Rammstein

Puppe = τεραστια στιγμη, σιγουρα στα αγαπημενα μου

Δεν περιμενω κοσμοιστορικο δισκο απο Rammstein εν ετει 2019, ο δισκος μου φανηκε παρα πολυ καλος

2 Likes

Πρώτη ακρόαση δισκαρα… Puppe μεγάλο κομμάτι ανατριχιλα… Θα πέσει λιώσιμο :bomb::bomb::bomb:

1 Like

Η ερμηνεια του Τιλλ στο συγκεκριμενο τραγουδι απλα σηκωνει καθε τριχα.

1 Like

Το πρώτο κομμάτι που μου έκανε κλικ χθες. Κατά τα άλλα με μια ακρόαση δεν μπορώ να πω και πολλά.

και γω νομιζω το πρωτο μισο του δισκου αρκετα καλυτερο απτο δευτερο. Deutschland,Radio,Zeig Dich και Auslander κομματαρες,τα υπολοιπα μετριοκαλα,θα φανουν περισσοτερο και απτις υπολοιπες ακροασεις

Τι κομματαρα το Puppe ρε, στιχαρες και συγκλονιστικη ερμηνεια απο Till.

2 Likes

απο την 1η ακροαση και ως αρρωστάκι Rammstein θεωρω (δυστυχως) το Deutschland ως το καλυτερο του δισκου ο οποιος, σε γενικες γραμμες, φαινεται να στεκεται καλά.
Το puppe ειναι οντως ξεχωριστο κομμάτι, δεν νομιζω όμως οτι αυτο το κάνει απο τα καλυτερα του δίσκου…

Εχουμε πολλες ακροασεις ακομη, καλη αρχη…:headphones::headphones::headphones:

1 Like

Από τις πρώτες ακροάσεις διαπιστώνω ότι έχουμε ένα άλμπουμ του οποίου 7 με 8 τραγούδια στα 11 είναι πολύ άνω του μετρίου (να μην πω άψογα). Το καλό είναι επίσης ότι σε διαφορετικές στιγμές μου κολλάνε και άλλα. Χτες έπαθα σοκ με το Puppe, μετά μου κόλλησε στον εγκέφαλο το auslander ενώ σήμερα έχω λιώσει με το weit weg. Εν τω μεταξύ όσο σκέφτομαι τα τραγούδια live… Άντε να δούμε ποιο θα είναι το επόμενο video clip. Το μόνο που ίσως δεν μου έχει κολλήσει καλά ακόμη είναι το sex. Τα υπόλοιπα κυλάνε ακοπα.

1 Like

Συμφωνω σχεδον αυτολεξει.

Το Sex δε με ενοχλει, ασχετα αν εχει μπει σφηνα μεταξυ 2 επικων τραγουδιων (και αρα εχει ηδη φαει skip χωρις να ειναι κακο τραγουδι).

Μετα απο μερικες ακροασεις, μου φαινονται υπεροχα τραγουδια και τα Diamant, Weit Weg και Tattoo, πολυ ωραια τριαδα στο δευτερο μισο. Το μονο τραγουδι που προσωπικα μου φαινεται αδιαφορο ειναι το τελευταιο. Δε θα μπω καν σε διαδικασια συγκρισης με κατι επη που εκλειναν αλλους δισκους στο παρελθον, οπως Nebel, Amour, Roter Sand…

1 Like

Πολυ δυνατος δισκος. Στα πρωτα ακουσματα εχω σκαλωσει αγρια με Puppe k Zeit Digh, αλλα δεν θυμαμαι κ καποιο ασχημο

2 Likes

Ωραίος δίσκος! Σαν να μην πέρασε μια μέρα πάντως. Το Tattoo πχ θα μπορούσε να είναι κομμάτι του Sehnsucht. Αληθεύει για σύνολο πέντε βιντεοκλιπς; Αν ναι περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο! (Puppe;)

1 Like

Το χτεσινό setlist δεν υπάρχει…

https://www.setlist.fm/setlist/rammstein/2019/veltins-arena-gelsenkirchen-germany-2b9068a6.html

Σήμερα το απόγευμα έχει πρεμιέρα auslander

1 Like
8 Likes

Οντως φοβερο

1 Like

Ααααυτα ειναι

4 Likes

Ολοκληρο το live απο την Δρεσδη, σε καλη ποιοτητα. Νομιζω οτι λειπουν καποια τραγουδια αν κρινει κανεις απο το setlist.fm. Δεν το εχω δει ακομα ολο το λαηβ, αλλα τα καινουρια τραγουδια ακουγονται σουπερ.

2 Likes

Αρρωστο.

4 Likes

Καλα το σοου που χουν στησει δεν υπαρχει. Φοβεροι

3 Likes

4 Likes

Επος και απολυτο ρισπεκτ

5 Likes