Real madrid

Να τις χέσω τις κούπες μωρέ, όταν η ομάδα μου δεν είναι αυτή που τη θέλω να είναι.
That’s the whole thing, remember?

Καλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς έκανε στην Τσέλσι.
Αν έπαιζε μπάλα που δεν βλεπόταν, τότε μαζί σου.

Απλά μου κάνει εντύπωση που χαρακτηρίζεται ως τραγική επιλογή ένας από τους πιο επιτυχημένους προπονητές της τελευταίας δεκαετίας.

Ακόμα πιο αστεία είναι η ελληνική νοοτροπία “ο Χάινκες είναι τώρα της μόδας, τον Χάινκες να πάρουμε!” λες κι αν πήγαινε ο Χάινκες τώρα στη Ρεάλ θα άλλαζε κάτι δραματικά. Εκτός κι αν έπαιρνε μαζί του τη μισή και βάλε ενδεκάδα της Μπάγερν.

On 9 May 2010, Ancelotti led Chelsea to the Premier League title, beating Manchester United by one point and setting scoring records. The team finished the campaign with 103 goals, becoming the first team in the Premier League to score more than 100 goals in a season.

Πράγματι, τι ωραίους μύθους φτιάχνουν οι στατιστικές καμιά φορά, ε;

Την πρώτη χρονιά του ακατανόμαστου Ιταλού μπινέ η ομάδα, αν και δεν προκαλούσε και κάβλες, δεν ήταν και άσχημη. Τη δεύτερη χρονιά όλα πήγαν στο διάολο. Για όσους δεν το θυμούνται, είχαμε γίνει ο περίγελως Αγγλίας και Ευρώπης.

Αλλά, 103 γκολ σε μια σεζόν. Πω. Εντυπωσιάστηκα. :κλαπ κλαπ:

Ρε Γράκχε όταν τρως κόλλημα…

Πιά αντι-μίλαν από εμένα αποκλείεται να είσαι, τους σιχαίνομαι όσο δεν πάει και τολμώ να πώ πως η Μπάρτσα φέτος με ικανοποίησε ως οπαδό με την ανατροπή σε βάρος τους και μόνο!

Αλλά δεν είναι τυχαίος ο Αντσελότι: Και την PSG οδήγησε φέτος στο πρώτο πρωτάθλημα της μετά από τόσα χρόνια και σε αξιοπρεπέστατες εμφανίσεις στο Ch. L.

Αφού το είπα ρε. Οι λόγοι μου είναι καθαρά οπαδικοί. Μέχρι να ρθει σε μας τον εκτιμούσα, I suppose (όχι ότι μου άρεσε ποτέ η μπάλα που παίζανε οι ομάδες του, αλλά τεσπα). Μετά απ’ αυτό το πράγμα που είδα όμως τη δεύτερη χρονιά σε μας, τέλος. Δε σημαίνει ότι δεν είναι αντικειμενικά σοβαρός προπονητής κτλ., απλά εγώ ρίχνω βελάκια στη μούρη του καρφιτσωμένη στον τοίχο. Πες με απόλυτο και κολλημένο - είναι η αλήθεια.

Μια χαρα ο Καρλετο. Ειχε παρει σβαρνα τους νεοπλουτους τωρα τελευταια, αλλα πλεον εκανε μεγαλο βημα στην καριερα του.

Καλα δεν εκανε και κανα κατορθωμα. Αμα δεν επαιρνε και αυτο το πρωταθλημα η PSG με τοσα λεφτα που ειχε δωσει δεν θα επαιρνε ποτε

Δεν παίζουντα λεφτά μπάλα.
Και πέρυσι είχε το μεγαλύτερο budget στη Γαλλία αλλά το έχασε!

Και στο κάτω-κάτω για τον Αντσελότι αν το πάμε έτσι όλες του οι ομάδες πολύ πλούσιες ήταν. Τι πρέπει να κάνει για να τον παραδεχτεί κανείς, να πάει να πάρει την Μπουντεσλίγκα με τη Ντόρτμουντ ας πούμε;

120 μυρια για Μπειλ;;;;;Ενταξει πολυ καλος παιχτης αλλα με τοσα φραγκα μπορεις να φερεις 3-4 παιχταραδες ανετα

Συμφώνησαν λέει…

Πολλλλλλά λεφτά για έναν παίκτη… Και δεν θα πιάσει κιόλας…

Και γαμω θα ηταν να δω Ροναλντο κορυφη, δεξια Ντι Μαρια, αριστερα Μπεηλ και 10αρι Οζιλ.
=P~
3 αριστεροποδαροι χαφ πισω απο Κριστιανο…

Καλα εγω ψηνομουν να ειναι ο Κριστιανο 10αρι εκτος αν εκαναν κανα παλαβο να παρουν Rooney για αυτη την θεση ή καποιο αλλο κορυφαιο φορ ωστε να ειναι ακριβως πισω τους ο CR7.

για κανένα λόγο. στα πλάγια θα ειναι πάλι

ένα πολύ “επιστημονικό” άρθρο που αναλύει αν ο bale αξίζει τα λεφτά του

φετος μονο με τον Μπενζεμα θα την βγαλουμε μπροστα?

Και Morata

Παπαρια.Δινανε τοσα φραγκα για τον Μπειλ και δεν δωσανε εστω τα μισα να παρουν εναν καλο επιθετικο

109 εκατ. + Κοεντραο συμφωνησαν για τον Μπειλ

Μπραβο καλοι μαλακες ειναι