Rasmus

Γιατί καλέ τέτοια κακία για τους Rasmus? Μου άρεσε περισσότερο το καινούργιο τους Cd από το Dead Letters και πιστεύω πως αξίζει να το ακούσετε. Ιδιαίτερα το Sail Away είναι αρκετά καλό.

Oi Rasmus e? Kati pane na poun, k to Dead Letters htan kati parapanw apo a3ioprepes, alla…

Έχω ένα φιλαράκι που χε πάει Rasmus στην Ισπανία και ήταν πολύ όμορφα.Μόνο τα μαθήματα του φάνηκαν λίγο δύσκολα.

Πέρα από την θεϊκή ατάκα του unholy, τί άλλο έχω να προσθέσω ? Οι Rasmus παίζουν στο πρωτάθλημα των Him και έτσι ξέρεις τί σου δίνουν : αν γουστάρεις αυτές τις μουσικές, ο δίσκος θα σε ικανοποιήσει κάπως. Αν όχι όμως, δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς ιδιαίτερα. Πάντως το βρήκα καλύτερο από το “Dark light”.

Kai ego mia fili pou exei paei (e)rasmous kai exei girisei oli tin europi sxedon … Thelo kai ego…

8O 8O 8O 8O 8O
Mην τρελαθούμε τελείως!!Το DEAD LETTERS κατ’αρχάς ήταν πιο ωραίο από το καινούργιο τους,από το οποίο λίγα είναι τα τραγούδια που αξίζουν…
Πάντως διαφωνώ τελείως ότι είναι καλύτερο από το dark light.Το dark light ακούγεται,ενώ το hide from the sun δε λέει τίποτα…

Παιδια το Dark Light δεν θα μπορουσε να ειναι χειροτερο!Ισως το πιο βαρετο album που εχω ακουσει.Οσο για τους Rasmus δεν βρισκω κατι το ιδιαιτερο για να τους ακουσω.Αδιαφοροι μου ακουγονται…

Νεφέλη το dark light είναι από τα χειρότερα album για φέτος. Είσαι μικρή και τώρα μπαίνεις στον χώρο και συγχώρα με που σε πικραίνω, αλλά δεν γίνεται να πεις κάτι άλλο, όσο επιεικής και να θέλεις να είσαι…

Καλα, αφού έχετε φτάσει να απαντάτε σε κουλό topic για τέτοια συγκροτίματα… Είστε lamers του κερατά!

Κουλος εισαι και φαινεσαι ρε !!! Βtw εμενα μάρεσουν και μου εχουν πει γνωστοι που τους εχουν δει live οτι τα σπανε !!!

Τα νεύρα όλων ??? :stuck_out_tongue:

Τα νεύρα όλων ??? :P[/quote]

Ατιμουλη !!! :twisted:

Τrue.Δε βαριεσαι!Ετσι κι αλλιως,ολοι απο καπου ξεκιναμε! :wink:

www.therasmusforum.com

Βασικα μολις χτες βραδυ μιλουσα με μια φιλη για τους rasmus και για ενα live ου ειχε δει με τους συγκεκριμενους στην παραλια της Θεσσαλονικης το περασμενο καλοκαιρι και ναι μεν ηταν ανεκτοι οταν εκτελουσαν τα δικα τους κομματια,αλλα μολις επιασαν διασκευες τα ‘‘εκτελεσαν’’ στα 2 μετρα ανελεητα.Anyway,ερι ορεξεως…

εχουν καλυτερη μουσικη απτους H.I.M. :twisted:

Βασικα και οι ΗΙΜ ειναι για μερικες κλωτσουλες αλλα και παλι αυτο δε λεει κατι,γιατι ειπαμε αυτα ειναι γουστα.Παντως,η τεχνικη καταρτιση και αποδοση μιας μπαντας φαινεται απο τα live της…

Οι Η.Ι.Μ. καλα ξεκινησαν το '95 αλλα μετα το Razorblade Romance πηραν τον κατηφορο.Ναι,και θα συμφωνσω με τον φιλο Soul Thorn,το dark Light ειναι επιεικως αθλιο!Κριμα,κριμα!Οσο για τους rasmus,προσωπικα μου ειναι αδιαφοροι!Ενα κομματι μ’αρεσε,το Funeral song νομιζω…Σε live παντως δεν θα πηγαινα!Γουστα ειναι αυτα!

Για τους RASMUS και τα ζωντανα θα συμφωνησω κι εγω,υπαρχουν πολυ αξιολογοτερα πραγματα να πας να δεις.
Οσο αφορα στους HIM ταν εκαναν εκεινο το ντεπουτο ep τα πηγαν καλα και ακομα καλυτερα με το razorblade romance,ισως περισσοτερο γιατι ηταν σχετικα ‘‘αφαγωτο’’ το υφος με το οποιο επαιζαν.Με την παροδο του χρονου ομως…Απλα εγιναν σουπα…

loipon…as milisei kai kapoios pou exei analisei ta panta girw apo to thema “rasmus”.:PpP mexri kai prin 1 mina eixa ti gnwmi pou exete kai seis oti einai kati paidakia pou fernoun poly stous HIM ,ligo athlioi klp klp klp…e opws katalavainete mou itan arketa ews katholou adiaforoi…omws fetos stis 29 ianouriou pou tragoudisan sto milo sti thessaloniki piga 1on) giati enas gnwstos m ithele parea k me epemenena paw kai 2on) giati eixa kerdisei prosklisi kai tha empaina tzampa…e apo kei kai meta ta logia einai perittaaaaaa aaaa aaaa:Pp anatheorisa teleiws tis apopseis mou.itan F O V E R O I !!oso gia tous Him den mporw na ekfrasw apopsi oloklirwmeni giati den tous exw dei apo konta.ta tragoudia tous omws m aresoun k gi auto tha paw na tous dw twra pou tha erthoun…auta:-)