Οι Rebel Truce (The Clash Tribute Band) στην Ελλάδα

7 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ JOE STRUMMER ? ΦΟΡΟΣ ΤΙΜΗΣ

The World?s No1 Tribute to THE CLASH: REBEL TRUCE [Leeds, UK]

Ένας φόρος τιμής στον frontman μιας από τις σημαντικότερες, πιο επιδραστικές και πλέον πολιτικοποιημένες μπάντες των τελευταίων 30 ετών που πραγματοποιείται ακριβώς πάνω στην μαύρη επέτειο του απροσδόκητου θανάτου του Joe Strummer (21.08.1952 ? 22.12.2002). Το καλύτερο διεθνώς tribute band των The Clash ερμηνεύει ζωντανά όλους τους κλασικούς ύμνους τους σε ένα show διάρκειας 2 ωρών, ενώ πριν και μετά από τη συναυλία τρέχουν σχετικά dj sets και οπτικό υλικό.

21/12, Αθήνα @ Rodeo Club
22/12, Αγρίνιο @ Εν Πλω
23/12, Πατρα @ Stone Bar

http://www.rebeltruce.com

Στην αρχικη υπαρχουν περισσοτερες πληροφοριες για το λαιβ της Αθήνας.

Εγω αν δεν προκυψει τιποτα, πανντως, σιγουρα θα τιμησω αυτο της Πατρας.

Για το λαιβ αυτό είχα μάθει πριν ενάμησι μήνα αλλά το χα διαγράψει τελείως απ’ το μυαλό μου…Παλί καλά που το θύμησες

Κατά 90% θα παρευρεθώ στο λαιβ της Αθήνας.

Μπράβο τους που’ ρχονται πάτρα

εισητήρια ξέρουμε?

Απο την αρχικη (προφανως για Αθηνα)…

[I]- ΕΙΣΟΔΟΣ (ΕΝΙΑΙΑ ΤΙΜΗ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ-ΤΑΜΕΙΟ): 17 ΕΥΡΩ

  • ΕΙΣΟΔΟΣ ΔΙΗΜΕΡΟΥ (ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ): 22 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΚΡΑΤΗΣΗ ΣΤΑ 210-8814702 Η 6979-709743

  • ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ, ΑΝΕΡΓΟΥΣ, ΣΤΡΑΤΕΥΜΕΝΟΥΣ ΜΕ 25% ΕΚΠΤΩΣΗ (ΜΕ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΣΧΕΤΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ RODEO CLUB)[/I]

Δεν καταλαβαινω τι εννοει με την δευτερη παυλα ο ποιητης.

Ακομα, ειναι καποιος που να εχει αποψη για το γκρουπ γιατι προσωπικα το μονο που ξερω (και το εμαθα σημερα για την ακριβεια) ειναι οτι ειναι tribute band of the onl band that matters…

Kαπου διαβασα για διημερο 22-23 Αθηνα.
Εχω διαβασει 3 διαφορετικα προγραμματα για τις συναυλιες τς στην Ελλαδα.

Ναι, αλλα το σαιτ τους λεει 21 Αθηνα, 22 Αγρινιο, 23 Πατρα. :-s

Ρε μαλακες, ψηθειτε καποιος απο Πατρα.

Δε λεει παλι μονος μου. :frowning:

Ελατε ρε σεις που σας λεω …κλαψ.

15 γιουρα εχει παντως.