Red Sparowes live 4/11 Gagarin, 3/11 Eightball

http://www.redsparowes.com/Shows.aspx

Και η χρονιά γίνεται όλο και καλύτερη!!! :smiley:

Good!! ακόμα δεν έχω αξιωθεί να ακούσω το τελευταίο αλλά τι να λέμε για at the soundless dawn & every red heart! Σφεντόνα τζι-τζι χώρος! Niceeee!

ωραία πράγματα!λατρεύω τις συναυλίες instrumental post rock συγκροτημάτων.και οι red sparowes είναι από τα κορυφαία.επίσης μου άρεσε αρκετά ο τελευταίος τους δίσκος.
ξέρω ήδη που θα βρίσκομαι το βράδυ της 4ης νοεμβρίου 2010…

Εξαιρετική φάση.

Γιατί πάλι στο 8ball?
Πάλι θα κοπούν περισσότερα εισιτήρια από το φυσιολογικό και ο ήχος θα είναι χάλια?

τι γινεται φετος ω ρε?

GYBE, Red Sparowes… Φράγκο δεν θα μείνει την χειμερινή σεζόν.

Αναμένουμε και Pirate ship quintet να κλείσει το καρέ (+Blueneck).

nice:)

Oχι.

Ωραία φάση, περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες. Α, και ελπίζω να παίξουν όσο το δυνατόν λιγότερα απ’το καινούριο.

2/2…

kylesa μια χαρά άνετα άπλωνα την κορμάρα μου…

Δε θα μπει κανείς να γκρινιάξει “πάααααααλι αυτοί?” :razz:

ή κάποιος να πει μια απ τις εξής αγαπημένες ατάκες:

“ωραία, τρίτη φορά Red Sparowes, δε μας χάλασε”
“το '92 στο Ρόδον είχαν παίξει αρκετά καλά πάντως”
“πω τι τους φέρνετε μωρέ, αφού θα παίξουν ψιλοστάνταρ στο Ροντμπερν”
:razz:

Πάααααααααααλι αυτοί. Σαν τους Placebo έχουν καταντήσει :stuck_out_tongue:

εγω τους θεωρω βαρετη μπαντα αλλα περι ορεξεως … 8)

(η ποστ συναυλια της χρονιας ειναι οι blueneck παντως ε μην τους χασετε για να πατε στα σπουργιτια θαναι μεγα εγκλημα)

μπα, το ροντμπερν είναι μπανάλ πια δυο φορές πήγαμε το βαρεθήκαμε, στηρίζουμε σουπερσόνικ τώρα :stuck_out_tongue:

3η φορά red sparowes λοιπόν, μπααα… βαριέμαι. :stuck_out_tongue:

ξέχασες να γράψεις ότι θα ακούμε σκατόHC στα ενδιάμεσα, θα έχουμε την χοντρούλα με την κάμερα μπροστά, εισιτήρια κομμένα γιόκ, μπύρες σαν κάτουρο κτλ… γουστάρω!
Υ.Γ. και τη κλασική φασαρία σε post rock gig βεβαίως! #-o

Δεν ξέρω άμα το διοργανώνει η venerate.

Άμα είναι όντως αυτή θα με απογοητεύσει πάρα πολύ. Ακόμα και η alterground φέρνει τους gybe σε καλό χώρο.

Να δεχτώ οτι στους mono ήταν ένα “πείραμα” για να δουν την προσέλευση (άσχετα εαν είχε γίνει χαμός στους mogwai στον μύλο).
Γιατί πάλι στο 8ball? Εντάξει να δεχτώ οτι ο Βαγγέλας έχει κονέ αλλά ο χώρος είναι ακατάλληλος για συναυλία για πάνω από 200 άτομα+οτι ο ήχος είναι εντελώς χάλια.

Τέσπα έτσι κι αλλιώς δεν με ενθουσιάζουν οι red sparows, σαφώς θα προτιμήσω blueneck.

μα…