R.J. Dio Memorial Night @ HRC Athens! Παρασκευή 28/5/10

[SIZE=“3”]R.J. Dio Memorial Night @ HRC Athens! Παρασκευή 28/5/10

To Rocking.gr τιμά τον μεγάλο Ronnie James Dio και παρουσιάζει το έργο του με επίκεντρο τρεις από τις πιο πετυχημένες και επιδραστικές μπάντες του σκληρού ήχου στις οποίες συμμετείχε:

Rainbow , Black Sabbath και φυσικά τους Dio.

Στα decks ο A-dio-νης Μουστάκας περιμένει όλα τα ?Rock N? Roll Children ? με ηχητικές επιλογές και σπάνια video από όλη την καριέρα του μεγάλου καλλιτέχνη

He didn?t live for pleasure, he made our lives a treasure![/SIZE]

[SIZE=“3”][B]Ημερομηνία: Παρασκευή 28 Μαΐου 2010
Διεύθυνση: Hard Rock Cafe Athens, Φιλελλήνων 18, Σύνταγμα
Ώρα: Aπό τις 10 μ.μ.
Κάπνισμα: Ελεύθερο
Είσοδος: Ελεύθερη

Παραγγελιές, προτάσεις στο moustakas@rocking.gr[/B][/SIZE]


Μεταξύ των σπάνιων video:

Black Sabbath / Heaven And Hell

Εικόνες από τις συναυλίες που ηχογραφήθηκαν για το άλμπουμ Live Evil και μαγνητοσκοπήθηκαν για κυκλοφορία video που δεν κυκλοφόρησε ποτέ.
Περιοδεία με Blue Oyster Cult (Black & Blue) (επαγγελματική λήψη)
Συναυλίες από Dehumanizer, The Dio Years & The Devil You Know περιοδείες (επαγγελματική λήψη)

Rainbow

Live clips & interviews από την Rising Tour incl. Stargazer (Dio / Blackmore / Powell μαζί)
Videos για το άλμπουμ Long Live Rock N’Roll

Dio

Εικόνες από τις συναυλίες 2003 & 2005 στην Ελλάδα
Live & interviews από όλες τις περιόδους

Θα ειμαι εκει κατα 90%… Αντε να οργανωνουν και αλλα μαγαζια αφιερωματα στον DIO…

Ευχαριστώ για τα emails.

Θα προσπαθήσω να παίξω όλα αυτά που ζητάτε

Υ.Γ. 1.Μην μου στέλνετε να παίξω το Stargazer & το All The Fools… αυτό θα γίνει έτσι κι αλλιώς. :smiley:

Υ.Γ.2 Η ιδέα μερικών (ξέρουν αυτοί) να παίξουν τα άλμπουμ ολόκληρα στη σειρά απορρίπτεται

Κουφάλα stargazer, 3 χρόνια σε παρακαλάω να παίξεις το “Black Sheep Of The Family”. Έτσι και το παίξεις τώρα που λείπω θα σου το κρατήσω μανιάτικο!

Ομορφη βραδια χθες!:slight_smile:
Γεματη Υμνους!:metal:

Many Cheers Adonis!!:drunk:

Thank you my friend

To ευχαριστήθηκα και εγώ!