R30 (RUSH) & Live in Athens(FATES WARNING) DVDs

Rush :R30
Απλά τέλειο!!!Τέλειος ήχος (καλύτερος από του Rush in Rio),φανταστικό παίξιμο,φοβερή σκηνοθεσία,απλά θα μπορούσαν να παίξουν περισσότερα 70’s κομμάτια…αλλά δεν πειράζει!
Υπάρχει το 2ο dvd για όλους εμάς τους δεινόσαυρους!Πάρε video-live in studio από το 75 & 78 να χεις!!:“Fly by night”,“A farewell to kings”,“La Villa Strangiato”,“Circumstances”,“Xanadu”!!!Υπάρχει θεός!

Fates Warning :Live in Athens
Και δω αρχίζουν τα δύσκολα…Αφού το είδα είχα μια απορία:φταίει η μπάντα ή το συνεργείο για την προχειροδουλειά;γιατί ναι μεν υπάρχει αυτή η “live” αίσθηση,ΑΛΛΑ την σήμερον ημέρα άλλα περιμένει να δει κάθε οπαδός που καταβάλει τον οβολό του…Και είναι κρίμα,διότι η μπάντα δίνει ΡΕΣΤΑ!!!Το μόνο πρόβλημα η φωνή του Ρευ,που όμως θα μπορούσε να ξεπεραστεί άν ήταν λίγο ψηλότερα στη μίξη…αλλά μπάααά,ούτε αυτό το πρόσεξαν!!!¨Ελεος ρε Τζίμ!!!Και είναι το ΠΡΩΤΟ τους (ελπίζω όχι και τελευταίο… ) κανονικό live dvd !!!Την επόμενη φορά ζήτα καμιά βοήθεια από το φίλο σου τον Mike…Τεςπα…όπως είπα η μπάντα γαμεί και πορώνει…Still remains…

Το θέλω το πρώτο.Πρέπει να είναι απίστευτο.

Γαμάνε και τα δύο χαλαρά… Στο δεύτερο μάλιστα φαίνομαι…
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧ Ποζεράς

ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ.

File pragmati kathomai kai diavazo sto net gia afto meres…
prepei na to vro … :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
eida to rush in rio kai emeina malakas… :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
apo pia albums exoun parei kommatia…? :?: :?: :?: :?: :?:
RUSH FOR THE WIN :!: :!: :!: :!: :!: :!:

ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΒΡΩ ΜΕ ΤΟRRΕΝΤ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ 2 ΜΕ 3 LEECHES KAI KANENA SEED…ΕΤΣΙ ΔΕ ΚΑΤΑΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! :evil:
ΑΜΑ ΒΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΑΣ…

Gia poio les? Gia to R30? Edw exei kykloforisei edw kati vdomadoules! :twisted:

ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΒΡΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

T-E-L-E-I-O!!! :lol: :lol:

…re gmt to mono pou me xalase itan oti den valane olokliro to setlist sto dvd, to opoio eftane tis 3 wres!!!

Έχω να προδώσω το εξής μυστικό. Ο petros_kar ήταν παρών

Μαρτυριάρη!!!

…o setlist sto dvd, to opoio eftane tis 3 wres!!!

Πραγματικά τρεις ώρες…Γαμώ τα live… και όντως live…

Tι θέλει να πει ο ποιητής ότι κάτι άλλα δεν είναι 100% live;

Πρόσεξε τι θα δηλώσεις

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

100% live δεν είναι κανένα… Όλα υπόκεινται σε διορθώσεις…
Αλλά “κάποια” δεν είναι ούτε 1% live…
Έχουν και περιοδεία Ιούνιο-Ιούλιο στην gayland…
Μάλλον δεν είναι χώροι συναυλιών αυτά που ανακοινώθηκαν…Διευθύνσεις studio είναι…χαχαχαχα
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tracklist:

  1. R30 Overture
    2.The Spirit of Radio
  2. Force Ten
  3. Animate
  4. Subdivisions
  5. Earthshine
  6. Red Barchetta
  7. Roll the Bones
  8. The Seeker
  9. Tom Sawyer
  10. Dreamline
  11. Between the Wheels
  12. Mystic Rhythms
  13. Der Trommler
  14. Resist
  15. Heart Full of Soul
  16. 2112
  17. Xanadu
  18. Working Man
  19. Summertime Blues
  20. Crossroads
  21. Limelight

__Εγώ σπάστικα που ήταν “μικρό” ή μικρότερο αν θέλετε το playlist απ’αυτό του in RIΟ… :frowning: Σαν να το έκαναν για να μην είναι σχεδόν ίδια τα dvd…

__Βέβαια, κάτι μου λέει πως στο τέλος θα τα αγοράσω και τα δύο τα DVD… (και έχω ήδη το τρπλό cd Rush In Rio) χιχιχι… RUSH είναι αυτοί!!! 8)

Τα έχω και τα δύο

__ 8) Xεχε, δεν είναι τυχαίο που είσαι και γαμώ τα άτομα. :lol: (κλέβω τη δουλειά απο κάποιες ή μου φαίνεται; :twisted: ) Τelis rulez, RUSH RULEZ 8)

Y.Γ. αντε κι απ’ τα μέρη μας βρε Καναδόφατσες… έστω τώρα, έστω για 2,5 ώρες (χιχι, τα τριωράκια τα χτυπάνε για πλάκα -παίζοντας μάλιστα “παπάδες”… αυτά να τα βλέπουν κάτι καραγκιοζάκιδες νέοι “ροκ καλλιτέχνες”…) :roll: 8)

Υ.Γ. 2 αν και στο cd “RUsh In Rio” αποδίδουν εξαιρετικά, ο ήχος δε μου αρέσει καθόλου!! Μου έκανε πολύ εντύπωση το γεγονός αυτό! Πρώτη φορά το παρατηρώ σε live των Rush… Είναι ιδέα μου, ή συμφωνούν κι άλλοι (τι έγινε, έπεσα και κακή κόπια, δίσκος για πικ-απ είναι ρε γαμώτι μου… είναι αυθεντικό το cd φυσικά…); :frowning:

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Χλωμό, αν σκεφτείς ότι Γερμανία που που γυρίστηκε το dvd είχαν να παίξουν 12 χρόνια… άσε που ο εξοπλισμός τους είναι τεράστιος… Για να καταλάβεις, εμείς είχαμε κλείσει να τους δούμε 2 μέρες πριν από τη Φρανκφούρτη, στο Μόναχο, αλλά επειδή πριν έπαιζαν Ιταλία, δεν προλάβαιναν να “στήσουν” σε 2 μέρες… Έτσι ακυρώθηκε η συναυλία στο Μόναχο μόλις μια εβδομαδα πριν και αναγκαστήκαμε να κάνουμε ολιγοήμερες διακοπές στο Μόναχο (που είχε και Octoberfesτ) και στην Αυστρία πρίν πάμε στη Φρανκφούρτη να τους δούμε… Χάλια περάσαμε…
Στο θέμα μας πάντως, οι Rush στηρίζονται στο show τους αρκετά, οπότε να έρθουν με κάτι λιγότερο από αυτά που συνήθως περιοδεύουν, είναι μάλλον απίθανο…
Για να μην αναφερθούμε πόσοι θα πάνε να τους δουν για να βγούν τα έξοδα…
Πολλοί θέλουν να τους δουν, αλλά τελικά σε νούμερο φτάνουν τις 3-4.000? Στο dvd είναι οι 4πλάσιοι με μέσο όρο περίπου 50 ? εισητήριο.

Εγω ειμουν στο μιλανο 2 μερες πριν τη συναλια στη γερμανια και τους ειδα.και ηταν απιστευτοι ε Petros???
και γι αυτο εξηγειται το οτι πετυχαμε τον Lifeson να κανει τουρισμο στο μιλανο ενω υποτιθεται οτι ηταν γερμανια.δηλ το λαιβ ειναι απο φρανκφουρτη??? 2-3 μερες νωριτερα και θα μουνα μεσα…θα με βλεπατε καγκελο… :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: