R.I.P philip seymour hoffman

Ο βραβευμένος ηθοποιός Philip Seymour Hoffman βρέθηκε νεκρός το μεσημέρι της Κυριακής 2 Φεβρουαρίου στο διαμέρισμά του στη Νέα Υόρκη. Η Wall Street Journal (που έβγαλε πρώτη την είδηση), αποδίδει σε αστυνομικές πηγές την πληροφορία ότι ο ηθοποιός βρέθηκε στην τουαλέτα με μια βελόνα στο χέρι του. Παρόλα αυτά θα πρέπει να ακολουθήσει νεκροψία για να διαπιστωθούν και επισήμως τα αίτια του θανάτου.

Ο Philip Seymour Hoffman είχε μιλήσει δημόσια για το πρόβλημα εθισμού του στα ναρκωτικά, ενώ πρόσφατα είχε καταφύγει σε κέντρο απεξάρτησης.

Ο 46χρονος ηθοποιός είχε τιμηθεί με το βραβείο Oscar A? Ανδρικού ρόλου για την ερμηνεία του στην ταινία «Capote».

http://www.cinemanews.gr/v5/news.php?n=9212&home=1

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ.:(:(:frowning:

Ίσως ο πιο αγαπημένος μου ηθοποιός τα τελευταία 10 χρόνια. Μεγάλο κρίμα.

μεγάλο κρίμα. εξαιρετικά συμπαθής εκτός τις υποκριτικές του ικανότητες

Πολύ μεγάλος ηθοποιός. Κρίμα…

Κριμα,τρομερος ηθοποιος:(
Μα 46 χρονων κιολας ρε γαμωτο.
Γαμημενα ναρκωτικα…

Οχι ρε φιλε πολυ κριμα

Rip πολύ καλός ηθοποιός!

!!!
Οχι ρε γαμωτο!

Σοκ. Ο καλύτερος ηθοποιός της γενιάς του, κτήνος της υποκριτικής.
Τελικά στο Χόλιγουντ όλοι σαλεμένοι είναι…

R.I.P.

Έχουν φάει τόσο κόσμο τόσα χρονια . R.i.p

Metalheart

πωωω παγωτό έμεινα με το που το διάβασα. Κρίμα πολύ μεγάλος ηθοποιός, τεράστιες ερμηνείες όπου και αν εμφανίστηκε. R.I.P.

Τι λες τώρα ρε φίλε??? 8O

Μεγάλο κρίμα…R.I.P

Τι κεραμίδα κι αυτή, r.i.p.

Τεράστια απώλεια για το σινεμά. Άτιμη πρέζα, τους καλύτερους μας παίρνεις.
Αναπαύσου εν ειρήνη, Φίλιππα.

Κρίμα. Πολύ νέος.

Kρίμα για εμάς που δε θα μπορέσουμε να τον ξαναδούμε… Ας ελπίσουμε να έζησε τη ζωή, όπως την ήθελε… Ένας απ’ τους μεγάλους…

Μου φαίνεται απίστευτο… Μεγάλος ηθοποιός, θα μας λείψει.

εξαρτημενος απο την πρεζα…λιγο δυσκολο

rip

…είχε τόσα να δώσει ακόμα…κρίμα…πραγματικά πολύ σπουδαίος ηθοποιός…r.i.p.

Σε συνέντευξή του στην τηλεοπτική εκπομπή «60 Minutes», είχε παραδεχθεί ότι ο εθισμός του στα ναρκωτικά και όλων των ειδών τις ουσίες ξεκίνησε την εποχή εκείνη («Ό,τι μπορούσα να βρω…μου άρεσαν όλα», είχε πει) αλλά παρέμεινε υπό έλεγχο μέχρι την υποτροπή του το 2013, μετά από 23 χρόνια νηφαλιότητας. «Ήμουν νέος, έπινα πολύ, και σταμάτησα. Δεν είναι τόσο πολύπλοκο. Δεν με ενδιέφερε το να πίνω με μέτρο. Ακόμη δεν με ενδιαφέρει. Επειδή πέρασε τόσος χρόνος δεν σημαίνει ότι ήταν μια φάση. Ξέρεις, αυτό είμαι», είχε πει σε συνέντευξή του στη Guardian.