R.i.p

Σκατα

1 Like

Μεγάλη μαλακια,τραγικο.

1 Like

:confused:

3 Likes

:cry:

Δεν ξέρω αν θεωρείται σπουδαίος σκηνοθέτης, αλλά εγώ τον αγαπούσα, για δύο λόγους βασικά, το Jesus Christ Superstar και βέβαια το Fiddler on the Roof, μία από τις συγκινητικές ταινίες όλων των εποχών κατά τη γνώμη μου.

4 Likes

10 Likes

Οχι ρε γμτ…κριμα…

Κρίμα ρε , όχι τον apollo creed :cry:

Όχι ρε γμτ! R.I.P.

Όχι ρε πουστη μου, όχι!!!

1 Like

76 ηταν, δεν τον λες και μεγαλο. Κριμα ρε Greef Karga… RIP

1 Like
1 Like

10 Likes

Έφυγε και ο Αντώνης Τουρκογιώργης των Socrates σήμερα…

10 Likes

Τεράστιος μουσικός.
Περνούσε πολύ δύσκολα τα τελευταία 15 χρόνια μετά το εγκεφαλικό που υπέστη.

Να είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

3 Likes

image

18 Likes

Ανατριχίλα για πάντα.

7 Likes

Δύο πολύ στενάχωρες απώλειες σήμερα βλέπω. Αιώνιοι και οι δύο

Πολύ σπουδαία προσωπικότητα και μουσικός ο Τουρκογιωργης

4 Likes

R.i.p

5 Likes

Ντροπή σε όλους μας που δεν πήραμε χαμπάρι που πριν από 3 μέρες έφυγε ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Roger Corman, στα 98 του παρακαλώ.

Τεράστια καριέρα, ανέδειξε πολλούς ηθοποιούς και έδωσε πολλά στο σημερινό Hollywood.

Προσωπικά θα μου μείνουν λίγο παραπάνω οι ταινίες τρόμου των 60s που γύρισε με τον Vincent Price. House of Usher, Pit and the Pendulum, Masque of Red Death, Tomb of Ligeia, όλες βασισμένες σε διηγήματα του Poe.

RIP τεράστιε.

Παλιό το βίντεο μεν αλλά…

9 Likes

Κι ότι ερχόμουν να το ποστάρω!

Πραγματικά τεράστια μορφή του αμερικάνικου σινεμά, απόλυτος σεβασμός. Διάβαζα προσφάτως και τον “Μακάβριο Χορό” του King, ο οποίος και αυτός αναφέρεται στο σινεμά του Κόρμαν με κολακευτικό τρόπο.

Ο King ήταν που με οδήγησε να δω και το X, μια πολύ ενδιαφέρουσα απόπειρα του Κόρμαν στο sci fi/thriller των 60ς με πρωταγωνιστή τον Ray Milland (!).

Απόψε ίσως προγραμματίσω κάποιο double bill, είναι πολύ καλή ευκαιρία. Μεγάλο κεφάλαιο στον κινηματογράφο της Αμερικής το δίχως άλλο.

1 Like