Rammstein

Συμφωνω απολυτα, αλλα θελω να εχει και 1 ισως πιο χαβαλεδιαρικο τραγουδι καθε δισκος τους, αρκει να ειναι καλο. Κομματια τυπου Auslander και Amerika τα γουσταρω παρα πολυ ας πουμε, ενω καποια αλλα οπως το OK και το Zick Zack τα ακουω ευχαριστα, αλλα δεν τρελαινομαι κιολας.

Μαλλον συνολικα ΛΙΓΟ πιο κατω μου φαινεται το Zeit απο το Rammstein. Ο κυριος λογος ειναι πως στο δευτερο μισο κανει μια εμφανη κοιλια, εστω για τα δικα μου τα γουστα. Το Dicke Titten και το ΟΚ μου ειναι αρκετα αδιαφορα, ενω παρα την ριφφαρα στη μεση, το autotune στο Lugen με ενοχλει υπερβολικα πολυ, παρολο που ξερω οτι το εκαναν επιτηδες (και σεβομαι τον σαρκασμο της φασης). Τα πρωτα 4 τραγουδια του δισκου και το Angst βεβαια ειναι ολα δεκαρακια, οποτε διχαζομαι λιγακι.

Μας έφυγαν τα σαγόνια χθες στο Τορίνο!!!λαιβαρα!!!

8 Likes

οτι ειδαν τα ματακια μου

6 Likes

Πολύ σοβαρές καταγγελίες για τον Lindemann από πολλές κοπέλες και απ ότι φαίνεται διασταυρώνονται με screenshots από συνομιλίες.

Έχει κάθε δικαίωμα φυσικά να υπερασπιστεί τον εαυτό του, αλλά αν έχουν την παραμικρή βάση όλα αυτά μακάρι να σαπίσει στη φυλακή γιατί θα είναι τεράστιο σκουπίδι

τι ακριβώς. οτι ειναι 60αρης πέφτουλας ? μπορεί να μην είναι ξερω γω οτι πιο σοβαρό, για την ηλικία, αλλά όκει, πετυχημένος μουσικός, πρωην ανατολικο γερμανός είναι (δλδ έχει φάει και σκατό, τότε) αφού του έφεξε, γιατί να μην το χαρεί. και δεν το έκρυψε ποτέ, αυτό, πουσιντικ, λετς μεικ ιτ κβικ. βσκ, όλες αυτές οι παρθενοπιπίτσες, θέλουν - αλλά δεν θέλουν κιόλα, αλλά κι αν το κάνουν, ίσως να νιώσουν και άσχημα μετά απο 20 χρόνια. το σεξ είναι σαν το φαί. (περίπου) τώρα αν έχουμε μείνει στα λόγια και οι μισές γκόμενες χαϊδεύουν γατιά, αντί για το γατάκι τους … κι οι άλλες μισές το πουλάνε στη μύκονο σαν κρέας, είναι πέραν της συζήτησης. Τι να κάνουμε ? Κανσελ τον Λιντεμάν ? Να κάψουμε τους δίσκους που δεν έχουμε ? (μάλλον έχω το λευκό μπέστ κάπου, που το είχα βρει 3ευρό για 2 κομμάτια που μ αρέσουν) Να πούμε να τους καεί το βίντεο ? Να τους μποϋκοτάρουμε ? Τι ?

:face_vomiting:

Καταλαβαίνεις ότι το να ναρκώνεις κοριτσάκια απέχει λίγο από το consensual έτσι;

8 Likes

Εγω το πρωτο πραγμα που θα κανω ειναι μαλλον να σε μπλοκαρω, δεν ψηνομαι ιδιαιτερα να διαβαζω αρρωστημενα πραγματα απο ξεπλενηδες βιαστων. Λογικα εισαι απο αυτους που σε καθε κατηγορια βιασμου το πρωτο πραγμα που θα σκεφτουν ειναι “ναι αλλα τι φορουσε η πουτανα που θελει να βγαλει λεφτα απο την φαση?”

Συγχαρητηρια, ειχα μια αρκετα ομορφη μερα εως τωρα αφου ξεκουραστηκα μετα απο μια εξουθενωτικη βδομαδα και καταφερες να με κανεις να αηδιασω με τους εμετους που εγραψες. Εσυ οταν πας για υπνο πειθεις καπως τον εαυτο σου οτι εισαι αξιοπρεπης ανθρωπος αραγε? Ή λες στον εαυτο σου οτι αν εχεις φαει σκατο στην ζωη σου εχεις το δικαιωμα να βιαζεις γυναικες? Ειλικρινης απορια.

9 Likes

ε, φίλε, βγαίνουν τύπισσες που δεν ξέρει κανείς, τι μέρος του λόγου είναι, αν κάνουν χρήση ουσιών ή όχι και τι ουσιών και λένε μισόλογα. Λέει η άλλη οτι την πήγαν να τη γαμήσει, του λέει δεν θέλω να με γαμήσεις και φεύγει ο άλλος. οκ. δλδ, τι είναι το παράνομο εκεί ? οτι θέλει να γαμήσει ο άλλος κι όχι να μιλήσει με την άλλη για το ωραίο φεγγάρι και τον έναστρο ουρανό? Δεν τα βρήκανε, στο νταραβέρι, δεν τρέχει κάστανο. Δλδ κάπου να αναλαμβάνει και ο κόσμος τις ευθύνες του.

Έγραψα κι έσβησα, μια παραγραφούλα, πολύ όμορφη για διάφορα ατομάκια… αλλά δεν πειράζει. Μακριά απο ναρκωτικά κι €υ-κωλα λεφτά.

Να και εμένα αν με κάνεις μπαν και κάνσελ. και ότι θες. Δεν ξεπλένω κάποιον. Και μπορώ να πω για τον ευατό μου, οτι δεν έχω βιάσει ποτέ, κάποια ερωτική μου παρτενέρ.Είχα κακούς χωρισμούς ? Ναι, μάλιστα μια φορά μια μου ζήταγε μετά χρήματα, γιατί ήθελε να πάει ένα ταξίδι και το έπαιζε τρελίτσα και πήρε ενα @ end of story κι επειδή είχα και απόδειξη ότι μου ζήταγε λεφτά…προφανώς δεν είχε μετά κανένα έρεισμα. Ουσιαστικά μου είπε, οτι μετάνιωσε που το κάναμε στο πρώτο ραντεβού κτλ, και οτι ήθελε να πάει ενα ταξίδι Ιταλια και αν μπορούσα να τις δώσω 300 €. Όταν είπα όχι, προφανώς δεν υπήρξε δεύτερο ραντεβού. (Νορμάλ κοπέλα, ροκού) Μετά πήγε με έναν παντρεμένο με παιδιά και τον ξεζούμιζε και την πηγε και στο Αϊρο και στο Κάιρο. Το έπαιζε δε και ΠΑΡΘΕΝΑ. Ωραία πράγματα.

κι όχι. διάβασε καλά τι λέω. λέω οτι αν έχεις φάει σκατό και σου φέξει, έχεις το δικαίωμα να είσαι εκκεντρικός. να λες τις παπ@ριες σου, πουσι-ντικ και να σε πληρώνουν και να σε χειροκροτούνε.
κι άμα σου κάτσουνε να τις πηδάς.δλδ αυτές που πηδιόταν στα τσοντοκλιπ, (πορνοσταρ κτλ) τι ήταν ? τέχνη ? shok value που πούλαγε. η γοητεία του ταμπού της φάσης. Δεν μου άρεσε ποτέ, πέραν απο 2 κομμάτια και σιγά μην κάτσω να υπερασπιστώ ενα τσίρκο ουσιαστικά, με μουσική υπόκρουση. (άλλοι επιχειρηματολογούσαν υπέρ, τότε, όταν έβγαζε τα τσοντοκλιπ. εγώ απλά είμαι υπέρ της ελευθερίας του λόγου, του τεκμηρίου της αθωότητας κτλ. και των καημένων των decapitated που τους γάμησε την περιοδεία τότε μια γκόμενα που το είχε κάνει σύστημα.)

Εισαι πραγματικα τοσο ηλιθιος η παιζεις καποιον ρολο εδω μεσα? Και λεω ηλιθιος γιατι αν πω τι πραγματικα σκεφτομαι για τυπους σαν και του λογου σου θα φαω μπαν.

Οι Ραμσταιν ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες και ο Lindeman απο τους αγαπημενους μου μουσικους, αν ισχυουν ολα αυτα θα με πονεσει τρομερα, τι να πω πια…

6 Likes

Χωρίς να ξέρω τι έχει γίνει και η αλήθεια είναι δεν είδα καν πουθενά τις καταγγελίες, αυτά που γράφονται εδώ μέσα είναι τουλάχιστον εμετικά.

8 Likes

“at least two of those women claim[ed] they were subjected to non-consensual sex acts,” as well as that Tagesschau were able to “corroborate” their recollections after speaking with not only the women themselves but also people close to them.

Read More: Lindemann Dropped by Publisher Due to Allegations, Band Respond | Lindemann Dropped by Publisher Due to Allegations, Band Respond

Δε μιλάμε για κάποιες που προσέγγισε, έφαγε άκυρο και έφυγε. Μιλάμε για το παραπάνω. Με την προφανή σημείωση ότι ΑΝ ισχύει, είναι σκουπίδι. Δεν τον σταυρώνουμε επειδή έγιναν ισχυρισμοί. Αλλά στο ίδιο άρθρο μιλάει για “several” κοπέλες που έδωσαν ένορκη κατάθεση.
Και στα @@ μου αν γίνει cancelled ή όχι. Φυλακή να πάει αν ισχύει, ή ότι τέλος πάντων προβλέπει ο νόμος στις χώρες που αυτά έλαβαν χώρα.

7 Likes

Αν ισχυουν ολα αυτα (παντα το disclaimer)

Αυτος να πληρωσει οπως πρεπει να πληρωσει.
Κακνσελ? Ο Καθενας κανει αυτο που νοιωθει. Αλλοι βλεπουν ταινιες του Πολανσκι και δεν τους ενδιαφερει, σεβαστο. Εγω προσωπικα κατι τετοια με ξενερωνουν, δεν μπορω να ακουσω Iced Earth πλεον, δυσκολα θα βαλω να ακουσω Primordial, σιγουρα θα ξενερωσω και με Ραμσταιν και θα ξαναπω οτι αυτο το λεω με τεραστιο πονο γιατι ειναι απο τις τοπ 5 αγαπημενες μου μπαντες. Αν καποιος αλλος μπορει να το αγνοησει και να συνεχισει να τους απολαμβανει ειναι καθαρα δικο του θεμα και οπως ειπα σεβαστο. Εγω προσωπικα δεν…

6 Likes

Και ο μάνατζερ των O…l, N…h, E…r κα. Και για βια και απειλές κατά συγκροτημάτων και ατόμων αλλά και για βια και θώπευση γυναικών έχει κατηγορηθεί και να γαμ@θουμε και να μείνουμε άστεγοι και να κάνουμε πίπες σε τουρίστες (σαν έθνος) έχει πει. Είδες να συμβαίνουν πολλά ? Είδες να μην φέρνουν γκρούπ του, εδώ ? Άμα βγαίνουν λεφτά, όλα καλά. Και το 2 γυναίκες ισχυρίζονται οτι - η μια σίγουρα - οτι πήγε και δεν θυμάται τι έγινε μετά τις 8.30… (αυτό δεν είναι σούπερ σπεσίφικ) κι έκανε και ξαναποστάρισμα η ιρλανδέζα στο τουιτερ, οτι της την έπεσε, αλλα δεν κάνανε σεξ). Ίσως την ναρκώσανε, ίσως παίρνει ναρκωτικά, ίσως το μωρό μας πίνει σοκολατούχο ρόφημα συγκεκριμένης μάρκας. Τόσα πολλά ίσως, που μόνο το ακατονομαστος δικολάβος που υπερασπίζεται όλα τα σκουπίδια θα μπορούσε να το ξεδιαλύνει και να εκμαιεύσει αποτέλεσμα, βασισμένος σε “τεχνικά ζητήματα”/βλ να το βγάλει κακοδικία. Πείτε οτι γουστάρετε, ούτε θεωρώ οτι έχω βλάψει κάποιο άτομο και ούτε θεωρώ οτι υπερασπίζομαι τέτοια άτομα. Πρέπει να θέτεις τα όρια σου, ΠΟΛΥ νωρίς. Είτε τα δέχεται ο άλλος, είτε όχι. Αυτό δεν είναι κακοποίηση είναι εξήγηση. Toughen up your @$$ or it will break.

Επειδή δε έπαιξε σκανδαλάκι τώρα, τον άδειασε ο “publisher” που το 2013 δεν είχε πρόβλημα, με το προχώ στυλάκι, επειδή υπήρξε κακή δημοσιότητα. Τότε λεφτάκια καλά κι ας βγάζουμε πούτσες στα βίντεο, τώρα μέτοχοι φοβισμένοι. Πω, πλάκα θα έχει να μην έχει κάνει κάτι ποινικά κολάσιμο, το τι μηνύσεις θα μπορούσαν να παίξουν … διαφυγόντα, συκοφαντική δυσφήμηση και πολλά άλλα.

Καταλαβαίνεις ότι κανένας μας δεν ήταν εκεί και κανένας μας δεν είπε ότι ντε και καλά βιάστηκαν, αλλά όλοι εξοργιζόμαστε πάνω κάτω με συγκεκριμένα πράγματα που είπες που ζέχνουν;

9 Likes

Καποια στιγμη πρεπει να το βουλωνουμε. Καταλαβε το και κανε το.

9 Likes

Αυτό ακριβώς. Προσωπικά δεν θα ήθελα να πάρω θέση μέχρι να εκδικαστεί η υπόθεση αλλά εδώ δεν έχουμε με καταγγελία αλλά με καταγγελίες και μάλιστα πολλές οπότε μάλλον έχουμε να κάνουμε με σοβαρό ποινικό αδίκημα και όχι “cancel”

7 Likes

Ναι γκεμπελισκέ μου. ελευθεριά λόγου, καπούτ. βγάνω το σκασμό. το οτι λέω οτι σε κάθε τέτοια κατάσταση πρέπει να υπάρχει ΚΑΙ αντίλογος, είναι “ξέπλυμα βιαστών”.
το ράβω.

εγω είδα την Ιρλανδέζα, που είπε οτι ΔΕΝ κανανε κάτι, δεν έχει δει προφανώς κανείς μας τα πάντα, απο ενα κατηγορητήριο που ΔΕΝ υπάρχει σε δικαστήριο, παρά κάποια screenshots. Απο εκεί και πέρα, αν ήμουν μουσικός θα έλεγα, ελάτε να πηδηχτείτε, αλλά συμπληρώστε συμβόλαιο στην είσοδο. για να μην υπάρχουν και παρανοήσεις. αν δε γουστάρεις το φοργουαρντνες, ας πρόσεχες.

Αλλο η ελευθερια του λογου και αλλο οι μισογυνιστικες μαλακιες που γραφεις. Δε μου κανει εντυπωση που δεν το καταλαβαινεις.

11 Likes

Καθε σου ποστ ειναι και παραληρημα μισογυνισμου, και οπως βλεπεις ξεκαθαρα απο το γεγονος οτι η ιστοσελιδα σε αφηνει να κανεις αναρτηση των εμετων που σκαρφιζεται ο μικροσκοπικος εγκεφαλος σου, δεν πολεμας καμια λογοκρισια και κανεναν φασισμο με τις αηδιες σου.

Αυτη η ελεεινη και τρισαθλια δικαιολογια περι ελευθεριας λογου πρεπει να σταματησει καποια στιγμη απο ζωντοβολα σαν και του λογου σου. Κανενας δε σου φιμωνει το στομα. Απλως σου λεμε οτι το στομα σου αυτην την στιγμη λειτουργει ως κωλοτρυπιδα και εχεις μπερδεψει τις τρυπες στο σωμα σου λιγακι. Με καλη διαθεση στο λεμε, μπας και το τσοφλι που εχεις στη θεση μυαλου καταλαβει οτι ισως αυτα δεν πρεπει να τα λες παραεξω γιατι αν τυχεις σε κανεναν θερμοκεφαλο του οποιου εχουν βιασει την κορη, θα φας καδρονι στο κεφαλι και δε θα σε λυπηθει και κανενας.

Εχεις καταλαβει αραγε οτι εισαι ο ορισμος του μισογυνη?

Και για να μην μπερδευεσαι με την ελευθερια του λογου, η συγκεκριμενη ιστοσελιδα ειναι ιδιωτικος χωρος. Αν θελει ο ιδιοκτητης, σου σβηνει ολα τα ποστς και το προφιλ, και δε σε αφηνει να γραψεις ποτε ξανα τιποτα. Και το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το βουλωσεις. Δεν εχεις κανενα νομικο δικαιωμα ως επισκεπτης σε μια ιστοσελιδα, εχεις μονο υποχρεωσεις.

Αντιθετα με αυτο που ισχυριζεσαι οτι επρεπε να εχει κανει ο Till Lindemann και να βαζει τις διαφορες φανς του να υπογραφουν χαρτι που να λεει οτι αν τις βιασει δεν ειναι βιασμος (!), εσυ υπεγραψες με την εγγραφη σου σε αυτο το φορουμ συμφωνια που λεει οτι αν βιαζεις την κοινη λογικη, μπορουν να σε σβησουν ολοκληρωτικα.

6 Likes