Rammstein @ Terra Vibe, 28/06

εξαρταται πως οριζεις το alternative

οι stonesour παντως ειναι ο ορισμος του alternative (metal)

οι aic ειναι πιο κοντα σε κλασσικες φορμες hard rock και metal

οι rammstein ναι μεν τους λες industrial metal αλλα σαν ειδος σε σχεση με το “κλασσικο” μεταλ ειναι αρκετα “εναλλακτικο”. δεν ξερω αν με καταλαβαινεις?

και μην ξεχνας οτι παλαιοτερα οι alice in chains σαπορταραν slayer,megadeth και anthrax
στο θρυλικο clash of the titans !!!

Άντε κόψτονα σιγά σιγά γιατί εμένα μου αρέσουν και οι 2 καθώς και σε αρκετούς ακόμα μη κολλημένους που γνωρίζω!! Η προσπάθεια πολλών για “ανοιχτομυαλιά” οδηγεί στο αποτέλεσμα που προσπαθούν να κατακρίνουν!!

Σε καταλαβαινω απολυτα, & ευχαριστω και για την απαντηση. Απλα ρωτησα γιατι απ οσο γνωριζω οι aic ειναι της γενιας του grunge, των pearl jam , stone temple pilots κλπ κλπ και εχω ,μουσικα, μεινει στα επιπεδα που επαιζαν τοτε. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρακολουθησει την εξελιξη του εκτοτε. Οσο για τα αλλα group ναι ειναι εναλακτικη metal σκηνη, κανεις δεν τους βαζει με τον ορο heavy metal. Απλα το “alternative” σαν ορος ειναι μια ξεχωριστη σκηνη.Γι αυτο και τους χαρακτηρισα ετσι. Οπως και να χει με καλυψαν και οι δικες σου αλλα και των προηγουμενων οι απαντησεις. :slight_smile:

Άρε Βούλγαροι κωλόφαρδοι…και στάνταρ και σε καλύτερη τιμή!

Γιατι εδω δεν ειναι στανταρ;:-k:-s

Φαντάζομαι ότι εννοεί;

πηγα να παρω εισητιριο χτες και για
κατι φιλους
μου λεει τελιωσαν των 35 ευρω εχει μονο 55
και δεν πηρα

Πότε θα πάρετε γραμμή ότι η τιμή του εισιτηρίου ήταν απ’ την αρχή 55?;

πηγα και τα σκασα κι εγω δε ξερω τι λετε ειμαι τοσο χαρουμενη παντως που θα ερθουν(το καλο που τους θελω να μην ακυρωσουν)

Πράγματι.

Κι η αγορά λέει “Cantrell ξαναφτιάξε μια καρικατούρα των AIC, βγάλε δίσκο και κάνε λάηβ μπας και μαζέψεις κάνα φράγκο”.

ειλικρινα,επειδη ο cantrell για μενα ειναι απο τα πιο ταλαντουχα ατομα που βγηκαν απο τη λεγομενη σκηνη του seattle θα του δωσω το ‘benefit of the doubt’

και θα θεωρησω οτι ισως δεν το εκανε μονο για να βγαλει κανα φραγκο-συνταξη αλλα γιατι τον ετρωγε μεσα του το καλλιτεχνικο σαρακι

aic διχως staley παντως ειναι το ιδιο με aic διχως cantrell

και εδω ειναι ολη η ουσια.

Άμα τον έτρωγε το καλλιτεχνικό σαράκι, ας έβγαζε κάνα solo ακόμα ή ας έφτιαχνε νέα μπάντα.
Όχι να θυμηθεί τους AIC δέκα χρόνια μετά.

Και πού σαι εγώ δεν έχω και τόσο πρόβλημα με αυτό το ριγιούνιον, απλά είναι αστείο να λες για την αγορά που βάζει Rammstein και Manowar πάνω από AIC.

Τι έχουν οι Manowar;

οσοι ειστε απο βορειο ελλαδα και κατεβειτε μαλακασα για να δειτε rammstain

θα ειστε απλα μαμακες και κοροιδα

δειτε τιμες στο αντιστοιχο θεμα για το sonisphere στη σοφια

90 ευρω το διημερο μπροστα στη σκηνη(rammastain/big 4/H&H/mastodon/manowar/aic κλπ)
10 ευρω το καμπινγκ για 4 μερες

πειτε μου εναν λογο για να κατεβειτε στο χωραφι του λωρη

Ε τώρα ρε awake… γιατί το κάνεις αυτό;

Άσε τα παιδιά στην κοσμάρα τους… ( αν και κάτι μου λέει ότι εκεί θα μείνουν )

Xθες εβαλα να ακουσω το Playlist του λονδινου που παιζουν γενικα σε ολες τις συναυλιες…Λοιπουν πολλα επη αλλα και αυτο ηταν φωτια.8)

for the record τα 90 Ε για τους Βούλγαρους είναι ΠΟΛΛΑ ε :wink::wink::wink::wink:

EDIT: από όσο είδα την αρένα την έχει χωρισμένη σε ζώνες …
γιατι δεν έχει κλάψα και τρολάρισμα για αυτό ??? #-o#-o#-o

Οι manowar σ αρεσουν η οχι δεν εχουν καμια δουλεια να ειναι κατω απο τους aic. οταν εχουν στην πλατη τους κοντα 30 χρονια καριερας ( ή καραγκιοζιας οπως θες πες το δεν υπερασπιζομαι κατι) δεν μπορεις να τους βαλεις απο κατω. το οτι παιζουν ιδια μερα με rammstein (!) και μαλιστα απο κατω τους αυτο ειναι το αξιοπεριεργο.

Πατάμε και το σωστό κουότ ε!

Και μια χαρά κολλάνε στο line-up οι AIC με Rammstein, οι Manowar είναι ελαφρώς ξέμπαρκοι εκείνη τη μέρα.

Οταν σου γραφω "το οτι παιζουν ιδια μερα με rammstein (!) και μαλιστα απο κατω τους αυτο ειναι το αξιοπεριεργο. " τι λες να εννοω? Το σχολιο μου εχει να κανει με την παρουσια των manowar, αλλα αφου υπαρχουν ε δεν τους βαζεις ουτε κατω απο aic ή rammstein. Δεν εχουν καμια σχεση με το ολο lineup. Μου θυμιζει το 96 στο festival του Metal Invader που εχει venom, emperor, theatre of tragedy και μας κοπαναει ο φιλος μ ο αντρεας και ενα…Virgin Steele και μαλιστα προτελευταιους πριν τους venom ! 8O. Δεν ξερω βεβαια ποσο εισαι και αν το θυμασαι.

p.s. στην τουρκια ανακοινωσαν το ιδιο lineup και ειναι και τριημερο!