Rammstein

Γιατί ζούμε στην εποχή του ρηχού και του επιφανειακού. Μιλάνε γερμανικά, μας ακούγονται μοχθηροί, δεν ξέρουμε γερμανικά, άρα είναι ΝΑΖΙ. Βλέπουμε όπλα στο video (άσχετα προς τα που στρέφονται οι κάννες), προφανώς είναι ΝΑΖΙ. Βλέπουμε εβραίους στην κρεμάλα, προφανώς πρόκειται για video υπέρ του ναζισμού.

6 Likes

Προκλητικό για τους Γερμανούς ήταν, ενοχλήθηκε κάποιος μη Γερμανός? Ποιός? Να του στείλουμε καμιά εγκυκλοπαίδεια με mms :stuck_out_tongue:

3 Likes

Κάποιες εβραικές ενώσεις διαμαρτυρήθηκαν περισσότερο. Αυτό έγινε όμως όταν βγήκε το teaser video που είχε τα επίμαχα σημεία.
Λογικά αν είχαν δει ολόκληρο το βίντεο δεν θα είχαν πρόβλημα.

Φρεσκο! Ουτε 5 λεπτα δεν εχει. Πολυ σπανια εχω πατησει κλικ πιο γρηγορα. Ειναι ωραιο.

4 Likes

Ωραίο clip αδιάφορο κομμάτι

1 Like

Σαχλαμαρίτσα

1 Like

Για υπερμπαντα που εχει να βγαλει κατι 10 χρονια ακουγεται πολυ “ιδιο” με πολλα τους. Αρκετα ευκολο μου φανηκε δυστυχως.

Γαμει το βιντεο, Till με βαψιμο Klaus Noomi

Ωραιο το κομματι, οχι τοσο καλο οσο το Deuchland αλλα μια χαρουλα.

2 Likes

Δυστυχώς αδιάφορο και σαχλαμαρίτσα. Συμφωνώ με shadow και ledzep.

To Deutschland ήταν υπερτραγουδάρα, εδώ μας το χάλασαν.

Πιο pop από το Deutschland αλλά μου άρεσε… ψιλοκολλησα με το ρεφρέν

Πολυ ωραίο το Γαντιο. Εμένα και τα δύο τραγούδια υπέροχα μου φαίνονται ως τώρα.

1 Like

Περιμένουμε να ξεκινήσει η περιοδεία και το κοινό να ουρλιάζει Deutschland, Deutschland über allen.

1 Like

2 στα 2 και στα remix

2 Likes

Γνωριζει κανενας αν τα παρακατω (που ανεβηκαν σημερα στο καναλι των Rammstein στο youtube) ειναι προσφατα γυρισμενα ή απο παλια? Δεν εχω ξαναδει ποτε το βιντεοκλιπ και αναρωτηθηκα μιας και τα ανεβασαν σημερα (αν και η διασκευη ειναι παμπαλαια και καταπληκτικη). Επος το βιντεοκλιπ… :joy:

ΥΓ. Δεν εχω δει ακομα το making of, το οποιο θα μπορουσε ισως να απαντησει την απορια μου.

το Stripped ειναι αρκετο παλιο βιντεοκλιπ, γυρω στην δεκαετια απο οτι θυμαμαι.

1 Like

Τι χάνουμε…


3 Likes

Τι κομματαρα το Auslander… ειμαι στη μεση, και η ακροαση συνεχιζεται. Ως τωρα γουσταρω παρα πολυ τον ηχο στα πληκτρα και τις κιθαρες, νομιζω πως καταφεραν να βγαλουν δισκαρα παλι οι Rammstein.

Και εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η στροφη σε καποια σημεια προς τον πιο ηλεκτρονικο και χορευτικο ηχο του Sensucht, θα επανελθω μετα απο φουλ ακροασεις.

Το ακουσα καμποσες φορες απο το μεσημερι, μεχρι την μεση τα παει αρκετα καλα, μετα κανει μια κοιλια.Ausländer και Zeig Dich μαζι με Deutschland ειναι οι καλυτερες στιγμες του δισκου για μενα. Δεν ειναι ασχημος, σιγουρα οχι κατι ομως που αξιζε δεκα χρονια αναμονης αλλα οκ. Οι μελωδιες στα πληκτρα ειναι πολυ δυνατες γενικα.