Red Sparowes & Since (Time) 31stMay@AN Club

Red Sparowes & Since (Time) 31stMay@AN Club


Είμαι ήδη εκεί. :wink: 8)

Μεχρι και η αφισα τα σπαει !!!

Μια ερώτηση μόνο παιδιά…

Στην αφίσα που είναι σε αυτό το thread λέει πώς οι πως η συναυλία ξεκινά ώρα 20:00 αλλά στην αφίσα που έχει η κεντρική του rocking, πλάγια γράφει πως οι πόρτες ανοίγουν στις 21:00.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος???:-k

Αν πάμε με τη λογική ότι οι χορηγοί προστίθενται στο τέλος, η αφίσα στην κεντρική αριστερά θα πρέπει να είναι νεότερη. :-k

Mάλιστα, αλλά και πάλι η νέα αφίσα λέει : οι πόρτες ανοίγουν στις 21:00 και
η συναυλία ξεκινά στις 21:00 !

Τέσπα, θα ρωτήσω από Τρίτη στο ΑΝ, ίσως γνωρίζουν.:roll:

Αντε, λιγες ωρες εμειναν…

Εγώ ψιλοαπογοητεύτηκα από την συναυλία και γι’ αυτό δεν φταίνε οι Sparrowes.
Είχε πάρα πολύ κοσμό, δεν είδα ούτε σκηνή από αυτά που προέβαλε ο projectορας, o ήχος δεν ήταν και ο καλύτερος δυνατός (περίεργο γιατί οι Since Time είχαν πολύ καλό ήχο σε αντίθεση με Sparrowes) και είχε πολύ ζέστη.

Πάντως αυτό το συναίσθημα που βγάζουν οι Red Sparrowes απο τα cd τους δυστυχώς δεν κατάφεραν να το βγάλουν και πάνω στην σκηνή. Χωρίς να εννοώ πως ήταν χάλια η συναυλία. Αλλά θα μπορούσε να γίνει ακόμα καλύτερη σε έναν καλύτερο χώρο, π.χ. Gagarin.

H χτεσινή συναυλία με έκανε τελικά να αποφασίσω να μην πάω ISIS σε 2 βδομάδες γιατί αν χτες η κατάσταση ήταν δύσκολη στο ΑΝ, τότε στους ISIS θα φύγουν πολλοί με ασθενοφόρο.

Μακάρι να βελτιωθούν οι συναυλιακοί μας χώροι και η όλη οργάνωση για να μπορούμε να απολαμβάνουμε στο έπακρον ότι έχουν να δώσουν συγκροτήματα όπως οι Red Sparrowes. 8)

+1000 Σε όσα λέει ο trustno1! Δεν ήταν ασχημη η συναυλία αλλά έλειπε αυτό το συναίσθημα του δίσκου έλειπε το κάτι…και ειδικά όταν βλέπεις 3 κιθαρίστες να μην μπορούν να το αποδώσουν πάνω στν σκηνή… Αλλά δεν πέρασε και άσχημα η ώρα.Οι since(time) καλοί αλλα ανούσιοι πολυ άστατη δομή τα κομμάτια τους και έλειπε το ξέσπασμα. Αν πάρεις ριφς απο όλα τα κομμάτια που έπαιξαν και τα βάλεις σε ένα 6λεπτο κομμάτι τότε θα είναι έπος. Αλλά όταν είναι διάσπαρτα μέσα σε μιά ώρα χάνουν την αξία τους. Με τόσες ωραίες ιδέες όμως και αν το βάλουν κάτω μπορούμε να ακούσουμε πραγματικά διαμάντια!

Υ.Γ: Για όνομα αλλάξτε χώρο για τους ISIS!

ακριβως αυτο το feeling ειχα την πρωτη φορα που τους ειδα…

Θα συμφωνήσω με τα περισσότερα…όντως δεν έφτaiγαν οι Sparowes για την γενική αρνητική εικόνα…
Αν και όσον αφορά τον τομέα του ήχου, πιστεύω ότι ήταν ΟΚ…8)
Επειδή στεκόμουν δίπλα ακριβώς από τον προτζέκτορα, παρατήρησα ότι κάποια στιγμή υπερθερμάνθηκε και άρχισε να βγάζει …καπνούς !!! παρότι μάταια ένας ανεμιστήρας προσπαθούσε να τον …κρυώσει…
Έτσι μοιραία τον έκλεισαν και αυτόματα χάθηκε η μισή μαγεία (όση από αυτή είχε μείνει βέβαια…).

Το γεγονός πάντως είναι ότι η μπάντα προσπαθησε τα μέγιστα για να ξεπεράσει όλα αυτά τα προβλήματα γιαυτό πήρε και το αρκετά ενθουσιώδες χειροκρότημα στο τέλος …

Πάντως δυστηχως πάλι φάνηκε με τον χειρότερο τρόπο ότι το ΑΝ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ σε καμμία περίπτωση να “σηκώσει” τόσο πολύ κοινό λόγω του απελπιστικά μικρού και ανεπαρκή από εξαερισμό χώρου . Τουλάχιστον ΌΜΩΣ το θεμα του εξαερισμού πιστεύω ρε γμτ ότι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ !!!
Ανοιξέ το το γ****** !!!

Τελος πάντων και επειδή με τους ΙSIS αναμένεται να γίνει πραγματικά τεράστιος χαμός , εγώ θα προσπαθήσω να πάω μιας και η προ διετίας συναυλία στο ΡΟΔΟΝ μου έμεινε πραγματικά χαραγμένη στην καρδιά και στην ψυχη…8)

…Οσοι τέλος θέλουν το βίντεο από το live των Sparrows το οποίο και τράβηξα…
…ας περάσουν μια βόλτα από εδώ…

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=140219#post140219

:slight_smile: Ε Ν J O Y !!! :wink:

Εμένα από την άλλη μου άρεσε αρκετά η συναυλία! Ίσως αυτό ωφείλεται στο γεγονός του ότι βρισκόμουν πολύ κοντά στην σκηνή. Πάντως έχετε δίκιο σε ότι αφορά τη ζέστη. Ήταν πραγματικά ελεεινή!!! Ακόμα ο κόσμος ήταν πάρα πολύς. Έλεος όμως! Στις αρχές του καλοκαιρού και οι συναυλίες να γίνονται σε κλειστούς χώρους?! #-o

Οι Since (Time) ήταν αρκετά καλοί πιστεύω και ταίριαζαν στην όλη φάση. Θύμησαν σε αρκετά σημεία και Explosions in the sky. Τεσπα, και οι Sparowes πιστεύω έπαιξαν πολύ καλά!

:bow2: :bow2: :bow2: “Buildings Began to Stretch Wide Across the Sky, And the Air Filled With A Reddish Glow”:bow2: :bow2: :bow2:

HELLO!@
Mhpws jerei kaneis ti ginetai me ta groupakia pou pane me lewforio malakasa???

Please apanthste hmeromhnies ,wres ktl o,ti jerete