RARE Furman SG-10 eq, μαγνήτες, λάμπες, πετάλια, hardware

ΠΕΡΙΟΧΗ: ΑΘΗΝΑ

Καλησπέρα παίδες,

λόγω άμεσης ανάγκης εύρεσης χρημάτων (με άλλα λόγια, δημοπρασία στο ebay) πουλάω τα κάτωθι. Να αναφέρω ότι πρώτα με ενδιαφέρει να πουληθεί το eq. Αφού εκδηλωθεί ενδιαφέρον τότε θα μπω στην διαδικασία να πουλήσω και τα υπόλοιπα. Έχουμε και λέμε:

• Furman SG-10 Sweep Graphic eq. Πραγματικά μοναδικό - τόσο στην λειτουργία όσο και στην σπανιότητα. Πλήρης περιγραφή με εικόνες στο κατω μερος της αγγελιας 250 ευρώ

• Μαγνήτης bridge Seymour Duncan JB, TB-4 (δηλαδή F-spaced κατάλληλο για κιθάρες με τρέμολο). Made in USA σε άριστη κατάσταση. Μαύρο χρώμα 50 ευρώ

• Μαγνήτης EMG 85 made in USA σε άριστη κατάσταση μαζί με το σύστημα quick install της ΕΜG 50 ευρώ

• Ζευγάρι μαγνητών Tokai PAF MK2 made in japan. Όσοι ασχολούνται με Tokai θα γνωρίζουν ότι οι μαγνήτες είναι πολύ αξιόλογοι και χρησιμοποιούνται ακόμα και στα πολύ ακριβά όργανα της Tokai. Έχουν paf voicing με τον νεκ κοντά στα 7,5-8k και τον bridge κοντά στα 10.5k. Έχουν nickel covers και 2-conductor wire. Σε άριστη κατάσταση 60 ευρώ

• Ζευγάρι μαγνητών από Washburn WI64DL. Ιδανικοί για project guitars. Λειτουργούν άψογα, εξωτερικά έχουν vintage εμφάνιση :slight_smile: από πραγματική χρήση (βλ. φωτο). Χρυσά καλύμματα. 30 ευρώ

• Boss NS-2, noise suppresor σε άριστη κατάσταση (δεν έχει χρησιμοποιηθεί πάνω από 3 ώρες) στο κουτί του. 50 ευρώ

• Matched quad JJ 6L6GC λάμπες (ματσαρισμένη τετράδα τελικών λυχνιών JJ 6L6GC) πολύ πρόσφατα αγορασμένες. Αχρησιμοποίητες στο κουτί τους (αποφάσισα να βάλω e34l στον ενισχυτή οπότε μου μείναν).: 50 ευρώ

• Faber ABR, γέφυρα tune-o-matic με brass saddles. 20 ευρώ

• Tailpiece από tune-o-matic: 10 ευρώ

• 2 ζευγάρια creme pickup rings curved για les paul τύπου κιθάρα: 5 ευρώ έκαστο

Furman SG-10: sweep graphic eq (made in usa). Είναι το μοναδικό που έχω δει ποτέ και πραγματικά είναι καταπληκτικό. Μεταξύ άλλων απ τα χέρια μου έχουν περάσει και τα θρυλικά furman pq3 και pq4 και αυτό είναι το αγαπημένο μου και κάνει τόσο για χρήση στούντιο όσο και για την κιθάρα (στη λούπα ή μπροστά ως booster). Επίσης, δεν συγκρίνεται ούτε καν με εμπορικά eq τύπου mxr 10 band κτλ (έχουν περάσει και αυτά απ τα χέρια μου)

Έχει 10 ξεχωριστά bands τα οποία μπορεί να ενισχύσει ή να κόψει +/-15dB (τα περισσότερα γραφικά είναι 12dB). Μπορεί να δουλέψει ως stereo όπου κάθε πλευρά έχει 5 bands ή mono με 10 bands. Το πραγματικά μοναδικό χαρακτηριστικό αυτού του eq όμως είναι η δυνατότητα να ρυθμίσετε ακριβώς της συχνότητα του κάθε band. Αυτό είναι και που το κάνει τόσο ξεχωριστό. Επίσης διαθέτει low cut filter για κάθε κανάλι

Είναι made in usa και δεν χρειάζεται κανένα μετασχηματιστή καθώς από ‘μαμά’ είναι 230V. Είναι σε άριστη κατάσταση. Έχει αντικατασταθεί ένα knob μόνο γιατί κάπου χάθηκε το original (δείτε φώτο). Προσπάθησα πάντως να μοιάζει όσο το δυνατόν περισσότερο με το αρχικό.

Καλησπερα παιδες,

update της αγγελιας

Τα furman eq, EMG 85 και Boss NS-2 (αυτο κατα 99,9%) φυγανε οποτε οι μειωμενες τιμες για τα υπολοιπα ειναι οι παρακατω.

Οσον αφορα τους ευνοικους ορους που εγραψα στον τιτλο:
Προσφερω δωρεαν εγκατασταση με την αγορα οποιονδηποτε μαγνητων!
Επισης, στους μαγνητες, σε περιπτωση που δεν σας ικανοποιουν υποσχομαι να τους ξαναπαρω στην τιμη πωλησης υστερα απο περιπου ενα μηνα που θα χω ξαναμαζεψει χρηματα (τωρα επειγομαι λογω ebay), αρκει φυσικα να ειναι στην ιδια κατασταση. Παιδια βοηθηστε ενα συμφορουμιτη να αποκτησει το dream rig του!

• Μαγνήτης bridge Seymour Duncan JB, TB-4 (δηλαδή F-spaced κατάλληλο για κιθάρες με τρέμολο). Made in USA σε άριστη κατάσταση. Μαύρο χρώμα 45 ευρώ

• Ζευγάρι μαγνητών Tokai PAF MK2 made in japan. Οσοι ενδιαφερονται ας ψαξουν στο tokaiforum.com να διαβασουν κριτικες, εντυπωσεις κτλ - ειναι πραγματικα πολυ αξιολογοι μαγνητες. Έχουν paf voicing με τον νεκ κοντά στα 7,5-8k και τον bridge κοντά στα 10.5k. Έχουν nickel covers και 2-conductor wire. Σε άριστη κατάσταση 50 ευρώ και οι δυο

• Ζευγάρι μαγνητών από Washburn WI64DL. Ιδανικοί για project guitars. Λειτουργούν άψογα, εξωτερικά έχουν vintage εμφάνιση :slight_smile: από πραγματική χρήση (βλ. φωτο). Χρυσά καλύμματα. 25 ευρώ

• Matched quad JJ 6L6GC λάμπες (ματσαρισμένη τετράδα τελικών λυχνιών JJ 6L6GC) πολύ πρόσφατα αγορασμένες. Αχρησιμοποίητες στο κουτί τους (αποφάσισα να βάλω e34l στον ενισχυτή οπότε μου μείναν).: 40 ευρώ

• Faber ABR, γέφυρα tune-o-matic με brass saddles. 20 ευρώ

• Tailpiece από tune-o-matic: 10 ευρώ

• 2 ζευγάρια creme pickup rings curved για les paul τύπου κιθάρα: 5 ευρώ έκαστο ζευγαρι

γεια σου φιλε!υπαρχει ακομα ο duncan jb tb-4?αν μου τον αφησεις 40 τον παιρνω επιτοπου!ευχαριστω πολυ!

Γεια χαρά.
Μήπως κατά τύχη υπάρχουν ακόμα οι λυχνίες;