R.I.P Marie Fredriksson (Roxette Singer)

Πολύ στενοχωρέθηκα. Απίστευτη γκομενάρα, χάζευα το κοντό της μαλλί όταν ήμουν 8-10 χρονών.

Έχω χωρέψει το Listen To Your Heart μπλουζ με γκομενάκι σε παιδικό πάρτυ στο δημοτικό και νόμιζα ότι έκανα σεξ.

RIP

11 Likes

Spending my time,Listen to your heart,It must have been love…ποταμια κλαμα στο λυκειο για ενα γκομενακι.Repeat στο repeat…Aλλα και “Τhe Look” “Sleeping in my car” κομματαρες ! Αλλη μια φωναρα εφυγε…

9 Likes

Από τις πρώτες pop μπάντες που ακούγαμε στα “κρυφά” όταν μας έπιανε metal overdose

7 Likes

pop rock,soft rock…Νταξει σωθηκαμε πιστευω οπως λενε και στο καψιμι !

2 Likes

Κριμα…

Κρίμα γαμώτο… Σπουδαία τι να λέμε τώρα , τεράστια χιτακια She’s got the look, joyride αυτά που είπατε

Σταση Καμαρα Σαλονικα στο μαγαζι με τους παπαγαλους ενα απο τα πρωτα βινυλια που αγορασα το joyride.

Rip.

Μόλις χάθηκε ένα ακόμα κομμάτι της παιδικής μας αθωότητας (όσης έχει απομείνει δηλαδή).

Πόσες φορές είδαμε τα video των Roxette και θαυμάσαμε το πόσο ωραία γυναίκα ήταν; Πόσες φορές ακούσαμε στα party την ωραία της φωνή και απολαύσαμε (ενοχικά ή όχι) τη μουσική τους;

Εκτός από γυναικάρα και καλλιτεχνάρα, το σημαντικότερο ήταν ότι έδωσε την πολύχρονη, σκληρή μάχη δυνατά και με αξιοπρέπεια. Διαβάστε απλά τι κατάλοιπα της άφησε η αρρώστια και η βαριά θεραπεία αυτής. Κι όμως σηκώθηκε. Τεράστιος σεβασμός στη γυναίκα αυτή.

Faded like a (beautiful) flower…

7 Likes

Πολύ ωραια φωνή και γενικά σεμνή σαν ανθρωπός.
Αρχίσανε ήδη διάφορες φυλλάδες να γράφουν “γαργαλιστικές λεπτομέριες” τύπου κατέρευσε στα χέρια του συζήγου της και πονουσέ στις χημειοθεραπίες κτλ, χωρίς να χει περάσει καν η μέρα. Ημαρτόν δλδ, να προσπαθούν να πάρουν ένα κλίκ, πεφτωντάς ΤΟΣΟ χαμηλά…
Θα μείνει αξέχαστη για τα τραγούδια που έκανε και ήταν αρκετά.

Από τα 10 ποστς σου τα 11 είναι κουτσομπολιά inside info και γαργαλιστικες λεπτομερειες, απλά λεω εγώ τώρα.

1 Like

Για ζωντανούς όμως!? Και τι φταίω αν ακούω πραγμάτα. Απο την άλλη, αυτά που είδα ήταν φτηνη δημοσιογραφία, επιπέδου αγγλικου ταμπλοιντ, που ήθελε να δημιουργήσει συναισθηματική φορτισή για να κερδίσει ένα κλικ. Απρέπεια.

Κρίμα… μεγάλωσα κι εγώ με τη μουσική των Roxette, από τα αγαπημένα bands της εποχής :roll_eyes:

1 Like

:sleepy:

Πολυ κριμα, φοβερη φωνη και καποια εκπληκτικα τραγουδια που πιστευω οι περισσοτεροι εχουμε χορεψει σε παιδικα και εφηβικα παρτυ… Πολλες αναμνησεις συνδεδεμενες με αυτα τα πανεμορφα τραγουδια. Και πολυ σοβαρη και μετρημενη σαν ανθρωπος.

R.I.P.

1 Like