Raining Pleasure

τι γνωμη εχετε για τους Πατρινους ποπροκερς μας; κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ καλοι, ξεφευγοντας απο το κλασσικο ελληνικο ροκ…που και που βαζει καμια vodafon η καμια amita και τραγουδια τους στις διαφιμησεις :stuck_out_tongue: :lol:
το flood ειναι το αγαπημενο μου αλμπουμ απο δαυτους. στα live τα σπανε, και ειδικα o Βασσιλικος εχει πολυ γελιο :smiley:
αναμενουμε τη συνεχεια με την ιδια ευδιαθεσια τους!

Το παρακάτω είναι δισκάρα…

VideoClip

Όντως είναι καλή μπαντούλα, παλεύεται άνετα όταν πας για γκαϊφέ! :slight_smile:

Καλή μπάντα αλλα δεν είναι το στυλ μου…:-k :-s

Καλά στην γκαιφετέρια το πολύ να ακούσεις το Capricorn… :stuck_out_tongue:

Τους έχω δει πολλές φορές live, και πάντα με εκπλήσσουν όλο και περισσότερο…
Θεωρώ την φωνή του Βασσιλικού απο τις καλύτερες της εποχής μας. Φοβερές δυνατότητες και φοβερό συναίσθημα

Για το είδος τους παίζουν καλά,αν και από ελληνικές μπάντες προτιμούσα τους Closer.

Δυστηχώς τα τελευταία χρόνια δεν έχω ακούσει το όνομα Raining Pleaure καθόλου-αν και χθές όλος περιέργος τους θυμήθικα- και μάλλον είναι δείγμα ότι δεν αντέξανε στο χρόνο.Αλήθεια υπάρχουν ακόμη ή δυαλίθθηκαν.

Προσωπικό αγαπημένο κομμάτι:το Free.:slight_smile:

συμπαθητικοι ειναι…
διασκευαζουν ωραια χατζιδακη

Διασκεδαστικοι!:slight_smile:

Αν π΄΄ω τη γνώμη μου θα με κάνουν ban.:stuck_out_tongue:

Και εγώ τους ακούω άνετα, αλλά δεν τους έχω ψάξει και ιδιαίτερα. Και live που τους είχα δει παλιά στην Πάτρα ήταν πολύ καλοί. Κάποια στιγμή πρέπει να ακούσω ολόκληρο τον δίσκο με τις διασκευές Χατζιδάκη.

Νέος πολύ καλός δίσκος με το όνομα “Who’s Gonna Tell Juliet”. Σιγά σιγά έρχεται και η κριτική του.

Αλλη μια μπαντα που ενω ενω ειναι καλη, αποδεικνυει οτι ο συγχρονος alternative pop/rock ηχος ειναι τοσο περιοριστικος που τα συγκροτηματα καταληγουν να επαλαμβανονται…

Εκτος βεβαια αν μιλαμε για τους Muse που ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. :slight_smile:

Nαι τόσο καιρό γαμώτο λέω να το ακούσω κ δεν έχω προλάβει

http://www.rocking.gr/review1664.php

ειναι αρκετα καλοι ειδικα αυτη η διασκευη του κεμαλ τα σπαει (reflecions)