- radiohead vs u2 -

Πειτε αμεσως ποια μπαντα προτιματε και μετα αναλυστε το αν με αγαπατε η οχι.

Εμείς πολύ αγαπάμε εσένα και τους RADIOHEAD.

Ραδιοκέφαλοι φυσικά!!!

Το Ok Computer το λατρεύω!!! Μέσα στο τοπ 10 μου άνετα… Πολύ άνετα!

U2 εύκολα. Μπορεί πλέον να έχουν καταντήσει αδιάφοροι (μα τελείως όμως) και ο Μπόνο να έχει γίνει μαιντανός, αλλά υπάρχουν 3 ατράνταχτα επιχείρηματα που αρκούν για να είναι πάντα άξιοι σεβασμού

  1. The Joshua Tree
  2. The Joshua Tree
  3. The Joshua Tree

και γενικώς U2 δεκαετίας '80. :smiley:

Αν και δεν ειμαι ιδιεταιρος φαν καμιας μπαντας ωηφιζω Radiohead γιατι τους θερωρω πιο δημιουργικους και οι μουσικη τους μου αρεσει καλυτερα!

U2 πανεύκολα.

ακομα πιο ευκολα!

ΚΑΝΕΝΑΣ:p

U2 ακομα πιο ευκολα και απο το πανευκολα…

U2 ψηφισα, αλλα δεν μπορω να αψηφισω το fade out…8)

μα φυσικα Radiohead! τους U2 τους απεχθανομαι!

U2. . .

Αν και δεν πολυγουσταρω τον Μπονο ως πολιτικοποιημενη περσονα,ωστοσο για την καλλιτεχνικη του υποσταση εχω τελειως αντιθετη αποψη,οποτε U2.

Αυτό ακριβώς…

Εγω απο το joshua tree εχω ακουσει μονο το with or without you (παραμενει απ’τα αγαπημενα μου τραγουδια) και τιποτα αλλο :expressionless: :-s

Το ok computer το λατρευω απ’την αρχη μεχρι το τελος…τι να ψηφισω?

άκουσε ΟΛΟ το The Joshua Tree και μετά έλα να ψηφίσεις U2 :smiley: :smiley: :smiley:

Θα σας πω τη δικιά μου οπτική:

Από U2 τα έχω σχεδόν όλα (αυθεντικά)
Από Radiohead τα μισά και μέσα σε αυτά και το OK Computer

Το Ok Computer τα πατάει όλα χάμου!!!:stuck_out_tongue: Λατρεύω κάποιους δίσκους των U2, αλλά τις συνθέσεις του Ok Computer δε τις φτάνουν. Και αφού πάντα κρίνω με βάση το τοπ μιας μπάντας ψηφίζω … Radiohead!!8)

Εδώ είπες πολύ μεγάλη κουβέντα με την οποία συμφωνώ απόλυτα

Στο θέμα μας τώρα: U2 μου αρέσουν ελάχιστα κομμάτια, ενώ το Ok computer το θεωρώ τον καλύτερο δίσκο όλων των εποχών (εξαιρώ τους ΑC/DC φυσικά). Για μένα βασικά δεν πρέπει να κρίνεται καν σαν ένα αλμπουμ μουσικής. Είναι κάτι παραπάνω. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως ηχογραφήθηκε αυτό το πράγμα. Πραγματική κάθε ακρόασή του είναι μια συντριπτική εμπειρία για μένα. Λοιπόν λίγα είπα για τον δίσκο αλλά βιάζομαι, οπότε…

Βασικά, όπως είχε πει κάποτε και ένας σοφός (εγώ :stuck_out_tongue: ) “είναι ο πρώτος δίσκος που είναι μεγαλύτερος από το δημιουργό του!!!”. Ακούγοντας σήμερα το Hail to the thief, ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πώς αυτή η μπάντα έβγαλε το Ok Computer. Θα πρέπει να πούλησε τη ψυχή της στο διάολο. Δεν εξηγείται αλλιώς!!!:stuck_out_tongue:

Groupares και τα 2 αλλά δίσκοι σαν το Joshua tree είναι ανυπέρβλητοι πιστεύω…U2 λοιπόν…:smiley:

radiohead αν κ δεν μ αρεσει καθολου το στυλ τους σημερα…:wink: τα παλια album τους δεν πιανονται ομως…:slight_smile: