R.I.P. Jon Lord

αντιγραφω απο το rock overdose:

Ο πρώην πληκτράς των DEEP PURPLE, JON LORD, έβγαλε την ακόλουθη ανακοίνωση μέσω του επίσημου site του, JonLord.org:

?Θα ήθελα όλοι μου οι φίλοι, ακόλουθοι, οπαδοί και αγαπητοί συνταξιδιώτες να ξέρουν ότι παλεύω με τον καρκίνο, οπότε θα κάνω ένα διάλειμμα από τις εμφανίσεις για όσο διαρκεί η αγωγή και η θεραπεία?.

?Θα συνεχίσω φυσικά να γράφω μουσική ? στον κόσμο μου αυτό είναι ένα μέρος της θεραπείας ? και περιμένω να είμαι πίσω σε πλήρη φόρμα μέσα στη νέα χρονιά?.

?Ο Θεός να σας έχει καλά και θα τα πούμε σύντομα?.

Ο JON LORD είναι αναγνωρισμένος από το blues όργανο Hammond και το μοναδικό του ήχο, όπως και από την επαγγελματική του δουλειά στην fusing rock και σε κλασσικές και baroque φόρμες. Έγινε πιο διάσημος ως μέλος των DEEP PURPLE σαν συνιδρυτής τους το 1968.

Ο LORD πρόσφατα πήρε το Honorary Degree of Doctor Music, από το πανεπιστήμιο του Leicester.

ελπιζω ολα να πανε καλα! καλη δυναμη!

ψιτ καρκίνε;;;; ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΡΕ!!!

αυτο ακριβως!

ανατριχιασα και μονο στη σκεψη των ποσων Μεγαλων εχουμε χασει τον τελευταιο καιρο![-X

αλλα ας μην το γρουσουζευουμε…

Γάμησε τα…

Μια χαρά συνεχίζουμε, ε; Μην ξεχάσουμε και κανέναν…

Μόλις γύρισα και το είδα στο twitter πρωτίστως και στη συνέχεια στο jonlord.org και στα υπόλοιπα site.

Γαμώτο.

Βέβαια κλείνοντας διατυπώνει μια αισιόδοξη πρόβλεψη, οπότε ελπίζω όλα να πάνε καλά γι’ αυτόν τον τιτανοτεράστιο μουσικό και άνθρωπο.

Αυτό.

Και είχα χώσει προχθές σε μία playlist το Maybe I’m A Leo … πφ …

Αν και παράταιρο, μαζί με τη δυσάρεστη ανακοίνωση στο jonlord.org, υπάρχει και η ανακοίνωση για την κυκλοφορία ενός live CD με τη συμμετοχή ορχήστρας από το 2009.

Επειδή η κυκλοφορία του γίνεται μόνο μέσω του jonlord.org και τα κέρδη πάνε λογικά κατευθείαν στον ίδιο τον μουσικό, καλό θα ήταν σε μια τέτοια στιγμή, όποιος μπορεί, να συμπαρασταθεί στον JL.

(δικό μου συμπέρασμα το από πάνω, μη βαράτε αν δεν ισχύει, αλλά μου φαίνεται ότι είναι το “εμμέσως πλην σαφώς”… :()

Ειναι και 70 ετων πλεον ο Jon…

Ας ελπισουμε να το παλεψει :confused:

μου εδωσες καλη ιδεα για το τι δωρο γενεθλιων να κανω στον εαυτο μου! :slight_smile:

Ελα ρε,θα το παλαιψει ο γιγαντας!Αισιοδοξια ρε!

μακαρι να το ξεπερασει ο ανθρωπος αν και ο καρκινος ειναι πολυ δυσκολη ασθενεια…

μακαρι να πανε ολα καλα…
κρατα γερα παππου!!!

…αυτό ακριβώς…ουστ:!:

όντως να πάει να γαμηθεί η σκατοαρρώστια.

μακαρι να γλιτωσει…

Αυτες οι ανακοινωσεις του στυλ ‘‘θα το παλεψω και σε ενα χρονο θα ειμαι ετοιμος’’ μου θυμιζουν λιγο τις ανακοινωσεις οταν πρωτοδιαγνωστηκε ο μεγαλος κοντος με καρκινο…

Μακαρι να βγω ψευτης βεβαια και να μην ειναι σοβαρη μορφη…Το οτι ειναι γαμημενη ασθενεια δεν αμφιβαλλει κανεις…Καρκινε σου ευχομαι να πεθανεις απο καρκινο…

Ο μεγάλος κοντός είχε στο στομάχι, που είναι σε τεράστιο ποσοστό θανατηφόρος. Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το που τον έχει ο Jon;

Δεν παθαίνει τίποτα ο αρχηγός,δεν υπάρχει θέμα[-X

Και στο στομάχι, απ’όσο ξέρω, αντιμετωπίζεται (όχι πάντα). Εξαρτάται το στάδιο, τέλος πάντων. Επίσης, βασικός παράγοντας είναι και η ψυχολογική κατάσταση. Αν από την αρχή σε πάρει από κάτω και παραιτηθείς, είσαι χαμένος !! Καλά κάνει ο άνθρωπος και το αντιμετωπίζει με τσαγανό!! Καλή δύναμη και κουράγιο, αν μη τί άλλο θα τα χρειαστεί:!: