Quiet Riot

Εψαξα αλλα δεν βρηκα thread για τους Quiet Riot,πειτε τι πιστευετε για την μπαντα αυτη.Βασικα δεν τους ειχα δωσει και πολυ σημασια,ισως να μην ειναι η μπανταρα αλλα σιγουρα εχουν βγαλει σημαντικους δισκους oπως ο
Metal Health. Ισως να ειναι αδικημενοι απο πλευρας προβολης απο MTV κλπ σε σχεση με αλλα συγκροτηματα του ειδους.

Παντως απο τη στιγμη που “εφυγε” ο Kevin DuBrow,δεν παει πολυς καιρος,δεν ξερω τι γινεται με την μπαντα τωρα,βρηκαν η θα βρουν αλλο forntman,θα το διαλυσουν?, ποιος ξερει.:-s

Τρομερή μπάντα, metal health, condition critical, ακόμα και το III ήτανε δισκάρες.

Πολυ καλο συγκροτιμα…
Προσωπικα μ αρεσουν πολυ 8) Εχουν βγαλει τραγουδαρες:!::!:

ωραιο συγκροτημα,με καλα τραγουδια και μην ξεχναμε οτι το metal health ειναι το πρωτο μεταλ αλμπουμ που πηγε στο νο.1 του billboard.και φυσικα απο αυτους ξεκινησε ο ραντυ.

Metal health!!!Γαματο συγκροτημα,αν και γενικοτερα θα περιμενα να τους ξερει περισσοτερος κοσμος.

Ποτέ δεν με ενθουσίασαν αλλά έχω τα δύο άλμπουμ με τον Randy (που πάντα με ενθουσιάζει!) όπως και την συλλογή “The Randy Rhoads Υears” που είχε κυκλοφορήσει το '93 περιέχει και το 9λεπτο Laughing Gas όπου ο Randy κατεβάζει παπάδες.

εγώ είμαι αιρετικός και γουστάρω με τα χίλια το άλμπουμ με τον shortino. το θεωρώ μακράν το καλύτερό τους

σκεφτομαι εδω και καιρο να ανοιξω θρεντ για αυτους!
και το βρηκα τωρα κατα τυχη :razz:
μια απο τις πρωτες μπαντες που ακουσα και μου αρεσαν οταν ειμουν ακομα πιο πολυ πιτσιρικας…το metal health ειναι αλμπουμαρα και εχει μεσα τραγουδαρες!!!ειχα φαει(ακομα εχω) τεραστιο κολλημα με αυτo: http://www.youtube.com/watch?v=KW2J_UZ8lQU (που ηταν το πρωτο τραγουδι τους που ακουσα, χαρη στο GTA vice city :p)
και το rehab που βγηκε 3 χρονακια πριν(λιγο πριν τον θανατο του Κεβιν) μου αρεσε αρκετα…

Quiet Riot ε; Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι ιδρύθηκαν (και) από τον Rhoads. Το δεύτερο ότι μπασίστας ήταν ο Rudy Sarzo, πολυαγαπημένος μπασίστας για την αφεντιά μου. Το τρίτο ότι οι κύριοι αυτοί μπήκαν, ο καθένας με τη σειρά του, στη σόλο μπάντα του Ozzy. Και γενικά διάφορα τρίβια του τύπου, α, πέρασε και ο Rondinelli ντράμερ των Rainbow μια βόλτα, και ο Schnell, πληκτράς του Dio αργότερα κτλ.

Από την μουσική τους ωστόσο, μόνο το Metal Health & το Quiet Riot III παλεύω. To glam δεν με σηκώνει.

[B]M3 Rock Festival 2012[/B]