Radiohead

Γι’αυτό μ’αρέσει αυτό το φόρουμ!!!

Μιλάμε, για τρελλές τάπες στον χρήστη salon! :smiley: :smiley: :smiley:

τα γνωστα σουργελα:-({|=

οταν βεβαια καποιοι βλεπαμε Live τους Radiohead πριν 11 χρονια εσεις που το παιζεται ψαγμενοι τωρα ακουγατε take that και spice girls η κανω λαθος?:roll:

το οτι ο Thom Yorke μετα το the bends σταματησε να τραγουδαει και αρχισε να λεει αμανεδες ειναι γεγονος

Έχουμε να κάνουμε με πρωτοδισκάκια.

πως και αντεξες και τους ειδες 2000; αφου ειχαν βγαλει ηδη την πιπα το οκ κομπιουτερ και πρεπει να ταν και στο τουρ της μαλακιοηλεκτρονικουρας του κιντ εη… [-X

Mεχρι το Drill EP του 1992 αξιζαν βασικα οι Radiohead. Μετα βγηκε το Pablo Honey με το Creep μεσα και ξεπουληθηκαν

ακόμη μια υποψηφιότητα

Απλά απολαυστικό.

Βασικά ο salon πριν 11 χρόνια δεν είδε Radiohead. Έφυγε μετά το πρώτο κομμάτι που δεν το ήξερε και του φάνηκε τρελή παπαριά (βλ. Optimistic)

Aκτινίδια στον Άρη

Ακτινίδια στον Άρη.

Βρέθηκσν ακτινίδια στον Άρη

Ακούστηκε να λέγεται,απο σοβαρά δελτία κινηματογραφίας κ Εσσπρεσιάριδων ρεπόρτερ,
πως βρέθηκαν ακτινίδια στον Άρη.

Προφανώς , η είδηση αυτή βρίσκεται υπο αμφισβήτηση. Δεν είναι παίξε-γέλασε αυτά τα θέματα

[SPOILER]Τι ακτινίδια στον Άρη ρε μαλάκα,πας καθόλου καλά? Είναι εσύ λες πιθανό να ισχυει κάτι τόσο "εκτός πραγματικότητας’ κ γελοίο?[/SPOILER]

Πω μια ζωη τις ιδιες παπαριες αρχιζουν μερικοι
μπορει να το γραψα ισως προκλητικα για καποιους που την ειδανε τωρα οπαδοι των Radiohead αλλα και οι ιδιοι παραδεχονται οτι δεν εχουν καμια σχεση τωρα με τα πρωτα τους album και ειδικα με το πρωτο τους
τι να κανουμε ρε παιδια εγω γουσταρω τους Radiohead στην αρχη τους πριν αρχισουν να πειραματιζονται και να τους εκθειαζουν ολοι οι “ειδημονες” στα μουσικα περιοδικα τους με τα “ψαγμενα” κομματια του Kid Κλπ εγω γουσταρω την μουσικη που παιζαν στην αρχη τι να κανουμε

η καποιος πιστευει πχ οτι Οι manic street preachers του “Generation terrorists” εχουν καμια σχεση με αυτες τις τσιχλοφουσκες που γραφουν τα τελευταια χρονια?

και εγω τωρα τελευταια την ειδα οπαδος radiohead και εχω να πω πως ενα κομματι (οποιοδηποτε) απο το in rainbows κανει πλακα στα 2 πρωτα αλμπουμ και οποιος διαφωνει ειναι απλα αμπαλος.

μαν κανενας δεν πηγε εναντια στα γουστα σου, ο καθενας εχει την αμπαλιαση του :stuck_out_tongue: αλλα οταν μιλας περι τσιφλοφουσκων μη περιμενεις ο καθενας να σε παρει στα σοβαρα… εγω ας πουμε δεν γουσταρω το παμπλο χανευ καθολου λογω οτι μου βγαζει καθαρα μπριτποπιλα αλλα γουστα ειναι αυτα, πιστευω οτι ολα τα υπολοιπα ειναι αριστουργηματα…

και κανενα κολλημα με το ηλεκτροτετοιο ειχα…το “hearing damage” εστω αν και δεν κυκλοφορησε σαν radiohead αλλα thom yorke γ@μαει…απλα γουσταρω την περιοδο που θυμιζαν κατι smashing pumpkins στις αρχες τους

και σαν Live μακαρι να ερχοταν και τωρα και ας παιζαν οτι γουσταραν
αλλα ειπαμε εδω στο rockwave εχουμε τα φυντανια μας τον αγγελακα ε φανταστικη didi?:roll:

υ.γ δεν καταλαβα για τους manics δηλαδη εχετε αντιρηση οτι οι παπαριες των τελευταιων ετων με εξαιρεση το “this is my truth” ειναι τσιχλοφουσκες και αν ο Richey επεστρεφε κατα καποιον μαγικο τροπο θα τους επαιρνε με τις πετρες?? καποτε ρε μαλακα James επαιζες Motorcycle emptiness Και Love sweet exile Και τωρα με παιζεις Umbrella riana??

μη συγκρίνουμε όμως τους manic street preachers με τους radiohead. εντελώς άλλες περιπτώσεις με άλλες ιδιαιτερότητες.
αν σου αρέσει αυτό που έκαναν οι radiohead στα δύο πρώτα άλμπουμ, τότε υπάρχουν πολύ καλύτερα συγκροτήματα σε αυτό το είδος, όπως για παράδειγμα οι smashing pumpkins που ανέφερες. το μεγαλείο των radiohead βρίσκεται στους επόμενους δίσκους τους. εκεί απέκτησαν ταυτότητα. εκεί απέκτησαν το στάτους που έχουν σήμερα. θεωρώ δύσκολο λοιπόν να δηλώνεις οπαδός των radiohead και να μη σου αρέσει αυτό που έκαναν στη συνέχεια. έχεις άλλα μουσικά γούστα, στα οποία πλησιάζουν οι πρώιμοι radiohead. άλλο το ένα, άλλο το άλλο…

Πάντως και για μένα 2ο σε προτίμηση (μετά φυσικά από το ΟΚ Computer) έρχεται με τεράστια διαφορά από το τρίτο, το The Bends

ετσι ειναι ρε παλικαρια επιτελους καταλαβαινομαστε
οι “ψαγμενοι radiohead” ειναι αυτοι που γουσταρετε σχεδον ολοι τωρα
αφηστε και εμας το 5% να γουσταρουμε το ξεκινημα τους για μενα στην καρδια μου αυτοι
ειναι κ ετσι θελω να τους θυμαμαι…http://www.youtube.com/watch?v=UTip94vtNVM

υ.γ. θα συνεχισουμε την κοντρα στο θεμα των μανικς…!!!αχαχαχα

Σε αφηνουμε να γουσταρεις οτι θελεις και χωρις να το παιζουμε ψαγμενοι, μερικοι απο μας σου λεμε οτι διαφωνουμε καθετα, και αν δε σαρεσει, ε ξερω γω, μηπως δε μας νοιαζει κιολας?

Εχεις κανει 6-7 ποστς στη σειρα να μας πεισεις για την αντικειμενικη αληθεια, οκ, εγω θεωρω τα Kid A και Amnesiac αριστουργηματα και τα δυο καλυτερα τους αλμπουμ, μακραν καλυτερα απο τα υπολοιπα, και ακομα και απο τα υπολοιπα προτιμω μαλλον τη μεταγενεστερη τους περιοδο παρα την προηγουμενη.

Οσο για την κλαψομουνιαση που ανεφερες καμια δεκαρια φορες, πηγαινε ακου Creep και Street Spirit εσυ και πες μας κιολας δηλαδη οτι δεν εχουν την χαρακτηριστικη κλαψομουνιαση των Radiohead.

Καινουργιο τραγουδι Live from the basement ! >> [B][I][U]Staircase[/U][/I][/B]

p.s.θεουλης Yorke as always . 8)

Στο μισό κομμάτι δεν του βγαίνει καν η φωνή :confused:

Mετά τον τελευταίο δίσκο μπορώ να πω ότι πάνε σιγά σιγά και αυτοί:(

Βασικά νομίζω ότι η φωνή δε βγαίνει επειδή υπάρχει διάδραση με τον κόσμο η οποία δεν περνάει τόσο στον ήχο του βίντεο. Πέραν του ότι έχει πατήσει τα 42 και δε γίνεται να κουνάει το κωλαράκι του τόσην ώρα χωρίς συνέπειες. :stuck_out_tongue:

Και σχετικά με τον τελευταίο τους δίσκο, μια χαρά δισκάρα είναι, και σίγουρα οι Radiohead δεν [I]πάνε[/I] τόσο εύκολα. Απλούστατα, το θέμα είναι το εξής: σας αρέσουν αυτές οι μουσικές?

http://www.youtube.com/watch?v=spNJX7e0z4E
http://www.youtube.com/watch?v=urOUJMTZdD8
http://www.youtube.com/watch?v=hOilqpJFsWI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=KvZmd1ceCLY

Θα σας αρέσει και ο δίσκος. Δε σας αρέσουν? Δύσκολο…
Κατανοώ όσους προτιμούν τους πιο παλιούς Radiohead. Το ότι άλλαξαν πορεία όμως, δε σημαίνει ότι τελείωσαν…