Recect Hard Rock Voices:Ποιον από τους 3 προτειματε;

Ενταξι αν τα βάλουμε κατω όχι και τόσο recent…Απλά σε σχέση με πιο παλιούς…

Jeff Scott Soto:

Me Malmsteen


Πιο προσφατα Live

Mike Matijevic:


Εδώ η φωνή πάει στον θεό!

Johnny Gioeli
Με Hardline


Με Axl Rudi Pell

Και Οι 3 είναι απίστευτοι.Ελάχιστα παραπάνω προτειμώ τον Soto…Μ’ αρεσει απίστευτα το γεγονός ότι τραγουδά τόσο από Malmsteen μέχρι Steel Dragon και Journey!

χμμμ… Jorn Lande. μακραν ο αγαπημενος μου. τρομερες οι ερμηνειες του σε οτι hard rock και metal εχει συμμετεχει. αγαπημενη στιγμη μαλλον οι Ark, αλλα και στο προσωπικο του σχημα (για να πουμε και για hard rock) εχει πολυ δυνατες στιγμες. επειδη και ο ιδιος εξ αλλου το εχει δηλωσει πως προτιμα μελωδικο χαρντ ροκ, γιαυτο και τον κατατασσω εκει ως φωνη ασχετως αν εχει τραγουδησει σε πολλα μεταλ σχηματα…

τσεκ όλσοου την οπερα νοστραδαμους με hughes και αλλους…

ον τοπικ παντως σοτο. σορρυ για το σπαμ ποστ :stuck_out_tongue:

edit: απλα λογω του οτι αναφερεσαι σε “recent hard rock” βρηκα την ευκαιρια να σχολιασω. ο λαντε καπου στα 10 χρονια ειναι στο χωρο εξ αλλου.

ψηφισα mike, φωναρα, παθος, και νταξει, στα ψηλα δεν πιανεται :stuck_out_tongue:
αλλα ο Soto ειναι απο τις καλυτερες ΡΟΚ φωνες πιστευω

Απο τους τρεις ψηφιζω Soto αλλα καλυτερη συγχρονη χαρντ ροκ φωνη…

Μα ο Dave Wyndorf φυσικα!!!

Σύγχρονες hard rock φωνές και δεν έχει μέσα τον Garcia και Cornell? Που πάτε ωρέ? Άκυρο poll, κανένας απ’ τους παραπάνω.

Καλά έβαλα 3 του γούστου μου δεν είπα ότι τους έβαλα όλους…

Δεν μου φάνηκε για spam post εμένα…Αυτό ακριβώς εννούσα…

Mike Matijevic απλά…

o τρομερος τραγουδιστης των The Answer(δε θυμαμαι το ονομα του)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Soto:wink:

Βαλε Cornell και Vedder στο πολλ. Μην ακουστει καμια μαλακια περι grudge ε. Μ’αυτους τους δυο, πολυ πολυ ανετα Cornell. Απ’τους υπολοιπους ο Matijevic εχει γαματη φωνη αλλα ο Soto διαρκεια.

+12312412
γιατι λειπει απο το Poll? [SIZE=“5”]ΓΙΑΤΙ?[/SIZE]

Layne Stanley…(R.I.P)

Από το poll Μike Matijevic…

Από αυτούς που βρίσκονται στο poll Gioeli. O Soto δεν θα έλεγα ότι συγκαταλέγεται στους “recent” πλέον. Μετράει πάνω από 20 χρόνια παρουσίας.

O Gioeli είναι αυτός που τραγουδάει στο Oceans Of Time του Axel Rudi Pell?:-k

O Gioeli βρίσκεται στην μπάντα του Axel Rudi Pell από το 98 μέχρι και σήμερα.

καλα καταλαβαινω πως το αντιλαμβανεσαι, αλλα δε μπορεις να συγκρινεις lande και soto με garcia. εντελως αλλο μηκος κυματος, και γενικα hard rock δε μπορεις ετυμολογικα να πεις αυτο που παιζουν οι garcia και cornell. 90’ς rock γενικοτερα ομως ναι.

κανενας…:stuck_out_tongue:

Προφανώς εσύ τι θα ελεγες…:stuck_out_tongue:

Sotos γιατι ειναι γαμω τα παιδια :smiley:

matijevic.Την πρωτη φορα που τον ακουσα επαθα πλακα.