Rammstein

μην το ψαχνετε χωρις die krupps,oomph και λοιπα δεν θα υπηρχαν rammstein!

παρολο που λατρευω βεβαια rammstein, δεν καταλαβα ποτε γιατι πηραν τοση πολλη διασημοτητα (νταξει περα απο το οτι κανουν απιστευτα lives) ενω αλλα συγκροτηματα του χωρου παραμενουν σχετικα αγνωστα

ρε παιδες τι ψαχνετε τωρα??

ειναι δηλαδη να αρχιζουμε να κουβεντιαζουμε γιατι ξεχωρησαν οι maiden απο το σωρο
τη στιγμη που εχουν δανειστει και απο αλλες μπαντες

το ιδιο θα ητανε οι maiden χωρις τον eddie,τα λαιβ σκηνικα,τα βιντεοκλιπς,τα χιτακια τους κλπ

ναι οκ
οι rammstein μουσικα δεν ειναι πρωτοποροι κλπ κλπ
αλλα εχουν ταλεντο στο να γραφουν πιασαρικα κομματια , χωρις να χανουν τον χαρακτηρα τους
τα βιντεοκλιπ τους ειναι ολα αψογα
οι παραγωγες τους ειναι μπομπα
οι λαιβ τους εμφανισεις (ο τομεας απο τον οποιο κρινωνται επι το πλειστον οι μπαντες) ειναι απλα ασυναγωνιστες
και μουσικα δεν ειναι και αταλαντοι
δηλαδη τραγουδια σαν το mein herz brennt ειναι απλα κομματαρες

δε λέμε κάτι διαφορετικό ρε σίγκναλ.
Έχουν όντως κάποια πολύ καλά κομμάτια (προσωπικά λατρεύω τα Du Riechst so gut & Tier) απλά ναι, δεν είναι και οι σούπερ πρωτοπόροι.
Δατς ολ! :slight_smile:

Α, και για τα λάιβ τους δεν εκφέρω αποψη -μόνο εικασίες κάνω- γιατί δεν τους έχω δει λάιβ (όπως οι περισσότεροι)…

ok
:slight_smile:
νομιζω ετσι και αλλιως κανεις δεν τους ειπε πρωτοπορους εδω μεσα

αλλα anyway

δες volkerball dvd

και αφου το δεις

δες και τα xtra με την εμφανιση τους στη ρωσσια
και προσεξε τις 3 ρωσσιδες που κανουν τα δευτερα φωνητικα
ΚΟΛΑΣΗ!!! :lol::lol::lol:

στο βρηκα εγω

ε αμπραβ’ τώρα μιλάς σωστά.
Αφήστε τα μίση και πιάστε το… DVD! 8)

ποστ ειλικρινους αποριας;

Εννοείται ότι οι Rammstein έχουν κάποιες επιρροές, όπως και κάθε μπάντα άλλωστε.

Προσωπικά είναι η αγαπημένη μου μπάντα. Δε νομίζω πως είναι τυχαία εκεί που είναι, σίγουρα έχουν κάτι ξεχωριστό. Για μένα είναι ο συνδυασμός της γερμανικής γλώσσας (σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί να γίνει πολύ εντυπωσιακή), καλών στίχων (κάποια κομμάτια έχουν απίστευτους στίχους), της φωνής του Till και του ήχου των κιθάρων τους. Επίσης τα περισσότερα video clips τους μου κάθονται ωραία στο μάτι.

Δε σημαίνει ότι επειδή κάποιοι ακούνε 1-2 πιο mainstream κομμάτια τους, η μπάντα είναι των 3 hit.

fixed 8)

Kάπως άκυρο, αλλά τα τραγούδια των Rammstein είναι για soundtracks στο Red Alert 2 χαλαρά…


Now playing: Sepultura - Roots Bloody Roots
via FoxyTunes

απιστευτοι!!!οι καλυτεροι!!!τρελαινομαι για Rammstein!!!θα εδινα και το νεφρο μου για να τους δω live!!!γιατι ρε θεε(αν υπαρχεις) να μην τους φερεις στο Rockwave???καταπληκτικοι στις ζωντανες τους εμφανισεις…και υπεροχοι στιχοι με βαθυ νοιμα!!!να φανταστειτε εγω ειχα ποροθει με rammstein χωρις καν να καταλαβενω παναγια στα λογια τους :stuck_out_tongue: οπως οι περισσοτεροι απο εμας πιστευω…αλλα αμα τα δεις με english subtitles στο youtube τα βιντεακια τους και καταλαβεις γιατι μιλανε…τοτε θα ποροθεις περισσοτερο…θεν ξερω για εσας εγω αυτο επαθα!!!:smiley:

ΓΑΜΩΤΟ ειδα στο blabbermouth RAMMSTEIN: European Tour Announced και προς στιγμην σαλεψα γιατι πιστεψα στο θαυμα.Αλλα με το πουλι στο χερι.

German industrial metallers RAMMSTEIN have announced the following European dates:

Nov. 08 - Portugal Lisbon Pavilhão Atlântico
Nov. 10 - Spain Madrid Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid
Nov. 12 - Spain Barcelona Pavelló Olímpic de Badalona
Nov. 14 - Spain Bilbao Bizkaia Arena
Nov. 16 - France Nantes Zénith Nantes Métropole
Nov. 18 - Switzerland Basel St. Jakobshalle
Nov. 19 - Switzerland Geneva Arena de Genève
Nov. 21 - Austria Vienna Stadthalle
Nov. 23 - Germany Munic Olympiahalle
Nov. 24 - Germany Leipzig Arena
Nov. 25 - Czech Republic Prague O2 Arena
Nov. 27 - Poland Katowice Spodek
Nov. 29 - Germany Cologne Lanxess Arena
Dec. 02 - France Lyon Halle Tony Garnier
Dec. 03 - France Strasbourg Zénith
Dec. 04 - Luxembourg Luxembourg Rockhal
Dec. 06 - Netherlands Arnheim GelreDome
Dec. 08 - France Paris Bercy
Dec. 09 - France Paris Bercy
Dec. 10 - Belgium Antwerp Sportpaleis
Dec. 11 - Germany Frankfurt Festhalle
Dec. 12 - Germany Stuttgart Schleyer-Halle
Dec. 14 - Germany Hamburg Color Line Arena
Dec. 15 - Denmark Copenhagen Forum
Dec. 17 - Germany Rostock HanseMesse
Dec. 18 - Germany Berlin Velodrom
Dec. 19 - Germany Berlin Velodrom

εεεε εδώ είδα το πόστ σου και έμεινα μαλάκας:|
Κακά τα ψέματα μην περιμένουμε να τους δούμε εδώ…
Ίσως με τον καινούργιο δίσκο, αλλά κια πάλι δύσκολα…:(:frowning:


Now playing: Anathema - Memento Mori
via FoxyTunes

Εχει και Πολωνια το tour uh?:-k

Καλο ακουγεται.

Ο καινούργιος δίσκος πότε βγαίνει ;;;;;;;;;;;;

Μηπως τότε τους δούμε τελικά ;;;;;;;;;;;;;;;

                 :-k

το πρωτο σινγκλ απο το επομενο τους αλμουμ θα κυκλοφορισει καπου το καλοκαιρακι…και το αλμπουμ κατα το φθινωπορο…ξενερωσα που δεν τους ειδα στις ημερομινιες :frowning:

Δεν ξερω αν υπαρχει κανεις που να τα εχει ακουσει ολα αλλα δεν πειραζει βαλτε οτι σας ακουγεται πιο ωραιο 8)

Για μένα το Mutter είναι το πιο ολοκληρωμένο τους, φοβερός δίσκος!

OMG GHOST!!!ρε σι με το που παταω submit poll βλεπω την απαντηση σου ετοιμη!!!WTF?

Το Volkerball DVD. :wink:

χαχα σωστος…το ψαχνω κατι χρονια δεν το εχω βρει πουθενα!!!ΜΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΛΕΜΕ!!!