Red Hot Chili Peppers @Ejekt Festival 05/06/2020

Παίδες μην γκρινιάζετε για τις τιμές ,εχουν αυξηθεί πολύ τα τελευταια χρόνια. Αν δείτε τιμές στο εξωτερικό θα πάθετε πλάκα.
Πχ οι maiden στο Βερολίνο έχουν 95 ευρώ.

55 ευρώ ζώνη β early bird λέει :rofl::rofl::rofl:

“στη κορυφαία συναυλιακή βραδιά του καλοκαιριού αλλά και της χρονιάς για την Ελλάδα!”
Ελπιζω όχι, αλλιώς δεν πειράζει θα τη βγάλουμε στις παραλίες

2 Likes

3 Likes

Dream of Fragofonication. ΘΑ πρέπει να έρθουν με πολυ βαρβάτο σαππορτ, για να πείς οτι ναι οκ.καπως την παλεύουν οι τιμές.

2 Likes

Διαχωρισμος σε μπροστινη και πισω ζώνη οταν εχεις ηδη VIP ειναι τρολιά. Ειδικα οταν μιλάμε για gig και οχι fest.
Και νέος/αγνωστος συναυλιακά χώρος, ζορικά τα πράγματα.
Πάλι καλά που ακουσαμε suck my kiss, parallel και higher ground στο ΟΑΚΑ. Τα φετινα setlists ειναι πιο μέτρια απο του ΟΑΚΑ.

Με βλέπω να προσπερνάω. Θα δειξει βεβαια και με τα υπολοιπα ονόματα του καλοκαιριού.

2 Likes

Νταξει , δεν έχουν καταρρίψει ακόμα το κορυφαίο που είχε γίνει με τους Μπον Τζόβι ( gold , cosmote , γενική ) , αλλά το παλεύουν βλέπω και αυτοί

Ξέρουμε πόσο κόσμο χωράει ο ιππόδρομος στο Μαρκόπουλο;

Πάρα πολύ, είναι τεράστιος χώρος, υποθέτω πως θα χρησιμοποιήσουν ένα κομμάτι του μόνο.

3 Likes

summoned, με ποια αεροπορική έρχονται;

Hey, what?

τι εννοεις δεν σεβαστηκαν το κοινο;

Από τότε μέχρι σήμερα παντού ο κόσμος κράζει για αρπαχτή ολκής. Δεν ήμουν εκεί, αλλά ίσως πήγαινα τώρα με νορμάλ εισιτήριο έτσι για το χαβαλέ. Τώρα όμως…

εισαι ο πρωτος που βλεπω να το κραζει ,σε τετοιο βαθμο τουλαχιστον, και δεν ησουν καν εκει λολ

εγω ημουν. Αποδοση καλη χωρις φαλτσα απο Κιντις, ηχος μετριος, ο Κλινγκχοφερ με σπασμενο ποδι, αυτα. Τι περιμενατε;

Ακουσα απο τον ταδε οτι του ειπαν οτι δε σεβαστηκαν το ελληνικο κοινο και εγινε αρπαχτη αλλα δεν ημουν εκει και ουτε θελω να παω εκτος αμα μπω τσαμπα.

και σετλιστ καλο ειχε (ξέροντας οτι τα περισσοτερα θα ειναι απο το I’m with you). Το εισιτηριο ηταν 45€ btw

Οκ οκ, ημουν υπερβολικός το δέχομαι.

Όμως δείτε τα σχόλια στο YouTube και στο event στο Facebook, πολύς κόσμος το έλεγε τότε και το λέει και τώρα, + αρκετοί φίλοι μου. Anyway, I don’t really care that much.

Δεν θεωρούμαι σίγουρα οπαδός της μπάντας, αλλά το βίντεο που βλέπω στο youtube από το 2012 μια χαρά μου φαίνεται από θέμα απόδοσης.

Νομίζω γενικά έπιασε τα όρια του αστικού μύθου η (κακή) εμφάνισή τους το '12 και λόγω των “φασαίων”
που δεν ξέρω τι περίμεναν να δούν.
Το πρόβλημα κυρίως, ήταν ο ήχος στην εξέδρα , στην αρένα που ήμουν εγώ ήταν οκ. Ίσως ο Τζός να ήταν λίγο πιο κατεβασμένος. Αλλά μέχρι εκεί. Επειδή έχω και σε mp3 όλη τη συναυλία κονσολάτη, η απόδοση ήταν πάνω από ικανοποιητική.
Αυτό που θυμάμαι εγώ, ήταν η αρκετά χαμηλή σκηνή, που αν και 1.90 είχα θέμα και δεν τους καλοέβλεπα και ας ήμουν αρκετά κοντά. Ο Flea (που είναι η ψυχή της μπάντας) είχε δώσει πόνο και υπήρχε και αλληλεπίδραση και τα τζαμαρίσματά τους αρκετά δυνατά. Οκ ο Αντώνης είναι μπλαζέ.

Unpopular opinion : Τα εισιτήρια της Β ζώνης δεν είναι ιδιαιτέρως ακριβά. Σε ΙταλοΓερμανοΓαλλίες (δεν έχω εικόνα από χώρες εκτός ευρώ) όλες οι μεγάλες μπάντες έχουν σχεδόν ταρίφα το 100αρικο για αρένα. Είναι άτοπο να γκρινιάζουμε ότι δεν φέρνουν μεγάλα συγκροτήματα , αν δεν πρόκειται να δώσουμε 60 ευρώ για να τους ακούσουμε. Κάπως πρέπει να βγεί το κόστος (μαζί με το όποιο κέρδος) . Προς θεού, δεν θέλω να κρίνω κανέναν, αλλά τα νούμερα είναι μετρημένα και καλώς ή κακώς πρόκειται για μια από τις πιο εμπορικές μπάντες των τελευταίων 30 ετών. Δηλαδή πιστεύετε ότι υπάρχει τρόπος να έρθουν πχ οι Μετάλικα/Περλ Τζάμ/Βάλτε όποια άλλη τοπ μπάντα με κάτω από 70-80 ευρώ εισιτήριο;

Εμένα μου έχει κάτσει κέντα με συνέδριο εκτός εκείνες τις μέρες και θα πρέπει να πέσουν μεγάλες μόντες δυστυχώς. :persevere:

4 Likes

Σωστά τα λες γέροντα

Τα πες όλα. Αρπαχτή και δεν σεβάστηκαν το ελληνικό κοινό τα θεωρώ υπερβολές. Το μόνο σοβαρό παράπονο ήταν ο ήχος που ΄ήταν όντως θέμα. Αν κάποιος είχε θέμα με το setlist θα ταν από αυτούς που πήγαν για να ακούσουν 1 τραγούδι {Otherside}. Όσο για την απόδοση flea και chad πολύ καλοί, το ίδιο και ο Josh δεδομένου της κατάστασης {Σπασμένο πόδι είχε τι θέλατε παραπάνω}. Τώρα ο Kiedis είναι περίεργος χαρακτήρας. Σε μερικά live όντως φαίνεται τέρμα αδιάφορος αλλά φωνητικά τουλάχιστον στο οακα ήταν σωστός.

Αρπαχτή επίσης με φουλ σοου και 2ωρο live δεν το λες απλά υπήρχαν θέματα που σε εμπόδιζαν να φύγεις γεμάτος απ το live. Καλό live αλλά κάτι έλειπε

Αυτά μου είπε φίλος που πήγε.

Edit το τικέτο το ήθελα λίγο πιο κάτω αλλά νορμάλ είναι θεωρώ. Με 69 τρέχανε μερικοί στην αγκαλιά του Λώρη στη Μαλακάσα να δούνε arctic monkeys

3 Likes