Red Fang - Murder The Mountains

Εντελώς πολύ υπεροχα βρωμογαμάτο άλμπουμ.
Το δεύτερο τώρα αρχίζει και παίζει, καλά, ήμουν έτοιμη να το αγαπήσω πριν το ακούσω, χαίρομαι που φαίνεται πως γαμεί. Relapse εμπιστεύομαι, δεν τους είχα φοβηθεί.
4 ιουνίου θα πάω για αυτούς, βασικά.

Ωραίο το νέο άλμπουμ, όπως και το πρώτο.

Παίρνω αφορμή από την αποπάνω για να πω πως εγώ στις 4 Ιούνη θα πιπιλάω ένα ποτήρι ουίσκυ και θα σας χαζεύω να δαγκώνετε μύγες με το στόμα ανοιχτό όταν παίζουν οι υπέρτατοι Ιntronaut. Και μετά θα μετρώ κωλοτούμπες για τη μπάντα τις βραδιάς.:smiley:

άκουσα και εγώ τον δίσκο…
με την πρώτη ακρόαση φαίνεται οτι είναι δισκαρα από τις λίγες…(έκφραση είναι…μην αρχίσετε)
πάντως για κάποιο λόγο μόλις τελείωσε έτρεξα να βάλω orange goblin.! :-s

*στα +του δίσκου η διάρκεια του…

Μια χαρά δίσκος και αυτός, αν και ενδεχομένως λίγο πιο πίσω σε σχέση με το ντεμπούτο. Τώρα για το πόσο νεωτεριστικά παίζουν, δεν έχει σημασία, εφόσον αυτό που παίζουν το παίζουν καλά και βγάζουν κέφι. Βασικά είναι καθαρά και μουσική για live, οπότε εκεί θα φανεί πόσο καλό είναι και το άλμπουμ. Αν δεν είχαν τους Intronaut με δύο δισκάρες συνεχόμενες να κάνουν τα δικά τους, θα χαν πιο εύκολο έργο!

Παρόλα αυτά, ωραίος (σχεδόν πολυφορεμένος) ήχος και με μερικές καθωσπρέπει ριφφάρες.

Και να συμπληρώσω αυτά που λέω ο από πάνω.
Το “μεινονέκτημα” του δίσκου είναι ότι δεν υπάρχει πλέον το στοιχείο της έκπληξης, όπως στον πρώτο δίσκο.
Πλέον ξέρουμε την μπάντα και έχουμε απαιτήσεις. Ο μόνος φόβος μου είναι μήπως η Relapse τους πιέσει να υιοθετήσουν μια μουσική κατεύθυνση προς τον ήχο των Baroness, με artwork John Baizley κτλ. Γιατί η συγκεκριμένη εταιρεία τα κάνει κάτι τέτοια (δες π.χ. Black Tusk). Anyway, εδώ θα είμαστε και θα το δούμε.
Βασίζομαι στην προσωπικότητα των Red Fang ότι δεν θα γίνει αυτό. Κατά τ’ άλλα πρόκειται για δισκάρα.

A! Και κάτι άλλο. Για όσους δεν το ξέρουν, οι Red Fang έφτιαξαν το όνομά τους βασισμένοι -και- στις live εμφανίσεις τους! Οπότε δεν τους φοβάμαι σ’ αυτό το σημείο για το περίφημο live! Για να μη πω ότι θα κλέψουν την παράσταση! Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω και τις άλλες μπάντες, οι οποίες υποθέτω είναι εξίσου καλές live. Εδώ θα είμαστε, επίσης, και θα το δούμε (;).

Όσον αφορά στη μουσική, θα κρατήσουν νομίζω λίγο ακόμη την ψυχή τους, τους εμπιστεύομαι. Το artwork δεν ξέρω αν θα το σώσουν :stuck_out_tongue:
Αλλά μόνο βρωμοκακοφτιαγμένη καϊλα τους ταιριάζει για εξώφυλλο, όχι Baιzleiκή λεπτοδουλειά.

Δεν τον χρειάζονται τον Baizley αν αποφασίσουν να ασχοληθούν περισσότερο με το artwork των δίσκων τους. Τους φτάνουν οι φίλοι και οι γνωστοί του Beam.

Το κλιπ του Wires:

http://www.monsterenergy.com/us/en/bands/red-fang:videos/#0/6/211

Χα χα τι παιδιά είναι αυτά ρε!

To βίντεο ακολουθεί το γνωστό δρόμο που χάραξε το Prehistoric Dog! :smiley:

Τα τελευταία χρόνια η Relapse προσπαθεί να βγάλει τους επόμενους Mastodon. Οι Baroness προορίζονταν ως “διάδοχοι”, αλλά τράβηξαν δική τους πορεία, οπότε το βάρος πέφτει συνεχώς σε νέο αίμα.

Όσο πορωτικό κι αν είναι το Red Fang και άλλα παρόμοια δισκάκια, τελικά φτάνουν στο σημείο να μοιάζουν τόσο πολύ μεταξύ τους που δεν ξέρω αν μετά από 1-2 χρόνια θα το θυμηθεί κάποιος που το έχει στην δισκοθήκη του.

ρε νεφιλιμ , απλα τσιμπάει καλές μπάντες σε ένα συγκεκριμένο είδος το οποιο λόγω mastodon πουλάει … δεν νομίζω οτι κοπώνεται και πολύ για να βγάλει νέους mastodon. και red fang και baroness είχαν καλό όνομα απο πριν. οπότε άραξε και φχαριστήσου το … ο δίσκος είναι τοπ λέμε

RED FANG

European Tour with Mastodon! Coming to a city near you this January - February.

Τώρα γιατί μου το κάνεις αυτό;

Εντωμεταξύ σήμερα πάλι άκουγα το “Murder The Mountains” και άνετα μπαίνει στα καλύτερα της χρονιάς!
Φοβερός δίσκος, δεν έχει χάσει καθόλου τη φρεσκάδα του!

Ναι, ενώ αρχικά είχε ανακοινωθεί ότι θα είναι μόνοι τους οι Mastodon, τώρα βλέπω εκεί που πουλάνε εισιτήρια για Γερμανία π.χ. έχουν special guests τους Red Fang κι ας μην έχει ανακοινωθεί επίσημα στο site τους.
Καθόλου άσχημα.
Ετοιμάζεται και καινούριο video clip, ξέρετε τι σημαίνει αυτό. :lol:

Αμερικη περιοδευουν οι δυο τους μαζι με Dillinger Escape Plan.Οχι οτι μ’αρεσουν,απλα το λεω,ισως κανουν και ευρωπαϊκη περιοδεια μαζι

Το ανακοινωσαν στο facebook παντως,μαζι με αυτη την αφισα.

RED FANG - “Hank Is Dead” Video :smiley:

ΓΑΜΗΣΕ ΣΥΜΠΑΝΤΑ

Tι ΘΕΟΤΗΤΕΣ ειναι αυτοι οι τυποι!!!Το βιντεοκλιπ ειναι τουλαχιστον ισαξιο του Wires.