Rammstein - Liebe Ist Fur Alle Da

πόσο :αγάπη: ρε φίλε!

φιλε μου ο ηχος τους πλεον δεν ειναι industrial…

για πες

Ξεκαθαρο ποιοτικο dance metal.

Οι 4 λέξεις που έβαλες δεν πάνε μαζί.

:lol::lol::lol::lol:

βασικα εισαι ολιγοντι αμπαλος,διαβασε τις 2 πρωτες σελιδες του θρεντ και θα καταλαβεις τι λεω:)

Γι’ αυτό λες; :stuck_out_tongue:

Πίστεψέ με, το πότε κάνεις χιούμορ στα μουσικά δεν είναι πάντα ευδιάκριτο!

Όσο για το άμπαλος… μάθε πότε να το χρησιμοποιείς! :wink:

αχα στην ειπε ο nightwing 8)

οντοπικ
το haifisch ειναι depeche mode, τελος.
και το pussy γαμαει :stuck_out_tongue: παρεμπιπτοντως, πολυ ανεβαστικο κομματι

Ας μιλήσουμε για το δίσκο λοιπόν.
Rammlied, Waidmanns Heil, B********, Wiener Blut, Liebe Ist Fur Alle Da, Mehr είναι ωραία κομμάτια, χωρίς όμως να προσθέτουν κάτι καινούργιο στο ύφος τους.

Γενικά το άλμπουμ θα το κατέτασσα στο επίπεδο των δύο προηγούμενων, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό!
Εννοείται, βέβαια, ότι θα ήθελα να τους δω live!

Είναι άλλο ένα αξιοπρεπέστατο άλμπουμ! (ναι είναι!!!κι ας έχει μέσα και τραγουδι pussy!!!) :stuck_out_tongue:
Τι περιμένατε δηλαδή?
Όταν έχεις βγάλει στην ιστορία σου ένα Mutter καλώς ή κακώς ο πήχης είναι πολύ ψηλά για να τον ξεπεράσεις!!!Το θέμα είναι να παραμένεις κάπου κοντά…και κατα τη γνώμη μου το καταφέρνουν μια χαρά!!!
KAI ΝΑΙ!!!ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ LIVE!!! :smiley:

Ρε αυτο το weidman’s heil πριν 10 μερες το ακουσα μια φορα μονο,και τωρα θυμαμαι ακομα το ρεφρεν του.

Από όποια πλευρά και αν το κοιτάξουμε το νέο Rammstein τα έχει όλα μέσα. Τεράστια ριφ, απίστευτες μπαλάντες κοφτά ντράμς και φυσικά τον Til να τα δίνει όλα για μια ακόμα φορά διαλύοντας τους πάντες στο πέρασμά του. Για μένα είναι σιγουρα στα top 5 της χρονιάς και είμαι σίγουρος ότι θα το ακούω για χρόνια.:yahoo: woohoooooo

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος ή οι άλλοι ντρέπονται να το παραδεχτούν, αλλά o Til στο Β****** δεν θυμίζει στο chorus τον LG petrov των Entombed? Τουλάχιστον μου βγάζει το ίδιο μίσος και την απέχθεια για τα παντα :twisted:

και φυσικά τους θέλουμε για live από τα λημέρια μας.:papas:

το αλμπουμ ειναι θεϊλα παιδες:rockon:

Τα υπόλοιπα ποστς της συνομιλίας έχουν μεταφερθεί εδώ κύριε Καψή! :stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=11583&page=6

Αρωστεια το δισκακι.Πολυ καλο.Απορω για ποιο λογο δε βαλανε στη βασικη εκδοση και τα Donaukinder και Führe mich. Οποιος δε το αγορασε να παρει τη σπεσιαλ.Αξιζουν τα εξτρα τραγουδια. Και το halt ωραιο τραγουδακι αλλα οχι σαν τα δυο πρωτα.

ρε πειτε μου λιγο γιατι θα τρελαθω.δεν το βρισκω πουθενα ρε!!!που στο διαλο υπαρχει???metropolis και virgin @@

Εγώ το έχω δει παντού γενικά.

Πήγαινε και σε άλλα δισκάδικα ρε συ!
Πήγαινε στο public, στο fnac ή στα μεταλάδικα του κέντρου.

Υπολόγιζε γύρω στα 24 ευρώ βέβαια (για τη special edition).

ειναι καλυτερο απο το rosenrot???

Άνετα