Refused

Σουηδια δεν ειναι μονο οι in flames(hail) κλπ.Αλλα και αυτη η μπανταρα με τη παραπανω δισκαρα.Εσεις τι λετε?

ΕΤΣΙ.

Εχω μονο το This Just Might Be κι εχω ακουσει σκορπια κομματια απ τα υπολοιπα. Προσφατα αρχισα ν’ ασχολουμαι, δε ξερω πως δε τους ειχε παρει το ματι μου τοσο καιρο…

Ειδικα εσυ που γουσταρεις dillinger θα πρεπε να τους ειχες τσεκαρει νωριτερα αλλα τεσπα,το shape ειναι τεραστια δισκαρα πολυ μπροστα

Δεν ετυχε γμτ. Η πρωτη μου επαφη με το “This…” να σκεφτεις εγινε στο ακυρο. Περναγα απ’ τον Πατση και το βρηκα 6 ευρω. Με τοσο πρηξιμο που μου χε ριξει ο Γιωργος λεω νταξ, δε μπορει, κατι θα λεει.

Δε πειραζει καλλιο αργα παρα ποτε.Πολυ καλοι επισης ειναι και οι noise conspiracy που συμμετεχει ο dennis αν και πιο διαφορετικοι

βασικα ο δισκος θα πρεπε να λεγωταν

THE SHAPE OF HARDCORE TO COME!!!

:stuck_out_tongue:

ειναι ο μονος που χω ακουσει

φοβερος δισκος

πολυ μπροστα

τρελη επιρροη στις μπαντες που ακολουθησαν

respect!!!

Trivia.ενας απο τους muse σε συνεντευξη του αναφερει το shape ως το καλυτερο δισκο ολων των εποχων.

we dance to all the wrong songs
we need… NEW NOISE!

ΕΠΟΣ ΤΟ ΔΙΣΚΑΚΙ!
Και γω στο άκυρο το τσέκαρα και με σκανδαλώδη καθυστέρηση κιόλας.
Και μου’δωσε τα μυαλά στα χέρια!
αιώνιο respect!

:wink:Καλλιο αργα παρα ποτε.Ολο το δισκακι GAMAY!!

[SIZE=“6”]CAN I SCREAM?[/SIZE]

ENA REUNION ΓΑΜΩ ΤΗ ΠΟΥΤΑΝΑ!

we will never play together again and we will never try to glorify or celebrate what was.

Kαλά εννοείται ότι είναι απόλυτα δεκτή, κατανοητή, και σεβαστή η αποψή τους, αλλά ντάξει θεωρώ ότι ένα λαιβ των refused, για τους φανς και μόνο, είναι η κρυφή επιθυμία του καθενός. Άσε που αυτές οι fake φήμες πέρσυ μας έδωσαν ελπίδες…

asaakdjdajdakdaadafsfsaaaaaaaaaareunionsdksdkafffsffaaaaaffea

κατα τ’ αλλα θελω να τους δω λαιβ.

ρε πουστη μου
ξενερωνω με τετοιες κινησεις

οκ
γαμω να τους δουμε λαιβ

αλλα οταν εχεις κανει τετοιες δηλωσεις…
οπως και οι at the gates…

μεταξυ μας το περιμενα

Ασχετα με το ότι θα γούσταρα πολύ να τους δω live δεν γίνεται να μην γίνω επικριτικός για την κίνησή τους.Οταν το διέλυσαν με εκείνη την πομπώδη ανακοίνωση-μανιφέστο αλλά και με άλλες δηλώσεις του στυλ είμαστε κατά της μουσικής ως εμπορεύματος και ότι μετά το Shape of punks το πράγμα πάει προς τα εκεί και δε γουστάρουμε να ακολουθήσουμε η ότι οι Refuced είναι μια ιδέα που πέθανε όπως όλες οι ιδέες,πραγματικά πίστευα ότι το εννοούσαν.Αλλωστε για μένα θεωρούνταν από τις πιο συνεπείς στην πράξη μπάντες σε σχέση με αυτά που τραγουδούσαν.Είναι προφανές ότι το όλο πράγμα γίνεται για τα χρήματα.Με το τελευταίο album των International Noise Conspiracy να πηγαίνει άπατο,παρά την μεγάλη προώθηση και την παραγωγή του Rubin και με συναυλίες,περιοδείες η festival ούτε για δείγμα τα τελευταία τρία χρόνια(έφτασαν να παίζουν στη Γεωπονική σε festival του ΑΝΤΑΡΣΥΑ) και με τα δίαφορα άλλα project του Denis και των υπολοίπων να περνούν απαρατήρητα , ένα reunion για καλοκαιρινή περιοδεία είναι η ευκολη λύση.Αλλα ρε γαμώτο πείτε το στα ίσια ότι στεγνώσαμε και επιστρέφουμε και μην προσπαθήτε με νέες ανακοινώσεις να συμμαζέψετε τα ασυμάζευτα.Παρόλα αυτά το ξαναλέω οτι θέλω πολύ να τους δω live.

σωστός, ποιός ξέρει κιόλας πόσα θα τους έδωσαν τα μεγάλα φεστιβάλ για να παίξουν. (Στο μόνο που μου φαίνεται κατανοητό, είναι ότι δε χάρηκαν όσο έπρεπε το shape, που ειναι τεραστια δισκαρα). Κατα τ’ αλλα θανατος! (αφου τους δουμε…:p)

Αντε μετά απο αυτό το μόνο που μένει είναι και ένα reunion Ebba Grön , για όσους θυμούνται.

Στο μιλανο παντως παιζουν απ οτι ειδα αρχες ιουνιου σαπορτ στους σαουντγκαρντεν :stuck_out_tongue: