Rammstein

Ε για να το λενε επισημα οι rammsteim οτι ειναι αρνητικος… βεβαια και παλι, μπηκε εντατικη

Αν και λεγόταν ότι το περσινό άλμπουμ θα ήταν το τελευταίο ακούγεται πως η μπάντα μπαίνει ξανα στο στούντιο. Μακάρι

9 Likes

Πωπω κομματαρα, θυμισε λιγο Klavier.

1 Like

Τραγουδαρα ρε και άλλη μία φορά επικό βίντεο :gem::gem::gem:

29 Απριλίου ο δίσκος και θα λέγεται ZEIT

Γάμησε το τραγούδι

7 Likes

Παω να το ακουσω τωρα, αρνητικα προκατειλημμενος γιατι το Klavier δεν μου αρεσει πολυ.

Μου κανει εντυπωση που νεο single Rammstein δεν ειναι υπερ-πιασαρικο γρηγορο και χεβι επος.

Ή εστω κατι σαν το Deutschland. Το ακουω ομως τωρα και γουσταρω, ευτυχως σε μενα δε θυμιζει σε τιποτα Klavier :stuck_out_tongue:

Αμαν απο τα αγαπημενα μου κομματια ρε!

Πιο πολυ Ohne Dich μαλλον, απλα το Klavier ηταν το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο.

Μου αρεσε παρα πολυ το Zeit το εχω ακουσει καμια δεκαρια φορες ηδη, οντως περιεργη επιλογη για πρωτο single.

1 Like

μια χαρά το τραγούδι και βιντεοκλιπάρα

2 Likes

εκλεισα αεροπορικα για τορινο,εχω εισιτηρια απο το 2019.να δουμε… :pray: :pray: :pray:

1 Like
11 Likes

ΠΩ ρε μλκ τι βιντεοκλιπ εβγαλαν παλι :")

Πολυ ωραιο τραγουδι.

Τολμω να πω πως ειναι η μπαντα με τα καλυτερα βιντεο κλιπ σταθερα απο το 1995 και μετα. Η μονη μπαντα της οποιας προσμενω καθε νεο της κλιπ… παντα με την ιδια λαχταρα που περιμενα σαν πιτσιρικας να δειξει η tv τις αγαπημενες μου ταινιες η το καινουργιο επεισοδιο Game of thrones.

1 Like

Για πειτε, το ακουσατε το Zeit?

Το βαζω τωρα να παιζει, ακουσα μονο το single με τον τιτλο Angst που βγηκε και σε βιντεο, και μπορω να πω οτι ηταν υπεροχα βαρυ και πωρωτικο.

EDIT: Armee Der Tristen & Schwarz κα-τα-πλη-κτι-κα.

Παμε για δισκαρα μαλλον?

3 Likes

Με μια αυτιά, ο δίσκος αξίζει κάθε δευτερόλεπτο, μου φάνηκε λίγο πιο εσωστρεφής. Φαντάζομαι όλα τα τραγούδια ήδη λάιβ, κάτι που δεν πρόκειται να ζήσουμε, τουλάχιστον εντός :rofl::rofl: αναπάντεχο δώρο το νέο άλμπουμ ευτυχώς μόλις τρία χρόνια από το προηγούμενο

1 Like

Τον ακούω τώρα. Angst πολύ ωραίο κομμάτι πράγματι.

2 Likes

Double post.

Έκανα ένα διάλειμμα για να δω Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα και επανέρχομαι… Για μένα είναι σίγουρα καλύτερος δίσκος από τον προηγούμενο και βγήκε και σε μόλις 3 χρόνια :stuck_out_tongue:

Ξεχωρίζω Angst, Zeit Schwartz σε πρώτη φάση

Με μια ολοκληρωμενη ακροαση, δεν μπορω ακομα να πω κατι τετοιο.

Θα πω ομως οτι το προηγουμενο, ειχε μερικες εξαιρετικες κορυφες, οπως τα Deutschland, Radio, Auslander, Puppe και το υποτιμημενο Diamant, τρελο διαμαντακι (pun intended).

Θα το ακουσω απο βδομαδα εξονυχιστικα αφου θα το μεταφερω στην playlist του αυτοκινητου, και θα κρινω τοτε :stuck_out_tongue:

3 Likes

Puppe είναι τεράστια κομματαρα. Deutschland επίσης τέρμα ανεβαστικο. Γενικά τα τραγούδια που αναφέρεις έχω και εγώ ως highlights του δίσκου. Το θέμα είναι πως έχει 2-3 φιλερακια που δεν την παλεύω μια μαζί τους. Στο καινούριο δεν βαριέμαι με τραγούδι στις πρώτες ακροάσεις

Συνολικά καλός δίσκος, τους προτιμώ περισσότερο στα επικά και λυρικά τους κομμάτια, το Zeit περιέχει αρκετά τέτοια. Κομμάτια τύπου Zick Zack, Dicks and Tits και ΟΚ για μένα είναι απλά ΟΚ! Tο προηγούμενο είχε σιγκλάρες και με είχε πιάσει με την πρώτη, το καινούριο θέλει ακροάσεις αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι για την ποιότητα του.

1 Like