R.I.P Mark Shelton

Ακομα δεν εχει βγει ο λογος θανατου …αλλος ενας μεγαλος στα 60 του χρονια μονο

Aπ τις μεγαλυτερες μεταλλικες ψυχες που εχω γνωρισει,πολυ ξαφνικο,καλο του ταξιδι

2 Likes

Mεγαλο σοκ. Απο τους λιγους που οταν το εμαθα στεναχωρηθηκα πραγματικα. Γιγαντας

2 Likes

Κρίμα ρε γαμωτο. Σπουδαίος

2 Likes

Rest In Valhalla :frowning:

2 Likes

Όχι ρε πούστη μου, όχι αυτόν…

2 Likes

Ήταν ένας πραγματικός γίγαντας του Metal.

2 Likes

ΟΧΙ ΡΕ, ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ… ΓΙΓΑΝΤΑΣ, με τεραστια προσφορα στο επικο Heavy Metal, αγνος και γνησιος στην ψυχη και το πνευμα… Εξαιρετικος χαρακτηρας… Για ολους τους οπαδους των φοβερων εργων του ειναι μεγαλο πληγμα η απωλεια του…

R.I.P. ΜΕΓΑΛΕ MARK SHELTON

4 Likes

Ο Mark Shelton, ο “άνθρωπος με το ελαττωματικό διάφραγμα”, ήταν μια αυθεντική μεταλλική ψυχή.
Μπορεί να μην έγινε γνωστός στις πλατιές μάζες – κάτι τέτοιο ήταν νομοτελειακά αδύνατον με το ύφος της μουσικής που διακονούσε – όσοι όμως στάθηκαν να αφουγκραστούν, έγιναν, επίσης αναπόφευκτα, εσαεί οπαδοί.

Δεν θα τον ξεχάσουμε ποτέ.

3 Likes

εχω απομακρυνθει πλεον απ το συγκεκριμενο ειδος αλλα σε μαγκες σα το Σελτον που στα 60 τους βγαζανε τριωρα λαιβ για πλακα απλα υποκλινεσαι. Σημερα μονο manilla να ξαναθυμηθω τη καυλα που ενιωσα στα 17 μου οταν τους ανακαλυψα

3 Likes

Απεραντη θλιψη, ας ειναι καλα εκει που ειναι, μονο ευγνωμοσυνη…

2 Likes

Πέραν της πολύ μεγάλης κληρονομιάς που αφήνει στο χώρο του επικού μέταλ, ήταν ένας από τους πιο σεμνούς και προσγειωμένους ανθρώπους που είχα την τύχη να γνωρίσω. Θυμάμαι σε ένα από τα τελευταία τους λάιβ εδώ (Κύτταρο, μου διαφεύγει η χρονιά), την αντίδρασή του όταν κάποια στιγμή άκουσε τον κόσμο να φωνάζει εν χορώ το όνομά του - μόνο που δεν κοκκίνισε! Τεράστιος. R.I.P. Mark :frowning_face:

5 Likes

Πολύ κρίμα, ήμουν χωρίς ιντερνετ , τηλέφωνα και λοιπά για λίγες μέρες και πραγματικά στεναχωρήθηκα

τέτοιες προσωπικότητες μας κάνανε να αγαπήσουμε αυτη τη μουσική

ψυχάρα, προσέφερε τέχνη, ταπεινός αλλά και αρχιδάτος

να σαι καλά μεγάλε

5 Likes

Προχθες φοραγα μπλουζα Manilla Road και σκεφτομουν ποσο θα μας λειψει, ποσο μοναδικη προσωπικοτητα, ποσο ταπεινος και ποσο πραγματικα αληθινος απεναντι στους οπαδους του και στο εαυτο του ηταν ο Mark Shelton. Ακομα δεν το εχω χωνεψει οτι δεν ειναι πια κοντα μας.

3 Likes