Rainbow

:expressionless:

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=33172

Το διαβασα και εγω…θα πηγαινα σιγουρα να τους δω αλλα το απωθημενο μου ηταν να τους δω με Dio…αυτο ειναι ψιλοαδιαφορο…

ε οχι και αδιαφορο… προσωπικα θα ηταν ονειρο να δω τον μπλακμορ να παιζει ροκ εστω και στα 70…φανταζομαι πολυ χλωμο…

βεβαια δεν με χαλαει να τον δω εστω και με την ξανθια πριν αποσυρθει…

οκ σε καταλαβαινω.Τον ειχα δει με την ξανθια το 97 η 98 Θεσσαλονικη

ό,τι λέει ο starstruck και από μένα!

ειδικά αν πιάσει τη Strat θα είμαι από κάτω και θα προσκυνάω! θα νοικιάσω και στολή Robin Hood! :stuck_out_tongue:

οτι δηλαδή τώρα παίζει να ειναι αλήθεια αυτό???

Υπήρχαν ευκαιρίες ανά τα χρόνια όσο ήταν ακόμα ζωντανός ο Cozy, αλλά και μετά. Από τη στιγμή που έφυγε ο RJD, η λέξη reunion για τους Rainbow έχει χάσει το νόημά της - ειδικά με τον JLT πίσω από το μικρόφωνο.

(φαντάζομαι να γίνει τελικά και να θέλει ο JLT να τραγουδήσει Stargazer ξέρωγω - δε θα 'θελα να 'μουν μπροστά!)

το χε κάνει με τους Over the Rainbow :stuck_out_tongue:

όχι και άσχημα πάντως

rockoverdose, άρα δύσκολα.

…γιατί φτύνει?:p…πάντως πέρα απ΄την πλάκα, μπορεί να μην αντέχει στην σύγκριση με τον Dio, αλλά δεν νομίζω να τα πάει και άσχημα…αν ποτέ γινόταν κάτι τέτοιο έτσι?..επαγγελματίας είναι, απλά θά’ναι πιο πολύ διεκπεραιοτικος:):!:

η αποδοση του να είναι η είδηση μέγιστη πίπα είναι 1.10 ξέρω γω :stuck_out_tongue:

γενικά έχω εκφράσει ξανά την άποψη μου για τα ριγιούνιον και κατά πόσο εξυπηρετούν κάτι.
αλλα ΔΙΑΟΛΕ και μόνο στην ιδέα μπλακμορ να κρατάει ξανά ηλεκτρική ΔΕΟΣ.

παντως αν ειναι να γινει περιοδεια Rainbow θα προτιμουσα να τραγουδαει ο Doogie White :wink:

Όχι! JLT με τα χίλια (από τους εναπομείναντες εννοώ για να μην παρεξηγούμαι)

Εγώ δεν θα έιχα πρόβλημα όποιος κι αν ήταν στο μικρόφωνο, το θέμα είναι ο Μαυροπερισσότερος έτσι κι αλλιώς…

Τελικά το Can’t let you go είναι κατά την άποψή μου το πιο καλό μετα-Dio κομμάτι (αν και σήμερα στα Γιάννενα το ακούσαμε από JLT σε μια μάλλον υποτονική εκδοχή)

ωραίος ο περούκας χθες! πλάκα είχε

παίξτο όμως το ρημάδι το Spotlight Kid να κ@υλώσουμε ρε μάστορα!!

Γιάννη σε ξέχασα τελείως ρεη! θα σου έστελνα αλλιώς. σόρρυ

Ήταν όντως καλό το live χθες, αν βέβαια πήγαινες με ρεαλιστικές προσδοκίες.
Δηλαδή, έχοντας επίγνωση ότι πρακτικά εμφανιζόταν ο JLT με συνοδεία ένα “άσχετο” γκρουπ (Troublemakers) και παρουσίαζαν κομμάτια των Deep Purple και Rainbow… γενικώς, όχι μόνο υλικό επί των ημερών του Turner. Αλλά αφού έτσι κι αλλιώς ήταν με tribute μπάντες το πρόγραμμα, είχε και ελεύθερη είσοδο (βασικό), κρατιέται και καλά φωνητικά ο JLT , καλά περάσαμε.

Καλύτερο κομμάτι Rainbow της μετά Dio εποχής είναι το υπερέπος Eyes of the World, μακράν…

Και γιατι φιλε να μην είναι αληθεια από την στιγμη που το ειπε ο JLT? Oτι ειπε ο Joe στην συνεντευξη, αυτό εγραψε και το rockoverdose…Τωρα το αν είναι αληθεια αυτό που ειπε o ιδιος είναι άλλη ιστορια… Το rockoverdose τι δουλεια εχει ομως σε αυτό που λες και κατηγορεις… λεγοντας αρα δυσκολα; Τωρα αν θες να πιστεψεις τον JLT…είναι άλλο θεμα και είναι στο χερι σου!!

πάντως μάλλον το έχει λίγο χαμένο και ο JLT.

στα Γιάννενα πήγε να μας πει για το Can’t Let You Go νομίζω, και είπε “όταν ήμουν στους Rainbow, δε θυμάμαι…κάπου το 1993” και μετά στο King of Dreams είπε “κάπου το 1997, μπήκα στους Deep Purple και κάναμε ένα άλμπουμ” :stuck_out_tongue:

Εγώ κοίταξα μήπως σε βρω, αλλά με τόσο κόσμο…Στο τέλος κάθησες για φώτο και υπογραφές;