Rap metal?

Aν δεν κανω λαθος αυτοι ειναι οι πρωην Terror X crew και δε νομιζω να εχουν καμια σχεση με μετσαλ

ναι στον πειραματισμό και την προοδευτικότητα αλλά όχι και σε τέτοιες αλχημείες!

??? Says who?

rap metal?? κάποια πράγματα δεν δένονται…

ναι στον πειραματισμό και την προοδευτικότητα.-

ακόμα και όταν δε μας αρέσει/μας φαίνεται αταίριαστο το αποτέλεσμα

Correct!

Respect to manos:)

την σέβομαι την άποψή σας, άσχετα αν έχω αντίθετη άποψη…αλλά είναι κάτι εντελώς που δεν κολλάει γιατί είναι 2 διαμετρικά αντίθετα είδη…η λογική μου που δεν συμφωνώ με το rapmetal είναι ότι εδώ μας κακοφαίνονται οι προοδευτικότητες και καινοτομίες των συγκροτηνάτων του είδους μας πολλές φορές πόσο μάλλον κάτι άσχετο…

Το ότι κάτι μπορεί α μας τι δίνει,δεν σημαίνει ότ είναι αξιόλογο.Και δεν είναι τόσο αντίθετα είδη,το rap έχει πολύ το ρυθμικό στοιχείο μέσα του,και αυτό μπορεί να λειτουργήσει με το μέταλ,ειδικά με βαριές κιθάρες.Άκου π.χ.αυτό το κομμάτι:wink:

γιαυτό μαρέσει να συζητάω με ανθρώπους που επικοινωνούν, δεκτή αυτή η άποψη…
απλά έχω στο μυαλό μου την σημερινή rap που δεν έχει καμία σχέση με αυτή που άρχισε…συμφωνείς??

Ενοείς π.χ. τον 50Cent?Ε ναι,πέρα του ότι αυτό το λέμε gansta,συμφωνώ ότι δεν θα πολυταίριαζε με μέταλ,τουλάχιστον εμένα δεν θα μου άρεσε.Αλλά το ράπ μαζί με το μέταλτουλάχιστον όπως το κάνανε μπάντες του στύλ Body Count βγάζει κάτι πολύ δυναμικό,και τουλάχιστον στα αυτιά είναι κάτι που λατρεύω.Τεσπά,γούστα είναι αυτά:)

Αυτο.Οι βοδι καουντ τα σπανε αγριως

φαση εχει. μου αρεσουν ιδιαιτερα limp bizkit

Δεν έχω ακούσει TXC αλλά το κιθαρόνι πίσω από το yo yo σ’αυτό το cd, χώνει.

Βασικα σημερα δεν προωθειται η rap αλλα r&b, hip hop, οπωτε οτι ακουμε στις τηλεορασεις και στα ραδιοφωνα δεν ειναι rap, ειναι απλα μαλακιες. Γενικα τα εχουν κανει σκατα τα πραγματα παλι το mtv,mad κτλ. Αυτοι ειναι καραγκιοζηδες που ακουμε. Κανενα ταλεντο απλα μονο γλυψιμο και τρελα ειναι :?

O kid rock θεωρειται μια αναμειξη ροκ με ραπ? Εχει καποια ωραια τραγουδακια παντως.:stuck_out_tongue:

Τόσο χρόνια βαρελάς τέτοιο ΠΑΤΟ δε ξανάδα.[-X

(τα εύσημα στο μπλίντιν που μου κόλλησε την έκφραση):smiley: