Rap metal?

Γιατί?? Όχι, πες μου γιατί??
Ήταν τόσο ανάγκη να ξεθάψεις αυτό το thread? #-o #-o

Kαλα ντε μη βαρας, δεν ειπα τπτ κακο…:stuck_out_tongue: :lol:(ας γινει κ λιγο καμια μανουρα:lol: )

γτ ρε παιδες οι cypress hill τι ειναι ??? τα 2 πρωτα αλμπουμ των Linkin park τι ειναι??? Ουσιαστικα αυτος ειναι ο ορισμος του Nu-metal … metal instrument με rap φωνιτικα . και κακος που λεμε τους korn , τους slipknot κτλ nu-metal . απλα ο όρος αυτος εχει γενικευτει .

Οι Korn και οι Slipknot τι ειναι τοτε?

freedom ειπα ποιος ειναι ο ορισμος τοu Nu-metal συμφωνα με το πως βγηκε . τωρα στη γενικευμενη μορφη του nu-metal μπορεις να βαλεις και τους korn , slipknot .

Γενικα δεν ειμαι της “ταμπελας”… Τον ορο “Rap Metal” τον εχω ακουσει μονο για τους Slipknot, αν και θα ελεγα οτι ταιριαζει περισσοτερο σε Linkin Park, Limp Bizkit, κλπ…

ειδες που συμφωνουμε τελικα 8)

Oι Slipknot δεν κατηγοριοποιούνται με τόσα στοιχεία που έχουν…
Δεν στέκει να τους βάζεις ταμπέλα…

Οι cypress hill είναι rap :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

και η madonna Black .:stuck_out_tongue: καναμε και στοιχο…


έκανε solarium???

οι cypress hill μονο ένα cd έχουν βγάλει με metal επιρροές ένα skull η bones η κάτι τέτοιο όλα τα αλλα είναι rap

στο περιπου το πετυχες το αλμπουμ… skull and bones λεγετε .

Αμερικάνοι

Νομίζω αυτό που θέλει να πει ο legal με το “φίλοι μας” είναι οι σύγχρονοι μαύροι με τα “γιο μαν” και τα “μαδαφάκα” και πάει λέγοντας… Όσο για τους παλιούς μαύρους δεν μπορούμε παρά να υποκλιθούμε… Ακόμα και όταν βλέπουμε τους ac/dc και τον young η επιρροή είναι μαύρη (Chuck Berry)

βλέπε —>

Πώ πώ,τρελό κόμπλεξ με τη ράπ έχουν κάποιοι εδώ μέσα[-X Αν το 90% των μέταλ συγκροτημάτων έβγαζε την οργή που βγάζουν οι Body Count ή οι Public Enemy,τότε θα είχαμε πολύ καλύτερη σκηνή.

:bow2: :bow2: :bow2:

Ναι ρε φίλε!
Πες τα!
Και μην μπερδεύετε την rap με κάποια σκατά της hip-hop και το μπαστάρδεμα του σύγχρονου RnB

να σου πω κατι ω ρε red επειδη εχω πολλα ακουσματα κυριως απο Hip-hop απο artist οπως Dj krush , shadow , cam , Ammoncontact , Beastie Boys που τα κομματια τους εχουν βαθει νοημα και ειναι αυτο που λεμε ο ορισμος του Hip-hop και που για μενα Hip-hop και rap ειναι κατι τελειως διαφορετικο . ειμαι σε θεση να πω οτι η οργη που βγαζουν μερικα ατομα για την κοινωνια κυριως μεσω της μουσικης τους διαφερει απο ειδος σε ειδος μουσικης . αλλιως θα εκφραστει ο hip-hop καλλιτεχνης και αλλιως ο rock/metal γτ πολυ απλα εχουν αλλη κουλτουρα και αλλα πιστευω . για μενα αυτο ισχυει και πιστευω ειναι πολυ ακυρο να συγκρινεις διαφορετικες κουλτουρες .:wink:

Ναι,δεν ενοούσα αυτό,εγώ τσαντίστικα με τα εξής πράγματα που διάβασα:.Για τη διάκριση σε χρώμα.Τι μλκς είναι αυτές?Υπάρχουν μαύροι που έχουν μεγαλώσει έχοντς το μέταλ σαν οδό έκφρασης,και είναι μέσα σε αυτή τη κουλτούρα.Αυτό το να τους διαχωρίζουν λόγο του χρώματος,δεν ξέρω,μου τι δίνει στα νεύρα.Το μέταλ είναι διαφορετικό απ’ το ράπ,εμένα μου την δίνει όλη αυτό που σου είπα πριν,όπως και το γεγονός ότι ακούστηκαν υποτιμιτικά σχόλεια για αυτό το είδος μουσικής.Δεν ξέρω αν με πιάνεις:wink:

Παντως ο τιτλος “ραπ μεταλ” μονο για τους Slipknot δεν ταιριαζει. Στα αλλα συγκροτηματα που ανεφερες ταιριαζει πολυ περισσοτερο. :wink:

να σου πω κατι οποιος θελει να κανει το “μαγκα” και να γηνει ξερολας , απλα γηνετε εριστικος . καλα τη γνωμη μου οποιος κατηγορει ενα ειδος μουσικης απλα δεν εχει κατσει να το ακουσει και εχει μαυρα μεσανυκτα .αλλο να μην σου αρεσει κατι , και αλλο να το κατηγορεις χωρις λογο .

η γνωμη μου για τη Hip-hop ειναι μια εδω και χρονια . ειναι η μουσικη με την οποια η εγχρωμη κοινωτητα της αμερικης μπορεσε να εκφρασει τα προβληματα της . και μπραβο που αυτοι οι ανθρωποι βρηκαν μια διεξοδο απο την καταπιεση των λευκων.

Αρτέμης - Ευθύμης
ελληνικό (rap/hip hop) metal ?

και είναι και άσπροι.:stuck_out_tongue: