R.I.P Jeff Hanneman

Αλλο ενα μελος της Metal οικογενειας μας αφησε νωρις. Πραγματικα κριμα και αδικο.
Jeff σε ευχαριστουμε για αυτα που μας προσφερες και για αυτα που θα συνεχισεις να μας προσφερεις ακουγοντας τα για μια ζωη.
R.I.P. Jeff.

Ελπιζω εκει πανω με τους υπολοιπους να παιζετε Metal στους αγγελους και να χτυπιεστε ολοι μαζι…

Ντροπη να ευχεται κανεις στον Jeff να παιζει στους αγγελους κ τα λοιπα σκατολοΐδια. Αν υπηρχε μετα θανατον ζωη θα ηταν σιγουρα εκ δεξιων του Αντιχριστου στα εγκατα της κολασης.
Show them no mercy…

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ημέρα πένθους.

rest in peace brother Jeff…

Ακομα δεν μπορω να το χωνεψω.Βλεπω στο metal archives Jeff Hanneman RIP 2013 και μου φαινεται σουρεαλιστικο…Σκατα!Μαζι με τον King ηταν επιρροη για το 99% των extreme κιθαριστων.

1 Like

Έχω παγώσει.

Άλλο ένα κομμάτι της εφηβείας μου πέθανε.

Τώρα τι να πεις…απλά και μόνο ότι το heavy metal γίνεται ολοένα και φτωχότερο…R.I.P. Jeff…να είσαι καλά όπου κι αν είσαι…

ε οχι…οχι…
Ο Χ Ι !!!
απλα οχι …

μπηκα τωρα να διαβασω κανενα νεο πινοντας την κλασικη φραπεδια
και κανοντας τσιγαρο και διαβαζω αυτο…
μου γαμηθηκε ολη η διαθεση και η ψυχολογια…
αμεσως ξεχασα τα ποια προσωπικα,οικονομικα και αλλα προβληματα που εχω…

καταραμενη γενια των 35 αριδων…
θα δουμε Ολους τους ηρωες της εφηβειας μας να φευγουν…
σκατα…

γιατι ρε γαμωτο???
τι αλλο θα ζησουμε ακομα???

εφυγε criss,chuck,quorthon,albert,dime
τωρα και ο jeff??
ποιος??? ο jeff hanneman!!!

σαν γαμημενο πρωταπριλιακο αστειο ακουγεται…
και δεν ειναι γαμωτο πρωταπριλια…

αν υπαρχει θεος (χλωμο αλλα λεμε τωρα) ειναι ενα πολυ ειρωνικο καθαρμα…

p.s.1
sorry αλλα εχω ξαφνιαστει και πραγματικα δεν ξερω τι γραφω
δεν μπορω να τακτοποιησω τις σκεψεις μου και να τις κανω γραπτο λογο
εχω σοκαριστει και δεν σοκαρομαι ευκολα…

p.s.2
τουλαχιστον ελπιζω και ευχομαι ο καραφλας να καταλαβει οτι
απο σημερα και οριστικα
S L A Y E R ΤΕΛΟΣ !!!

και να αφησει τα καραγκιοζιλικια που εκανε τελευταια…

rip και απο μενα jeff
καντα μπαχαλο με τα αρρωστημενα κουλοσολιδια σου
οπου και αν πας…

rip σε ενα τεραστιο μουσικο

R.I.P Jeff Hanneman :frowning:

RIP :frowning:

Να προσπαθεις ακομα να το συνειδητοποιησεις,να εχεις και τους παλιομαλακες απο πανω

να σας πλακωσει ο σταυρος στην εκκλησια σας ρε

το σλόγκαν της εκκλησίας των βαπτιστών είναι “obey or perish” ? μεγάλη θρησκευτική πόλωση… [-X
ας πιστεύει οτι θέλει ο καθένας χωρίς να κάνει σχόλια για τον δίπλα του.

Ένα μεγάλο RIP και απο εμένα…τα λόγια είναι περιττά

νομιζω οτι ειναι οι ιδιοι καρκινιαρηδες που λεγανε πως ο Dio καιγεται στην κολαση τωρα και τετοια…God hates us all λοιπον,μια χαρα τα ελεγε…

Ετοιμαζομουν να παω για καφε με κατι φιλους και πριν φυγω μπαινω να δω κανα νεο και βλεπω αυτο… Δεν ξερω τι να πω…

Νιωθω μαζι με τον Jeff να εφυγε και ενα κομματι του εαυτου μου, αυτο το κομματι που με εκανε να σπασω καταλαθος με κουτουλια κανοντας headbanging το τζαμι στο γραφειο μου ακουγοντας Slayer… Θρυψαλα το τζαμι, το κεφαλι μου μονο ενα καρουμπαλο… Αυτο το κομματι μου που στις ασχημες φασεις της ζωης μου, μου ελεγε να ακουσω Slayer και ολα θα πανε καλα… Αυτο το κομμματι μου που θυμαται τον μικροτερο αδερφο μου να βαζει δυνατα το Angel Of Death για να ξυπνησω, μιας και με αλλο τροπο δεν ενιωθα κανοντας βαρυ υπνο. Αυτο το κομματι μου που ενιωθε να ερωτευεται και αλλο την κοπελα μου οποτε μου ελεγε στο αυτοκινητο “βαλε το Dead Skin Mask” ή οποτε εβαζε να παιξει το Disciple και πωρωνοταν.

Ηταν ο βασικος συνθετης των Slayer, ο συνθετης των αντικειμενικα και υποκειμενικα κορυφαιων κομματιων τους. Ηταν απο τους πιο επιδραστικους συνθετες και κιθαριστες οχι μονο στο thrash metal, αλλα σε ολο το φασμα του ακραιου metal. Ηταν ο απομακρος βραχος, η ηρεμη δυναμη των Slayer σε αντιθεση με τον παντα υπερβολικο σε ολα Kerry King. Θα μας λειψει και ειναι κριμα που πεθανε τοσο νεος και που τα τελευταια χρονια ειχε ταλαιπωρηθει τοσο πολυ με την υγεια του. Αλλα θα μεινει αθανατος μεσα απο τις κομματαρες και τις παραφωνες σολαρες του.

R.I.P. Jeff Hanneman, you’ll never be forgotten…

Jeff Hanneman Tribute - 6 Slayer songs by Jeff

R.I.P στον άρχοντα. Μονο σεβασμός.

punx not dead

RIP και σεβασμός στον τεράστιο. Τα λέμε νότια του παραδείσου.

Κεραμίδα. Τι liver failure; Τι σχέση έχει αυτό με την αράχνη και το τσίμπημα στο χέρι του; Από χτες προσπαθώ να καταλάβω τι έχει γίνει. Δεν θα παραστήσω τον μέγα φαν των Slayer αλλά ο Jeff ήταν αυτός που συμπαθούσα μακράν περισσότερο. Απλά R.I.P. σε έναν από τους πιο επιδραστικούς κιθαρίστες του είδους που ακούμε.

R.I.B.*
για τον άνθρωπο που έβαλε στην καθημερινότητά μας τα εφιαλτικότερα thrash riff που θα ακουστούν ποτέ στην ιστορία αυτού του πλανήτη.
See you South of Heaven…

*: Reign In Blood και τίποτε άλλο. Τα in Peace είναι για άλλους… ο Jeff θα σολάρει loud as hell…