Racing games

Oσοι φανατικοί με racing games εδω είναι ο παράδεισος σας…Ποια σας αρεσουν και ποια προτείνετε?Τον τελευταίο καιρό εχω κολλήσει με το Νeed for speed:most wanted (αργησα το ξέρω…)…Επίσης πολύ καλή θεωρώ και την σειρά Burnout…Let the discussion begin…

Y.Γ Επίσης το motorstorm στο PS3 είναι απίστευτο…

Εδώ είμαστε! Φανατικός Racing Gamer κι εγώ, αλλά δεν ανήκω τόσο στην δική σου “κατηγορία”. Προτιμώ τους εξομοιωτές από τα arcade.
Χρόνια τώρα έχω κολλήσει με ίσως τον καλύτερο simulator, το Live For Speed (LFS). Καλός εξομοιωτής είναι επίσης και το rFactor. Από τα αγαπημένα μου είναι τα παιχνίδια της Symbian (GTR Evolution, GTR 2, Race 07 WTCC, κλπ.). Πρόσφατα δοκίμασα τα GRID και FlatOut Ultimate Carnage, αλλά δε μου άρεσε ο χειρισμός τους οπότε τα παράτησα. Το Test Drive Unlimited αξίζει να το δοκιμάσετε, ενώ σε λίγο καιρό βγαίνει και το νέο NFS Undercover.

Από κονσόλες έχω το Xbox, και προτείνω φυσικά το Forza Motorsport! Για PS3 λογικά το Gran Turismo θα είναι καλό, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει… έμεινα στο Gran Turismo 2.

και εγω ειμαι κολλημενος με τα αγωνιστικα παιχνιδια αλλα απο τοτε που σταματησαν να βγαινουν τα καλα για πισι…

…μπαστακονομαι στα σπιτια των ‘‘φιλων’’ μου και καιγομαι!

κλασικες αξιες στην κατηγορια

–>gran turismo, δεν χρειαζεται να πω πολλα για αυτο, απλα κορυφη.επισης ακουσα οτι θα βγει remake του 4 σε ps3 με καινουργια γραφικα

–>Need for speed, απο το carbon και μετα τα βαρεθηκα γιατι πλεον ειναι ολα ιδια μεταξυ τους και γινονται ελαχιστες και ασημαντες αλλαγες καθε χρονο.ακομη θυμαμαι το λιωσιμο που ειχα κανει στο πισί μου με το 4

–>formula 1, τρομερα γραφικα, ρεαλισμος στο επακρο, ολες οι αυθεντικες πιστες και οι οδηγοι, ανανεωνεται καθε χρονο αλλα γιατι να βγαινει μονο για ps2 kai ps3?(αντε και psp αλλα τι να παιξεις με εκεινο το πράμα)

–>burnout, απλα το τελειο arcade racing game, επισης νομιζω οτι σταματησε η σειρα

–>toca racing game, πολλα αυτοκινητα, ρεαλισμος στο επακρο και καλα γραφικα(και βγαινει και για πισί!)

–>moto gp, το μονο αξιολογο αγωνιστικο παιχνιδι με μηχανες, τρομερος ρεαλισμος αλλα και τρομερα δυσκολο, επισης δεν εχει αγωνες εκτος δρομου

–>colin mcray rally, μπορει να εχει πεθανει ο οδηγος το ονομα του οποιο φερει το παιχνιδι αλλα η σειρα συνεχιζει ακαθεκτη.το καλυτερο racing game για wrc rallys, και οχι μονο

επιστρεφω αργοτερα με αλλα

επισης για να ευχαριστιθεις στο επακρο αυτα τα παιχνιδια πρεπει να αγορασεις και την αναλογη τιμονιερα

Εχει παίξει κανείς το need for speed pro street να μεταφέρει εντυπώσεις?:-k

οχι, δεν το εχω παιξει αλλα πρεπει να ειναι παρομοιο με τα αλλα

δεν βλεπω να εχει πολυ μελλον αυτο το θρεντ…

Ψιλομούφα είναι, αν εξαιρέσουμε βέβαια τη ζημιά που έλειπε από τα προηγούμενα NFS. Αν δεν έχει free roaming στην πόλη δε λέει. Βέβαια δε με εντυπωσίασε, γι’αυτό δεν το έχω παίξει και πολύ για να σου πω λεπτομέρειες.

ολα τα need for speed ψιλομουφα ειναι…

gt και mcrae για μενα, γιατι ειναι ρεαλιστικα

Έχω παίξει όλα τα McRae… μεγάλη αγάπη! Ίσως το καλύτερο κατά τη γνώμη μου, ήταν το 2. Δεν είναι όμως και τόσο ρεαλιστικά. Ένας εξομοιωτής Ράλι υπάρχει και λέγεται “Richard Burns Rally”!

R.I.P. και οι δύο…

μου αρεσε πολυ το 1 που ειχε και σχολη οδηγησης…
οντως το 2, αν οχι το καλυτερο σιγουρα το αγαπημενο μου μιας και ειναι ενα απο τα παιχνιδια που εχω δαπανησει ενα μεγαλο μερος του ελευθερου μου χρονου