Red Hot Chili Peppers @Ejekt Festival 05/06/2020

λες να απέρριψε ο Λώρης τους Red Hot για να φέρει πιο μεγάλα ονόματα; :stuck_out_tongue:

Οι Mercyful Fate που γράφετε τόσο καιρό…έχουν τόσο μεγάλο κοινό στην Ελλάδα για headliners;
Εγώ δεν το βλέπω…
Εκτός και αν έχουν χαμηλό κασέ οπότε μικρότερο ρίσκο.

Κοίτα φίλε εν μέρει έχεις δίκιο. rhcp μεγαλύτερη υπέρβαση από Deep Purple οικονομικά όμως. Και όταν το ejekt φέρνει ένα τόσο μεγάλο όνομα για την μουσική που ασχολείται και χωρίς επετείους και πιπες τότε δεν πρέπει το rockwave που έχει και καλά επέτειο να πάει για κάτι ξεχωριστό επίσης. Άσε που δεν θα ήταν και τραγική επιλογή οι πιπεριές. Έχουμε δει και έχουμε δει ονόματα κατά καιρούς στη Μαλακάσα.

Υγ Μου φαίνεται απίθανο να μην παίξουν πουθενά οι MF φέτος

Εσείς που ζητάτε και ξαναζητατε mercyful fate να θυμάστε ότι ζείτε στη χώρα που δεν ήρθαν τελικά οι pumpkins United ενώ γινόταν ο χαμός όπου παίξανε. Οκ έπεσε ο ΦΠΑ και βγήκαμε από τη συναυλιακή κρίση αλλά δεν θα το είχα κ σίγουρο.

2 Likes

Πολλοί δεν έχουν έρθει , το σύνηθες είναι …

Προσέλευση Ελλάδας με προσέλευση υπόλοιπης Ευρώπης, έχει τεράστια διαφορά

Μη πιάσω το θέμα Bryan Adams ακόμα

Ούτε Σάμπαθ δεν είδαμε

1 Like

Μισό λεπτό ρε σεις. Δεν είναι υπέρβαση οι Red Hot Chili Peppers και θα ήταν υπέρβαση οι Ghost και οι Mercyful Fate? Δηλαδή μόνοι τους αυτοί οι δύο (σε δικές τους ξεχωριστές συναυλίες οι δύο μπάντες εννοώ) ένα Piraeus Academy το γεμίζουν?

Ναι , πιστεύω πως το γεμίζουν

Αν είναι σκιτζής ο διοργανωτής (στον αρχικο αναφερομαι), αυτά γίνονται. Μηδενικό προμόσιον η συγκεκριμένη συναυλία, πάλι καλά που είχε τον κόσμο που είχε. Από την αρένα που ήμουν πάντως, μια χαρά φαινόταν τελικά. Οι κάτω κερκίδες ήταν γεμάτες εκτός από τις άσπρες πτυσσόμενες.

Μια χαρά θα ήταν οι Red Hot Chili Peppers για τα 25 χρόνια του Rockwave.

Για να φέρει κάποιος τους Metallica, θα πρέπει πρώτα να περιοδεύσουν.

2 Likes

Ρε μάγκες ποιοι ghost??? Οι support στους δεν θυμάμαι ποιους???:stuck_out_tongue:

1 Like

Drl

Ρε σεις ξαναδιαβάστε το ποστ μου, το κέρατο μου. Για MF, Ghost κ.λ.π γραφω να ερθουν σαν σαπορτ οχι σαν headliners.

1 Like

Το διαβάσαμε. Οι Peppers είχαν πιο πολύ κόσμο από τους Metallica.

Ε και ? Ας τους ξαναβάλουν στο ΟΑΚΑ λοιπόν αφου ειναι τόσο σίγουροι οτι θα ξαναφέρουν τόσο κόσμο.

arkas

3 Likes

Λες για ghost αντικειμενικά πρέπει να είναι σε ένα επετειακό rw. Με έχεις μπερδέψει ρε φίλε. Από την μία slipknot rhcp κλπ παρόμοιοι για τα σκουπίδια αλλά οι ghost των μασκών και του Pop rock αντικειμενικά πρέπει να είναι; (gojira πχ καλύτερη επιλογή)

Μπορουν να ερθουν οι Ghost και να παιξουν ως δευτερο ονομα και οι Mercyful Fate ως τριτο ονομα. Ετσι ναι, μαλιστα.

3 Likes

Ρε μάγκες διαβάζω στα κομμεντζ στο φβ κάτι για ιππικό όμιλο Μαρκοπούλου. Ισχύει??? Πώς σας φαίνεται???

Κι εγώ αυτή τη φήμη άκουσα. Πώς να μας φαίνεται, δεν έχουμε πάει ποτέ, ας μας διαφωτίσει κάποιος αλογομούρης :stuck_out_tongue:!

4 Likes

Που πάνε και τα βρίσκουν …

1 Like

Πήγα εγώ πρόσφατα 2 φορές. Έχει διαφορετικούς χώρους φαντάζομαι θα γίνει στο μεγάλο π είχε μια μεγάλη σκεπαστή κερκίδα π πρέπει να χωράει 3500. Κατά τ αλλά είναι μια τεράστια αλάνα 2 2.5 γήπεδα ποδοσφαίρου κατά μήκος στο πλάι μαλακη άμμος και στ κέντρο γρασίδι σε ημιαγρια κατάσταση. Γενικά σαν χώρος είναι αφημένος στη μοίρα του κ θέλει ένα πολύ καλό καθάρισμα. Πάρκινγκ άπλετο ΑΛΛΑ. είσοδος και έξοδος αυτοκινήτων γίνεται από 1 checkpoint ανά κατεύθυνση θα πέσει γλέντι. Ακολουθεί βέβαια τ έθιμο να γίνονται φεστιβάλ σε ιππόδρομο υς (firenze rocks download Paris Lollapalooza Paris συναυλία Metallica Μιλάνο Roma rocks κτλπ). Στου διαόλου. Αν έχει και foo fighters θα έχει ενδιαφέρον. Επισησ υπάρχει η δυνατότητα για πολλές σκηνές σε τελείως διαφορετικούς χώρους

4 Likes