Rage Against The Machine

Βασικά το είπα καλό δισκάκι γιατί άμα το 2ο μισό ήταν όπως το πρώτο,ο δίσκος μάλλον θα ήταν καλύτερος του debut.
Πάω να διορθώσω τον χαρακτηρισμό γιατί είναι παρεξηγήσιμος…

Ποτε δεν ειπα οτι το “Killing In The Name” ειναι το καλυτερο τους…Απλως ελεγα οτι στην 5αδα αξιζε να ειναι! Εχουν σιγουρα καλυτερα κομματια!
Για μενα οι RATM, αν και δεν μπορω να πω οτι τους ξερω παρα πολυ καλα, ειναι τεμπεληδες…θεωρω απαραδεκτο σε σχεδον 20 χρονια να εχεις βγαλει 3 δισκους (το Renegades ειναι στην ουσια cover album)…Αντε να πω 13 χρονια…Θα μπορουσαν να ειχαν δωσει πιο πολλα σε αυτα τα χρονια! [-X

Εσύ λες ότι έπρεπε να είναι στην 5άδα,εγώ λέω ότι υπάρχουν τουλάχιστον 5 καλύτερα κομμάτια από το KITN στον δίσκο.Νομίζω έχει κλείσει το θέμα,έχουμε αντίθετες απόψεις :stuck_out_tongue:

Αν είχαν βγάλει άλλους 2 δίσκους μέσα στην ενεργή περίοδό τους (9 χρόνια),οι οποίοι ενδεχομένως θα ήταν χειρότεροι από τους υπόλοιπους,δεν θα τους έλεγες rip offs?
Γνώμη μου,η οποιαδήποτε μπάντα δεν πρέπει να έχει υποχρεωτικό αριθμό δίσκων ανά χρόνια παρουσίας.Πρέπει να βγάζει όταν νιώθει ότι έχει να πει κάτι νέο.

Οι RATM δυστυχώς είχαν και 7 χρόνια στο ψυγείο…και 3 χρόνια ενεργά μετά από αυτό
(2007,2008,2010).Δεν είναι εύκολο να ξαναβγάλεις δίσκο μετά από αυτό…

Και για όποιον έχει στην σκέψη του ότι οι RATM ακολουθούν τακτικές Scorpions ως προς τις ‘αρπαχτές’ την περίοδο 2007-?,θα ήθελα να πω ότι φέτος πήγαν στην Βραζιλία για πρώτη φορά (και δεν ξέρω για άλλες χώρες),κάνουν λάιβ πολύ αραιά και πολύ επιλεκτικά,και την χώρα μας την έχουν επισκεφτεί μια φορά.

Αν εβγαινε τωρα ενας δισκος, ισως να ειχε να πει πιο πολλα απο οποιονδηποτε αλλο τους, διοτι μεσολαβησαν 10+ χρονια απο το Battle Of Los Angeles, οποτε μεσα σε αυτα θα ειχαν αρκετες εμπνευσεις!

Από το στόμα σου και στου Θωμά Του Βαπτιστή Του Μορέλλο το αυτί…
Και στου Ζαχαρία του Ρόχα την πένα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ελεοοοοοος!!!:p:lol::lol::lol:

δυστυχως οι αλλες μπαντες του Morello με κανουν απαισιοδοξο στο να γραφτει κατι νεο και καλο Ratm. νταξει, οχι οτι μας χαλαει να κανουν μονο λαιβ, αλλα να ερθουν και λιγο προς τα δω…:slight_smile:

Παντως και εγω θα ηθελα εναν καινουριο δισκο απο Rage Against The Machine και μετα να τους δουμε και live να γινει πανικος…

εμενα οι κυκλοφοριες του με τις αλλες μπαντες με κανουν απαισιοδοξο

Από το σάιτ της μπάντας:

SAVE THE DATE: Saturday, July 30, 2011 in Los Angeles

Rage Against The Machine, Muse, Rise Against & More. Stay tuned for details

:cry: :cry: :cry: :cry:

Γιατί να μην μένω Καλιφόρνιαααααααααααααααα :cry:

Απ’ ό,τι μου λένε κωλοζωή έχει εκεί κάτω, δεν λέει :stuck_out_tongue:

Πάντως δεν θα’ θελα καινούργιο δίσκο απ’ αυτούς, καλύτερα να μου μείνει το Battle of Los Angeles σαν τελευταίο τους…

Μόνο που το τελευταίο θεωρείται το Renegades,ε και δεν λέει ο τελευταίος σου δίσκος να είναι ένας γεμάτος με covers που βγήκε μετά την διάλυσή σου :stuck_out_tongue:

Διέψευσε τις φήμες, αλλά και κάποιες αινιγματικές δηλώσεις του Zach De La Rocha περί καινούριου άλμπουμ των Rage Against The Machine, ο Tom Morello.

Ο κιθαρίστας του συγκροτήματος, που ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει ένα προσωπικό EP αλλά και την τρίτη δουλειά του project The Nightwatchman, δήλωσε κατηγορηματικά πως το συγκρότημα το μόνο που έχει σχεδιάσει για το 2011 είναι η εμφάνισή του σε φεστιβάλ τους Los Angeles, μαζί τους Muse και τους Rise Against, και τίποτα περισσότερο.

Ο Morello, πάντως, άφησε κάποιο ενδεχόμενο στο να ακούσουμε καινούρια τραγούδια από το συγκρότημα, αλλά ήταν σαφής πως μέχρι τη συγκεκριμένη στιγμή δεν έχουν γράψει / ηχογραφήσει τίποτα νέο και ούτε πρόκειται να το κάνουν μέχρι το τέλος της χρονιάς.

To τελευταίο άλμπουμ των Rage Against The Machine ήταν το “Renegades” και κυκλοφόρησε το 2000, τη χρονιά δηλαδή που διαλύθηκαν, για να επανενωθούν πάλι το 2007, μόνο για συναυλίες προς το παρόν.

Φοβερά επίκαιρο κομμάτι,20 χρόνια μετά την δημιουργία του.

Είναι απλά το soundtrack όσων συμβαίνουν στο σύνταγμα τις τελευταίες μέρες.

Το σκεφτηκα και εγω την Τεταρτη οταν ημουν κατω… Πνευματικη επικοινωνια λεμε…

Ε ναι,ταιριάζει γάντι στην περίπτωση! :slight_smile:

αυτα ειναι
Zack de la Rocha - digging for windows

Ειναι φωναρα ! Μου θυμισε Prodigy το κομματι .

25 χρόνια σήμερα για ένα από τα 3-4 καλύτερα ντεμπούτα μπάντας ever στον σκληρό ήχο.

Παραγωγή; Check! Συνθέσεις; Check! Στίχοι; Check! Νέες ιδέες; Check! Επιδραστικότητα; Ενέργεια; … Διαμάντι και καλύτερός τους δίσκος, φυσικά.

4 Likes