε δεν ειχα ανακαλυψει την μουσικη, γενικα δεν ακουγα τπτ τοτε. Ωσπου, μετα απο σποντα επεσε στα χερια μου το πρωτο Mindcrime, σοκαριστηκα, εγινε το αγαπημενο μου σιντι (και το πρωτο αυθεντικο), οι Ραηχ μαλλον η αγαπημενη μου μπαντα και αυτη που με εβαλε στο τριπακι και με εκανε να νιωσω και δινω οσο οσο για να τους δω εστω μια φορα.

Μην αρχισω να λεω, βαριεμαι και τι φταιτε και εσεις τωρα :stuck_out_tongue:

Ρε δε πά να κάνουν συνεργασία και με τον τερλέγκα, όταν πατάς το play και αρχίζει ή μαγεία του Rage For Order τους τα συγχωρώ όλα!

Αυτο εννοειται, αλλα δεν μπορεις να μην κοιτας και το παρον…

Πρώτο ποστ μου, και ως φανμπόης των Ryche(αλλά και κράχτης όπου πρέπει), πρέπει να το κάνω εδώ!

Τους ανακάλυψα όταν είδα το κλιπ του Another Rainy Night, χώθηκα youtube, το ξανάδα, και μετά πάτησα σε ένα βίντεο στο πλάι που λεγόταν Take Hold of the Flame. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία… :smiley:

Παρότι μου αρέσουν όλα τα άλμπουμς τους (ναι, όλα!) και το αγαπημένο μου αλλάζει αρκετά συχνά, ψήφισα Rage For Order. Πραγματικά αξεπέραστο και, για μένα, το πιο ώριμο φωνητικά του Tate.

Υ.Γ. Δυστυχώς, η μπάντα ουσιαστικά σταμάτησε να υπάρχει σαν Queensryche το 2003 και δεν πιστεύω να υπάρχει γυρισμός. :frowning: Άντε, να βγει κι αυτό που είναι να βγάλουν τώρα και να το σχολάσουν επιτέλους…

[B]Geoff Tate :
[/B]
“We’ve been working on it steadily. We’re kind of in the final stages of it now. And I’m looking forward to getting that done. It’s a really long record, with really interesting, [B]different music[/B]. I’m really excited for people to hear it because[B] it’s another kind of step in a different direction for us[/B] . . . We’ve been [B]experimenting [/B]a lot with different musical brushstrokes [laughs], kind of pushing the envelope a little bit on everybody’s performance and pushing them outside of comfortable ground and trying to do some [B]different stuff[/B]. Which is kind of what got us into making records in the first place ? the experimental side of painting the audio picture. And everybody still shares that way of thinking, which is pretty phenomenal when you think of a bunch of guys hanging out together for 30 years [laughs] ? that we’d still have something to say.”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=155784

[I]different music
different direction
different stuff[/I]

και το rage με το promised, different είναι , αλλά…