Red Sparowes

Post-rock από πρώην μέλη των Isis, Halifax Pier, Angel Hair and Pleasure Forever

Προσωπικά, το Every red heart shines towards the red sun είναι ο καλύτερος δίσκος που έχω ακούσει στo ιδίωμα. Ο τρόπος που κυλάει και σε παρασέρνει στα ηχοτοπια του είναι μοναδικός.

Από κοντά και το At The Soundless Dawn.

Εδώ [ναι σ’ αυτήν εδώ τη συστάδα από pixels] τους εκθειάζουμε :!:

Καλά το Every Red Ηeart είναι πραγματικά ονειρικό!
Είχα πάθει τρελή πλάκα και μεγάλο κόλλημα όταν το πρωτοάκουσα!

Βλακωδώς έχασα το περσινό live γιατί δεν έβρισκα παρέα. Λες και δεν είχα πάει σε τόσα και τόσα μόνος μου… #-o

+1 και από δω. Δεν τους άκουγα τότε :frowning:

εγω τους ειδα και τις 2 και μ’εστειλαν,χαλαρα θα τους εβλεπα και τριτη και τεταρτη.παντως don’t worry το γεμισαν και τις 2 (ειδικα τη δευτερη ειχα φρικαρει απο το κοσμο)οποτε θα υπαρξει και επομενη.don’t miss them

Υ.Γ.το soundless dawn ειναι Ε-Π-Ο-Σ

Αν και τους είχα ακουστά από καιρό, πρόσφατα άρχισα να ακούω. Το every red heart πραγματικά είναι ένας από τους κορυφαίους δίσκους στο είδος του, όπως πολύ σωστά είπε και ο μάνος. Συμφωνώ απόλυτα ότι ο δίσκος κυλάει απίστευτα. Από την πρώτη ακρόαση με τράβηξε.
Το at the soundless dawn δεν το έχω ακούσει όλο, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν το φτάνει το every red heart (κατά τη γνώμη μου πάντα). Δεν ψηφίζω όμως, καθώς δεν έχω ολοκληρωμένη γνώμη.

Μπομπα, μπομπα.

Αγαπημενο μαλλον το Soundless. Το δευτερο δε το χω ακουσει τοσο καλα. Θυμαμαι οταν πρωτοβγηκε, το χα ακουσει μ’ ενα φιλο στο Μετροπολις. Με το που ξεκινησε να ‘‘παιζει’’, στα 10 δευτερα πηγαμε και ρωτησαμε τισταδιαλα ειναι.

Τους ειχα δει και live τοτε. Χμφ νταξ. Δυστυχως δε βγαζουν το συναισθημα των δισκων. Και τωρα που το σκεφτομαι, η μονη μπαντα στο ιδιωμα που με αφησε παντελως μλκ ηταν οι Mono επειδη η μουσικη τους εβγαινε καλυτερη στο live. Δεν εχω δει βεβαια Godspeed και Sigur Ros, και οι Godspeed πρεπει να ταν το τοπ οβ δε τοπ αν κρινω απο συγκινητικες μαρτυριες φιλων που εχω στη μπουκα.

Εκπληκτικη μπαντα ! Ελπιζω να τους δω καποια μερα λαιβ γιατι πρεπει να ειναι φοβεροι !
Το 2ο ειναι το αγαπημενο μου.

Μάλλον έχουν διαλύσει. Δεν το έχω καρατσεκάρει αλλά ο Josh Graham, απ’ τα ιδρυτικά στελέχη έχει φορμάρει άλλη μπάντα.

Νέο τραγούδι απ το επερχόμενο EP

Ε, τι να λέμε τώρα εδώ και 6 μήνες και κάτι που τους ανακάλυψα, τους έχω λατρέψει!!! Μ’ αρέσει εξίσου και το At The Soundless Dawn και το Every Red Heart, αν και το τελευταίο έχει μια εκπληκτική συνοχή και σε ταξιδεύει πριν το πάρεις χαμπάρι… Πηγή συναισθημάτων.

Το καινούριο τους EP, το Aphorisms είναι αρκετά ενδιαφέρον αν και, χμμμ, μου φαίνεται ότι παραέβαλαν μέταλ στοιχεία μέσα…

Εννοείται, ότι αν έρθουν θα πάρω εισιτήριο από τους πρώτους… :slight_smile:

Θα ξαναρθουν 1000% Τις 2 φορες που τους ειδα ηταν φισκα το αν και η μπαντα εδωσε ρεστα.

αγαπημενη μπανταρα ,

εχω παρευρεθει κ στις 2 αν συναυλιες οπου ο κοσμος δεν σταματουσε να χτυπιεται κ να γουσταρει επι ωρες καθε φορα ,

αγαπημενα κ τα 2 αλμπουμ , δυστυχως το 2ο το εχω μονο σε mp3 ομως , πρεπει να ακουσω κ το τελευταιο ep , αν κ ειμαι σιγουρος οτι θα γαμουνε κωλιδια παλι

Έχω βρει το Every Red Heart σε βινύλιο και αύριο θα πάω να το τσιμπήσω\:D/

μεγαλειο…μοναδικος ηχος. ειναι για μενα απο τα σχηματα που θα επελεγα αν ποτε με ρωταγες τι μουσικη θα ηθελα να εχω μαζι μου αν βρισκομουνα ναυαγος σε κανα ξερονησι…

Nεο κομματακι (που σκιζει) απο το σινδι (που θα σκιζει) ακουμε δω

δεν έχω γράψει εδώ; πφφ

μάλλον η 3η μεγαλύτερη πο(υ)στ ροκ αγάπη μου, μετά από εξπλόζιονζ και γκαντ ιζ αν άστρονατ …

καλύτερος δίσκος μάλλον το every red heart …

λίγο πιο μικρούς τίτλους κομματιών να’χαν μόνο … :roll: